Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci

Tagy:  defragmentace registrů, registry, optimalizace PC, optimalizace registrů, vyčištění PC

Sponzorované odkazy

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci

Operační systém Windows jakékoliv verze trpí zajímavým neduhem a to zanášením dočasných složek a registrů. Uživatel to potom pociťuje pomalejším naběhnutím Windows, pomalejší prací nebo chybovostí a zamrzáním. Pokud uživatel chce zůstat stále u Windows, má jen dvě možnosti: přeinstalovat operační systém nebo používat čistící nástroje třetích stran. První možnost nebývá vždy optimální a proto si teď pojďme podrobněji rozebrat druhou možnost.

Co vše se zanáší?

Nejčastěji se vám po dlouhodobé práci na Windows zanesou: dočasné složky nebo-li temp složky (odkládají se zde například dočasné soubory při instalaci programu, popř. odkládací data programů) a registry.

Jak tomu předcházet a jak čistit?

Rovnou říkám, že tomuto předejít nelze, vaše jediná možnost je poté vyčistit počítač.

Čistící programy se nyní probereme podrobněji:

CCleaner

CCleaner je jeden z nejlepších a nejznámějších nástrojů na čištění počítače. Zvládá čištění registrů i dočasných souborů, automatický režim (spouštějte s parametrem /AUTO), odinstalaci programů, možnost nastavit si filtrované soubory, úpravu registrů „po startu PC“ a zálohu registrů. Rychlost nalezení a smazání je velmi dobrá, protože nedetekuje tolik souborů. Program komunikuje česky.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

Wise Disk Cleaner 3.0 Free

WDC je taky zajímavý nástroj, který nachází daleko více nepotřebných souborů než CCleaner, ale oproti němu nepracuje s registry Windows- k tomu slouží jiný program od této firmy: Wise Registry Cleaner. Výhodou tohoto programu je: možnost nastavit si filtrované soubory, automatické čištění (spouští se přes druhého zástupce- „Clean disk with 1 click“, možnost smazat do koše nebo natrvalo a integrovaný průvodce. Program také komunikuje česky.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

KCleaner

KCleaner doplňuje tuto zajímavou trojici freeware programů na čištění PC. Tímto programem detekuji to, co předešlé dva programy přešly. Velkou zajímavostí této malé, ale nadějné aplikace je automatické mazání každou hodinu, což u předchozích dvou nehledejte. V programu jde také nastavit které věci si přejete filtrovat a které ne. Nevýhodou programu zatím je, že nekomunikuje česky.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

Wise Registry Cleaner

Tento program je od stejné firmy jako Wise Disk Clenaer a proto nebudete nijak zaskočeni jiným uživatelským rozhraním. Taktéž je možnost nastavit si, které věci si přejete filtrovat a které ne. Automatické spuštění a vyčištění počítače jedním kliknutím zde najdete také. Samozřejmostí je záloha a obnova registrů a komunikace v českém jazyce s uživatelem.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

COMODO Registry Cleaner

Ačkoliv tento program nese označení Beta, je vhodný ke každodennímu použití. Program jsem si velmi oblíbil, protože detekuje a odstraňuje nepotřebné registry, které CCleaner a Wise Registry Cleaner nedetekují. Zajímavě vlastnosti programu: detekce aktualizací, plánování čištění, tip dne, čištění programů po startu PC a podrobné informace o předchozím skenu. Velkou nevýhodou je nepřítomnost české lokalizace.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

Quicksys RegDefrag

V tomto případě se nejedná úplně o čištění registrů, ale o jejich defragmentaci. Program umí provádět zálohu, komunikuje česky a zobrazuje základní informace o poslední defragmentaci.

Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci (https://www.swmag.cz)

CCleaner ke stažení zde:
CCleaner download

WDC (Wise Disk Cleaner) ke stažení zde:
WDC (Wise Disk Cleaner) download

KCleaner ke stažení zde:
KCleaner download

COMODO Registry Cleaner ke stažení zde:
COMODO Registry Cleaner download

Quicksys RegDefrag ke stažení zde:
Quicksys RegDefrag download

Sponzorované odkazy:

Článek Čistíme počítač aneb bezplatné čistící programy v akci byl publikován 23. října 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
  3. Už vás nebaví malá klávesnice v Android telefonu? Řekněte: „OK Google“
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  8. Rozzlobenimuzi.com
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!