Fast Note vs Display Stix - poznámky na ploše

Tagy:  poznámky, Fast Note, Display Stix

Sponzorované odkazy

Fast Note vs Display Stix - poznámky na ploše

Každý si nemůže pamatovat vše, tak proto si píšeme svoje poznámky na tzv. „lepítka“, která si pak lepíme na skříň, tabuli, či kamkoliv jinam, aby byla na očích. Někteří lidé jimi oblebují hrany monitoru, ale na plochu si je snad nikdo nelepí. Dnes Vám tedy představím dva programy, které nám umožňují tvořit si takováto virtuální „lepítka“ rovnou na plochu. Budou nám k užitku nebo jen zbytečně budou překážet?

Fast Note

Instalace

Stažení programu Fast Note najdeme, stejně jako stažení Display Stixu, na konci tohoto článku. Instalace Fast Note s sebou nenese žádné záludnosti a zarazí nás snad jenom potvrzení licence o užívání freeware programu, se kterou musíme souhlasit.

Po samotném průběhu instalace budeme vyzváni, jestli chceme program ihned po instalaci spustit. Nevidím v této možnosti žádný problém, takže můžeme odsouhlasit tento proces zatržením příslušné kolonky v instalátoru.

Práce s programem

Program se ihned po spuštění „ukryje“ mezi tray položky (položky vpravo dole vedle ukazatele času). Ikona aplikace má barvu a tvar lehce nažloutlého dokumentu. Asi bych neměl zapomenout, že program se originálně vyskytuje pouze v anglickém jazyce, ale s českými znaky nemá problém.
Pro započatí práce s programem klikneme pravým tlačítkem myši na tuto tray ikonu a zvolíme New note (nový zápis). Ihned se nám vytvoří nápadné žluté okenko, do kterého si můžeme psát své poznámky a umístit ho kamkoliv na plochu.
Samotná nepříjemně žlutá tabulka nabízí funkce připomínání pomocí vestavěného alarmu, který Vás upozorní na danou událost formou již zmíněného alarmu a/nebo obnovením zobrazení upomínky v případě jejího skrytí.
Další funkci hledejme pod volbou MyTODO List (můj TODO zápisník), což je funkce, která nám umožňuje vytvářet si jakýsi pořadník událostí a jejich následný tisk. Je to tedy jakási verze papírového poznámkového bloku.

Poslední užitečná funkce je My Events (mé události), která slouží k zapisování událostí dle data. Jak vidíte na obrázku, možnosti ke změně nejsou žádné, takže není co dodat.

Display Stix

Instalace

Instalace Display Stixu patří k těm nejjednodušším vůbec. Dokonce zde nalezneme i možnost instalace programu v našem mateřské jazyce, což nejednoho uživatele jistě potěší.

Práce s programem

Program se po spuštění spustí prakticky do identického místa mezi jako Fast Note a disponuje velmi podobnou ikonkou, disponuje sytější žlutou barvou. Program opět reaguje na pravé tlačítko myši a nabízí nám obsáhlejší nabídku možností. Všechny možnosti jsou v českém jazyce, což považuji za velký plus.
Nalezneme tu možnosti průhlednosti, změny druhu písma, jeho charakteristiku (tučnost, velikost), a v neposlední řadě také možnost spouštění aplikace při startu systému Windows.
Pro nás bude nejdůležitější položka Přidat nálepku, která nám vytvoří nálepku v příjemně nažloutlé barvě. Text je psán písmem, jakým by psal skutečný člověk. Už to dělá velmi příjemný a profesionální dojem.
Kliknutím na krajní místo pozvánky vyvoláme tabulku s funkcemi, jako je Zvětšit, Zmenšit a především Nastavit připomínku, která nám bude připomínat uvedenou událost pípnutím či přehráním zvuku. 

Závěr a vyhodnocení duelu

Duel to byl zpočátku vyrovnaný, když se oba programy představovali podobnou instalací a vzhledem tray ikony. Tady však rovnováha končí a jde už jen o to, porovnat anglickou aplikaci vyznačující se do očí bijící žlutou barvu a více funkcemi s programem kompletně přeloženým do češtiny a disponující hezčím příjemným vzhledem, avšak s méně funkcemi. Pokud se však má jednat o program umožňující ukládání poznámek formou „lepítek“ na plochu, vítězem se pro mě stává Display Stix. Je česky, je jednodušší, je vzhledově příjemnější.
Já jsem tedy zvolil, ale každému se líbí něco jiného, takže samotné rozhodnutí, výběr je na vás. Každopádně si myslím, že takovýto „oznamovací“ software není nikdy na škodu a může se hodit každému.

Fast Note = 50%
Display Stix = 75%

Fast Note download zde:
Fast Note download

Display Stix download zde:
Display Stix download

Článek Fast Note vs Display Stix - poznámky na ploše byl publikován 9. února 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...