Eagle

Tagy:  elektronika, eagle, schema, CAD

Sponzorované odkazy

Eagle

Software pocházející z dílny CadSoft Computer GmbH představuje nejoblibenější aplikaci, používanou v oblasti elektroniky. Primárně slouží pro návrh schémat elektronických zařízení a desek s plošnými spoji. Široké veřejnosti je tento software znám pod názvem Eagle.

Eagle (Easily Applicable Graphical Layout Editor) je program určený pro návrh schémat a desek plošných spojů v elektronice. Pro svou jednoduchost a snadné použití je oblíben zejména mezi amatéry, studenty a poloprofesionály. Program je dostupný ve třech verzích: Eagle Light – podporuje 1 sešit se schématem, dvouvrstvou desku o rozměru 100×80 mm. Nebo ve verzích Standard, která je omezena maximálně na 4 vrstvy desky a na maximální velikost 100×160mm. Verze Professional uživateli umožní použití většího množství schémat, více vrstvou desku o větší velikosti. Tato verze je bez jakýchkoliv omezení. Základní verze je uvolněna jako freeware a je určena pro nekomerční použití. Program lze provozovat pod Windows 9×,NT4,2000, XP, Vista. Případně pod GNU/Linux a Mac OS na počítačích Apple.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Samotný produkt se skládá ze tří aplikací:

 • Editor spojů – slouží pro sestavení prvků na desce a nakreslení vodivých čar, to může být prováděno ručně nebo použitím autorouteru.
 • Editor schémat – zde lze vkládat jednotlivé součástky a spojovat vodivými čárami, vznikne schéma elektrického obvodu.
 • Autorouter – program umožnuje automatické rozmístění součástek na desce plošných spojů a automatické propojení vodiči. Krom toho lze používat i ruční rozmístění a propojení.

Po každém spuštění programu Eagle se zobrazí ovládací panel (CONTROL PANEL), který představuje nejvyšší uroveň programu. Levé okno ovládacího panelu obsahuje stromovou strukturu jednotlivých souborů programu. V pravém okně je zobrazen popis právě vybrané položky.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Mezi nejdůležitější vlastnosti patří barevné rozlišení jednotlivých vrstev, což zpřehledňuje návrh. Nastavitelný rastr (GIRD). Všechny součástky které Eagle používá jsou uloženy v knihovnách, které jsou organizovány podle typů součástek nebo podle výrobců. Základní manipulace s objekty (součástky, texty a grafické prvky) lze provádět přesunem, rotací, zrcadlením nebo vymazáním. Každá součástka je definována jménem a hodnotou.

Mezi hlavní novinky Eagle ve verzi 5 patří podpora operačního systému Windows Vista. Celkové propracovanější uživatelské rozhrání: nahledy listů ve schématu, ukládání pozice oken, kontextové menu na pravém myším tlačítku. Většina uřivatelů rovněž uvítá také rozšířený tiskový dialog o nové funkce a nové formáty (PDF, PNG).

Celkově Eagle působí dojmem snadno použitelného programu s intuitivním uživatelským rozhráním a širokou uživatelskou základnou. Množstvím pokročilých funkcí usnadňující práci s programem. Eagle je velmi kvalitní a mocný nástroj o čemž svědčí i množství konstrukcí které byly pomocí tohoto programu vytvořeny.

Na Internetu je rovněž dostupná on-line nápověda a tutoriál v češtině. Samozřejmě také doplňky v podobě knihoven a dalších součástek.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Klady a zápory:

 • pro nekomerční použití zdarma
 • množství příjemných funkcí usnadňující práci
 • jednoduchost a přehlednost
 • obsahuje všechny běžně používané součástky
 • omezenost free verze

Hodnocení programu: 90 %

Eagle ke stažení zde:
Eagle download

Sponzorované odkazy:

Článek Eagle byl publikován 13. září 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je David Adamczyk. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Valentýnké přání – Valentýn za dveřmi, je čas na přání
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 5. MP3s.Nadruhou.net
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
 8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 9. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 10. Práce se pevným diskem všeho druhu - Acronis Disk Director Suite 10 - 2.díl

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!