TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows

Tagy:  tweaknow, winsecret, tweaknow winsecret, tuning os

Sponzorované odkazy

TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows

TweakNow WinSecret jak už název napovídá (WinSecret – záhady Windows), je propracovaná utilitka pro optimalizaci operačního systému Windows pro vyšší výkon. Vše se provádí za pomoci úprav a přenastavování hodnot v systémových registrech. Samotná úprava registrů je pro běžného uživatele složitá a nepřehledná. Úpravou registrů můžeme docílit značných změn v operačním systému a zvýšení jeho výkonu za předpokladu, že jsou úpravy vedeny správným směrem. V opačném případě je pak systém nekompatibilní a často „padá“. Proto společnost TweakNow vyvinula tento mocný nástroj, který celou práci uživateli ulehčí. Utilita je zpracována celkem kvalitně a přehledně. Jednotlivá nastavení jsou přehledně rozdělená do jednotlivých kategorií: aplikace, plocha, jádro Windows, síť, Start menu, uživatelské účty, načítání Windows, a mnoho dalších.

Uživatelské rozhraní

Rozhraní je zpracováno přehledně, takže každý se v programu vyzná. Po spuštění se nám zobrazí úvodní nabídka s výběrem kategorií, které můžeme optimalizovat a upravovat.

TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows (https://www.swmag.cz)

Po výběru zvolené kategorie se zobrazí okno, ve kterém nastavujeme a optimalizujeme zvolenou sekci. V každé kategorii je celkem dost možností, které můžeme změnit. Samozřejmě, že TweakNow WinSecret disponuje funkcí obnovení předchozího nastavení (krok zpět) v případě jakýchkoliv problémů se stabilitou OS, které se objeví po provedených úpravách, můžete se vrátit k předchozímu stavu. Tlačítko s touto funkcí je umístěno hned na úvodní obrazovce. Pro ukázku jsem vybral kategorii nastavení Start menu. Po zvolení kategorie se objeví okno s dalšími záložkami.

TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows (https://www.swmag.cz)

Záložky obsahují Hlavní nastavení, která nám ovládá co vše má být obsaženo ve Start menu (hned po kliknutí bez dalšího větvení menu). Ostatní záložky jednotlivé aplikace v menu, programy, taskbar nebo vlastnosti menu jako samotného. Dokonce můžeme nastavit i transparentnost lišty s nabídkou Start a jíné vlastnosti samotného Startu (automatické zavírání po určité době, …).

TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows (https://www.swmag.cz)

Nevýhoda uživatelského rozhraní je, že zatím není vytvořena čeština do programu (alespoň jsem nenašel), takže uživatelé, kteří neovládají moc angličtinu tak se moc nevyznají (možná se mýlím a pár základních slovíček znají).

Když si nevíte rady

TweakNow WinSecret jako kvalitně udělaná utilitka obsahuje nápovědu, ve které určitě najdete radu nebo návod na váš problém.

Pro koho je program určen?

Prográmek je určen pro „zkušenější“ uživatele, kteří jsou nespokojeni s výkonem a rychlostí svého OS (Windows), které jim například často padají nebo „zamrzávají“, a chtěli by udělat něco pro změnu k lepšímu. Uživatelé, kteří se v tomto problému orientují, ty TweakNow WinSecret určitě potěší svými možnostmi různých nastavení a můžou s jeho pomocí vyladit Windows k rychlejšímu bootování, celkovému startu, běhu i k lepší stabilitě. Je to prostě program, pro ty, kteří chtějí mít Windows stabilní a záleží jim na výkonu svého PC.

Celkové shrnutí programu

Tato utilitka na mě dost zapůsobila svými možnostmi a rozsahem svých funkcí. Program je flexibilní a každý v něm najde něco, čím by si svůj OS „vytunil“ a zvedl mu výkon. Obdobných programů je na trhu celkem dost (z vlastní zkušenosti znám XP Optimizer). Programů pro udržování systému a „tunění“ je prostě mnoho, některé však obsahují jen něco (čištění registrů, atd…), ale TweakNow WinSecret je komplexní a obsahuje tyto nástroje dohromady v jednom programu. Za dostupnost pouze v angličtině má malé mínus, ale za komplexnost jedno velké PLUS. Každý má svůj osobní názor, tak vyzkoušejte a ohodnoťte, určitě se vám bude líbit.

TweakNow WinSecret
licence: freeware
společnost: TweakNow
aktuální verze: 1.5.3
OS: Windows XP/Vista

Hodnocení programu: 85 %

TweakNow WinSecret freeware ke stažení zde:
TweakNow WinSecret freeware download

Sponzorované odkazy:

Článek TweakNow WinSecret aneb stabilní Windows byl publikován 15. září 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!