Nejlepší programy pro tvorbu rychlých poznámek

Tagy:  note, notes, poznámky, poznámka, psaní, informace, novinka, zpráva

Sponzorované odkazy

Nejlepší programy pro tvorbu rychlých poznámek

Tužka a lepící papírek už nemusí být vždy tím nejlepším a nejefektivnějším způsobem zápisu okamžité myšlenky, telefonního čísla či úkolu. I zde může hrát počítač hlavní roli. Pojďme si tedy představit pár zajímavých programů týkajících se tvorby poznámek. Jako v minulých článcích si vybereme 4 nejlepší a něco málo si o nich řekneme.

Na každém rohu slýcháváme, že někdo napsal nějakou poznámku a poté ji někde položil a neumí jí najít. Tak není naškodu si napsat o programech, které pomůžou jen jednomu člověku, ale všem. My vám tu nyní nabízíme přehled těch nejzajímavějších postřehů i tipů na programy, které se vytvářením a správou krátkých poznámek zabývají.

Někteří využívají funkci Windows 7 Rychlé poznámky. Setkat se dá i s využíváním starého dobrého Notepadu, který svou rychlostí a jednoduchostí vyhovuje snad všem. Dále se lze zaznamenat i využívání poznámkových funkcí či pluginů do webových prohlížečů.

On-line služby jsou vůbec u některých uživatelů populární. Někteří uživatelé využívají server ThreeTags.com, který poskytuje dobrou bezpečnost skrze kvalitní šifrování. Další část uživatelů využívá OneNote 2010, které je součástí balíku Office od Microsoftu. Hlavní výhoda je synchronizace s webem i mezi více počítači a mobilními zařízeními.

Evernote

Tento program je mezi uživateli dosti populární a patří mezi ty „top“ programy. Tímto programem lze vytvářet, ukládát a spravovat různé druhy poznámek. Evernote ukládá textové poznámky, webové stránky, típnuté obrázky z plochy, fotografie, zvukové záznamy i poznámky vytvořené myší a mnoho dalšího. Zaznamenané položky jsou oindexovány pro lepší vyhledávání i následnou organizaci.

TreeDBNotes Free

Aplikace ukládající poznámky do přehledné stromové struktury. Do každé části je možné vkládat jiné věci, nebo je různě vzájemně provázat. Poznámky se dají velice účinně formátovat a upravovat. Dále je možné do aplikace i importovat texty z formátů .txt, .wri, .rtf, .html či Excellu i Wordu a také exportovat a samozřejmě i tisknout. Poznámkám lze přidělit i obrázky pro snadnější orientaci. Bezpečnost pak zajistí šifrování a ochrana heslem.

iDailyDiary

iDailyDiary nabízí především jednoduché a efektivní prostředí, díky němu okamžitě pořídíte rychlé poznámky, vytvoříte nejrůznější zápis či zaznamenáte myšlenky. Do záznamů lze vkládat obrázky, internetové odkazy i odkazy na jiné poznámky. V práci pomůže i účinné vyhledávání. Je také možné exportovat do podoby webové stránky a veškeré poznámky jsou zašifrované a opatřené přístupovým heslem. K dispozici je i pokročilejší, ovšem placená, verze Professional. Ta nabízí navíc především pravopisnou korekci, grafická témata, vkládání smajlíků a multimediálních souborů, manuální zálohování a obnovu dat či tvorbu šablon.

ATnote

Tato aplikace umožňuje vytváření rychlých poznámek, které se dají umístit na plochu. Poznámky jsou široce upravitelné – font, velikost, barva, průhlednost. Je možné je minimalizovat, stejně jako nastavit upozornění, případné vepsané URL či e-mailové adresy lze přímo otevřít v příslušném programu a poznámky se dají dokonce i poslat ostatním počítačům v lokální síti. Potěší i přítomnost české lokalizace.

Závěrem

Doufám, že se Vám tyto kvalitní aplikace budou v životě hodit a zajistí, abyste již neztratili Vaše důležité poznámky.

Článek Nejlepší programy pro tvorbu rychlých poznámek byl publikován 21. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...