Crux P2P - kvalitní klient pro P2P sítě

Tagy:  P2P, výměnné sítě, Crux P2P, stahování, filmy, videa, klient P2P, P2P sítě

Sponzorované odkazy

Crux P2P - kvalitní klient pro P2P sítě

Výměnné P2P sítě jsou v dnešní době již poměrně rozsáhlou studnicí dat a umožňují jejich rychlou výměnu. Jedním z programů, které Vám mohou pomoci při vyhledávání a stahování souborů je Crux P2P. A o něm je také tento článek.

Instalace s pihou na kráse

Nainstalování Crux P2P zvládne každý, pozor je jen potřeba dávat si při instalaci toolbaru do internetového prohlížeče. Osobně mi tato varianta přijde jako zbytečná, jelikož toolbar pouze zpomaluje činnost internetového prohlížeče, a jeho využití v praxi je mizivé. Hned po instalaci budete dotázáni na různé vlastnosti internetové připojení, atd. Tyto údaje je vhodné vyplnit, jelikož správné určení připojení dokáže o něco zvýšit rychlost přenosu. Můžete si také vyplnit uživatelské jméno, místo bydliště a další informace o Vaší osobě. Nyní se můžeme směle podívat na samotné stahování souborů.

vyhledávání Crux P2Pvyhledávání Crux P2P

Stahujeme a hledáme soubory

Ve vyhledávacím poli zadáte několik klíčových slov, popřípadě slovní frázi a odsouhlasíte. Pro usnadnění vyhledávání také můžete upřesnit zda hledáte video, fotky, programy, písničky, popřípadě jiné kategorie. V seznamu vyhledaných souborů máte k dispozici několik informací, které mohou být vhodné, pokud se rozhodnete soubor stáhnout. Jde hlavně o rychlost stahování, velikost a formát stahovaného souboru, důležitý je také „rating“ souboru. Pokud tedy hledáte nějakou píseň v mp3 a „rating“ je dle počtu hvězdiček vysoký, je lepší stáhnout právě tuto položku, neboť již byla některými uživateli úspěšně stahována a byli s ní spokojení. Krom toho zde najdete také IP adresu uživatele, který soubor nabízí, název jeho P2P klienta a status, což jsou informace o tom, zda není uživatel chráněn firewallem a jestli má stabilní připojení. Stahování je jednoduché, stačí jen označit Váš výběr, a v přehledné tabulce vidíte průběh downloadu.

stahování souborůstahování souborů

Knihovna souborů

Crux P2P nabízí také knihovnu stažených souborů, které jsou řazeny do kategorií podle typu (zmiňované video, fotky, atd.). Zpětně tak lze dohledat jakýkoliv soubor, který jste například omylem smazali. Složky lze samozřejmě libovolně upravovat, přidávat nové, nebo nepoužívané smazat.

Knihovna souborů Crux P2PKnihovna souborů Crux P2P

Integrovaný přehrávač

Vybrali jste si a stáhli nějaký film, ale nechcete kvůli němu zbytečně spouštět přehrávač? I zde Vám Crux P2P pomůže. Má totiž integrován jednoduchý multimediální přehrávač, v němž lze hudbu, nebo video bez problémů přehrát. Nabízí se zde také možnost nastavit si svůj vlastní playlist.

Bezpečnost a ochrana

Samozřejmě vystává otázka, zda je používání P2P sítě bezpečné. Podle průzkumů dochází právě prostřednictvím P2P sítí k největšímu přenosu virů a trojských koní. V nejlepším případě objeví vir antivirový program, v horším případě můžete o některá data dokonce příjt. Druhým problémem je porušování autorského zákona, jelikož kdo vystavuje jakékoliv dílo někoho jiného k volnému stažení vystavuje se trestnímu postihu. Posledním problémem je šíření nelegálního obsahu, může jít o různé extrémistické texty, písně, nebo videa, ale i o pornografii.

Vhodné řešení pro každého

I přes všechny otázky bezpečnosti se jeví Crux P2P jako vhodný a velmi jednoduchý klient, který umí přesně to co se od něj očekává. Příjemným bonusem je integrovaný přehrávač a knihovna souborů. Pokud tedy využíváte P2P sítí rozhodně je tento program dobrou volbou.

Klady

Integrovaný přehrávač
Jednoduchost
Knihovna souborů

Zápory

Nepříliš líbivý vzhled
Chybí čeština
Občasné selhávání vyhledávání

Hodnocení programu: 74 %

Crux P2P freeware ke stažení zde:
Crux P2P freeware download

Stránky programu

Článek Crux P2P - kvalitní klient pro P2P sítě byl publikován 27. srpna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...