ZSNES – vynikající emulátor SNES her

Tagy:  Donkey Kong, Mario, ZSNES, NES, SNES, SMC, staré hry, emulátor her

Sponzorované odkazy

ZSNES – vynikající emulátor SNES her

NES a SNES konzolové hry (Nintendo Entertainment systém, Super Nintendo Entertainment systém) se ve své době těšily velké oblibě. Kdo by neznal hry Mario, Prince of Persia, Donkey Kong a tisíce dalších! Hodně fanouškům doslova zaplesalo srdce, když přišla doba počítačových emulátorů, které vám umožnily spustit vaše staré „pecky“ na PC architektuře. Emulátory prošly lety vývoje a krom klasického spuštění nabízejí nepřebernou řadu dalších funkcí. Pojďme si představit jeden z nejlepších emulátorů vůbec- ZSNES.

ZSNES se představuje

ZSNES je emulátor SNES her vyvíjený od roku 1997 a uvolněn jako open source (licence GPL) v roce 2001. ZSNES je napsán v assembleru, což jej umožnilo lehce portovat na tyto architektury: DOS, Windows 95/98/2000/XP­/Vista, Linux, Mac OS (pouze Intel) a Xbox. ZSNES je díky tomu, že byl napsán v assembleru velmi rychlý- SNES hry na Pentium II CPU a 64 MB RAM dosahují i 60 snímků za sekundu.

ZSNES – vynikající emulátor SNES her (https://www.swmag.cz)

Jak je vidět grafika programu by vás mohla odradit, ale radím nesoudit podle vzhledu. Podívejte se kolika funkcemi program disponuje/pod­poruje:

 • ukládání a nahrávání her za běhu her
 • vyhlazování a škálování obrázků
 • tvorba snímků obrazovky
 • zachytávání video nahrávek
 • rychlé posouvání hry vpřed a vzad
 • podpora cheatovacích kódů Game Genie, Pro Action Replay a GoldFinger
 • hraní po síti
 • zobrazování a vypínání vrstev (velmi vhodné pokud vám například sněžení překáží v hraní, jednoduše vrstvu se sněhem vypnete)
 • možnost hrát na klávesnici nebo joysticku
 • různá rozlišení

Začínáme

Jako první doporučuji ihned nakonfigurovat rozlišení, aby se na to trošku dalo koukat , jděte: Config → Video. Zde si zvolte rozlišení podle potřeby a pro potvrzení dejte: SET. Dále musíte nakonfigurovat joystick, popř. klávesnici. Klávesnici si nastavíte v sekci: Congif → Input. Já volím pro hraní klasicky šipky a tlačítka A, B, X, Y, L, R nastavuji na X, Z, S, A, D, C. Je to velmi dobré rozvržení kláves a intuitivní, ale není problém si zvyknout na jiné- záleží na vás, co upřednostníte. Volitelně se pak můžete ještě podívat na nastavení zvuku.

ZSNES – vynikající emulátor SNES her (https://www.swmag.cz)

Hrajeme

Hru lze spustit: Game → Load, spustí se vám dialog, který jistě znáte z průzkumníka Windows: jeden panel je pro výpis souborů a druhý panel zase složek. Najděte si svojí SNES hru na disku (koncovka SMC) a klikněte na Load. Nyní můžete hrát.

Užitečné klávesy

Pro rychlé uložení hry použijte F2, rychlé nahrání je F4. F3 poté zobrazí dialog, kde se lze šipkami posunout a ukládat na jiné rychlé pozice. Klávesy 1–5 (ne na numerické klávesnici) slouží k zapínání a vypínání jednotlivých vrstev- viz poznámka ve výčtu vlastností. F5-F12 vypíná/zapíná jednotlivé kanály zvukovky. Přehled všech užitečných kláves, včetně jejich přenastavení můžete shlédnout v Misc → Misc Keys.

Nejdůležitější tlačítko je ale to pod ESC „;“, zde totiž můžete zrychlit chod hry, což se zase hodí například když musíte na něco čekat nebo přecházet dlouhou mapu. Detailní nastavení rychlosti lze provést v Config → Speed.

ZSNES – vynikající emulátor SNES her (https://www.swmag.cz)
Donkey Kong 2

Závěr

Program má všechny vlastnosti, které můžete požadovat. Jedno malé negativní hodnocení ale dávám za archaický vzhled programu.

Výsledné hodnocení: 99 %.

ZSNES – emulátor SNES her ke stažení zde:
ZSNES – emulátor SNES her download

Sponzorované odkazy:

Článek ZSNES – vynikající emulátor SNES her byl publikován 28. prosince 2008 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
 2. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
 3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 5. TOP 4 PC hry pro rok 2019 + návod, jak získat slevu
 6. Výroba velikonočního přání v elektronické podobě
 7. Velikonoční přání ke stažení
 8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 9. MP3s.Nadruhou.net
 10. Libimseti.cz

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!