Eagle

Tagy:  elektronika, eagle, schema, CAD

Sponzorované odkazy

Eagle

Software pocházející z dílny CadSoft Computer GmbH představuje nejoblibenější aplikaci, používanou v oblasti elektroniky. Primárně slouží pro návrh schémat elektronických zařízení a desek s plošnými spoji. Široké veřejnosti je tento software znám pod názvem Eagle.

Eagle (Easily Applicable Graphical Layout Editor) je program určený pro návrh schémat a desek plošných spojů v elektronice. Pro svou jednoduchost a snadné použití je oblíben zejména mezi amatéry, studenty a poloprofesionály. Program je dostupný ve třech verzích: Eagle Light – podporuje 1 sešit se schématem, dvouvrstvou desku o rozměru 100×80 mm. Nebo ve verzích Standard, která je omezena maximálně na 4 vrstvy desky a na maximální velikost 100×160mm. Verze Professional uživateli umožní použití většího množství schémat, více vrstvou desku o větší velikosti. Tato verze je bez jakýchkoliv omezení. Základní verze je uvolněna jako freeware a je určena pro nekomerční použití. Program lze provozovat pod Windows 9×,NT4,2000, XP, Vista. Případně pod GNU/Linux a Mac OS na počítačích Apple.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Samotný produkt se skládá ze tří aplikací:

 • Editor spojů – slouží pro sestavení prvků na desce a nakreslení vodivých čar, to může být prováděno ručně nebo použitím autorouteru.
 • Editor schémat – zde lze vkládat jednotlivé součástky a spojovat vodivými čárami, vznikne schéma elektrického obvodu.
 • Autorouter – program umožnuje automatické rozmístění součástek na desce plošných spojů a automatické propojení vodiči. Krom toho lze používat i ruční rozmístění a propojení.

Po každém spuštění programu Eagle se zobrazí ovládací panel (CONTROL PANEL), který představuje nejvyšší uroveň programu. Levé okno ovládacího panelu obsahuje stromovou strukturu jednotlivých souborů programu. V pravém okně je zobrazen popis právě vybrané položky.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Mezi nejdůležitější vlastnosti patří barevné rozlišení jednotlivých vrstev, což zpřehledňuje návrh. Nastavitelný rastr (GIRD). Všechny součástky které Eagle používá jsou uloženy v knihovnách, které jsou organizovány podle typů součástek nebo podle výrobců. Základní manipulace s objekty (součástky, texty a grafické prvky) lze provádět přesunem, rotací, zrcadlením nebo vymazáním. Každá součástka je definována jménem a hodnotou.

Mezi hlavní novinky Eagle ve verzi 5 patří podpora operačního systému Windows Vista. Celkové propracovanější uživatelské rozhrání: nahledy listů ve schématu, ukládání pozice oken, kontextové menu na pravém myším tlačítku. Většina uřivatelů rovněž uvítá také rozšířený tiskový dialog o nové funkce a nové formáty (PDF, PNG).

Celkově Eagle působí dojmem snadno použitelného programu s intuitivním uživatelským rozhráním a širokou uživatelskou základnou. Množstvím pokročilých funkcí usnadňující práci s programem. Eagle je velmi kvalitní a mocný nástroj o čemž svědčí i množství konstrukcí které byly pomocí tohoto programu vytvořeny.

Na Internetu je rovněž dostupná on-line nápověda a tutoriál v češtině. Samozřejmě také doplňky v podobě knihoven a dalších součástek.

Eagle (https://www.swmag.cz)

Klady a zápory:

 • pro nekomerční použití zdarma
 • množství příjemných funkcí usnadňující práci
 • jednoduchost a přehlednost
 • obsahuje všechny běžně používané součástky
 • omezenost free verze

Hodnocení programu: 90 %

Eagle ke stažení zde:
Eagle download

Sponzorované odkazy:

Článek Eagle byl publikován 13. září 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je David Adamczyk. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Wikipedia online encyklopedie
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Smajlíci
 5. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
 6. Katastrální mapy online
 7. iVysílání – online televizní archiv České televize
 8. Skype – Recenze novinek aktuální 7. verze
 9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 10. Přání k narozeninám - jak se inspirovat texty a obrázky na internetu

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!