Effect Creator Pro - jednoduchá tvorba nádherných efektů

Tagy:  Effect, Creator, professional, Effect Creator, Effect Creator Pro, ECP

Sponzorované odkazy

Effect Creator Pro - jednoduchá tvorba nádherných efektů

Úvod

Jste tvůrcem nějaké aplikace a chtěli byste do ní přidat nějaký dobře vypadající efekt, ale nevíte si s jeho tvorbou rady? Nezoufejte! Effect Creator Pro je zde a pomůže vám s tvorbou perfektně vypadajících efektů. Jedná se o program tuzemské výroby, naprogramovaný v jazyce Delphi. O jeho vývoj se postaral tým Darkmoon soft, stojící například za starým Effect Creatorem, Pixel Masterem, nebo za mnoha herními projekty, či hotovými hrami tvořenými v Game Makeru.

Tvorba efektů nebyla opravdu nikdy snažší

V tomto programu stačí pro tvorbu nádherných efektů jen pár kliknutí myší. S tím souvisí i uživatelské rozhraní, ve kterém se dokáže orientovat úplně každý již za pár minut. Je zde na výběr z desítek nejrůznějších součástí (útvarů), ze kterých se váš efekt může skládat. U každé součásti lze navíc nastavit mnoho věcí jako barvu, rotaci, pozici, výšku, šířku, odsazení, viditelnost, nebo směr. Tvorba v něm ale vyžaduje trpělivost. Jak je již dobrým zvykem, jsou zde již hotové efekty vytvořené autory (jsou celkem čtyři), sloužící k naučení ovládání programu. Rozhraní dále nabízí ukázku (preview) výsledného efektu, ve spodní části se nachází osa pro navigaci mezi jednotlivými snímky, vedle níž je možnost volby rychlosti animace, samozřejmě se můžete mezi snímky navigovat manuálně a to za pomoci klávesových zkratek CTRL+A a CTRL+D, nebo v záložce program ⇒ snímek -, +, pod ní lišta s počtem útvarů, současných FPS a s celkovým počtem snímků. Na pravé straně se nachází lišta pro přehrávání a pauzování animace, či přidání a odebrání snímku. Můžete si také nastavit barvu pozadí, nebo přidat nový snímek. Podpora záložek je pro orientaci v interfacu to nejlepší, co mohli tvůrci udělat. Záložek můžete vytvořit neomezený počet a do nich vložit neomezený počet součástí, které samozřejmě můžete přejmenovat, nebo duplikovat.
Effect Creator Pro - jednoduchá tvorba nádherných efektů (https://www.swmag.cz)

Má to i své nedostatky

Jeden z mála nedostatků Effect Creatoru Pro je především doba načítání jednotlivých efektů (především na slabších strojích). Při více jak padesáti součástech má co dělat i ten nejmodernější počítač. Například u autory zhotoveného a naanimovaného efektu jsem čekal neskutečnou dobu pro načtení, přesto nejsou minimální hardwarové nároky nijak extrémní a program rozjedete na jakémkoli PC s operačním systémem Windows s verzemi 98/2000/Me/XP­/Vista, více jak 600 MHz procesorem a 128 MB paměti RAM. Pod operačním systémem Linux, či Macintosh tento program nespustíte a to kvůli tomu, že programovací jazyk Delphi vyžaduje grafický ovladač Directx, který je možno nainstalovat pouze do OS Windows. Navíc je nutno zadat plnohodnotný název projektu místo jeho vyhledávání za pomoci průzkumníku, dále program ukládá animaci do samostatných *.bmp obrázků. To znamená, že si animaci budete muset složit sami, což je opravdu hodně nepohodlné. Soubory projektu ukládá do vlastních souborů s koncovkou *.eng , které nejdou nikde jinde přečíst.

Licence a dodatečné informace

Přestože se program honosí příponou Pro, nemusíte se bát, že něco stojí, je totiž absolutně zadarmo, což potěší kdekoho. Navíc se jedná spíše o vylepšenou verzi předchozího Effect Creatoru, jen s více útvary a vylepšeným interfacem. Velikost 2,24 MB jistě potěší majitele pomalejšího připojení k internetu. Mimochodem program je celý v češtině.
Effect Creator Pro - jednoduchá tvorba nádherných efektů (https://www.swmag.cz)

Závěr

Na závěr chci říct jen to, že se Effect Creator Pro mladým a nadějným tvůrcům z Darkmoon Softu opravdu povedl, oproti konkurenci vyhrává na plné čáře a s klidným srdcem jej mohu doporučit snad všem, co si někdy chtěli vytvořit vlastní efekt, ale nevěděli jak na jeho tvorbu, z mého nadšení plyne i vcelku vysoké hodnocení 85%.

Effect Creator Pro freeware ke stažení zde:
Effect Creator Pro freeware download

Sponzorované odkazy:

Článek Effect Creator Pro - jednoduchá tvorba nádherných efektů byl publikován 7. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Daniel Ševčík. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Wikipedia online encyklopedie
  3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  4. Katastrální mapy online
  5. iVysílání – online televizní archiv České televize
  6. Smajlíci
  7. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Skype – Recenze novinek aktuální 7. verze

Tagy

mapy Google překládač sms smajlíci idos seo Pravopis pohlednice CMS

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na neodolatelně tenký Apple iPad Air. Skvělý tablet pro nejnáročnější uživatele!