Přehled nejlepších RSS čteček

Tagy:  rss, feed, čtečka, reader, zpráva, informace, data, zprava

Sponzorované odkazy

Přehled nejlepších RSS čteček

Kdo by v dnešní době nepoužíval jednoduchou a efektivní službu pro získávání informací o novinkách na webových serverech? Jakou čtečku pro RSS z toho malého výběru aplikací použít?Pojďme teda na to!. Jako v minulých článcích si vybereme 4 nejlepší a něco málo si o nich povíme.

Využití systému RSS se stává pro stále více uživatelů každodenní samozřejmostí. Snahou každého z nich je proto používat čtečku, která nabízí nejlepší uživatelské rozhraní, potřebnou rychlost, kompatibilitu i dostatek funkcí.

FeedDemon

Jedna z nejpopulárněj­ších desktopových čteček minulých let, ale i současnosti. Nabízí všechny základní funkce typu ručního vkládání zdrojů, jejich importu z OPML souboru a nově také plnou synchronizaci se službou Google Reader, takže do jakéhokoli počítače kdykoli nahrajete aktuální vybrané RSS zdroje. Pohyb ve FeedDemonu je standardní, vlevo naleznete seznam RSS zdrojů, s nimiž lze dále pracovat (přeskupovat, umisťovat do složek atd.), a vpravo jednoduchý webový prohlížeč, který vás dle nastavení odešle na konkrétní stránku, nebo pouze zobrazí zvolenou zprávu. Čtečka navíc vychází vstříc všem, kteří neradi za software platí, protože je šířená jako freeware. Osobně tuto čtečku používám i Já.

FeedReader

Jednoduchá a efektivní RSS čtečka. Ovládání je velice podobné FeedDemonu, stejně i jako celková funkčnost aplikace. Vzhled je optimalizován především k zátěži počítače, uživatel si jej může sám upravit. To se ostatně týká celé řady dalších věcí – ovládání, přístupu k funkcím, zobrazování zpráv atd., které jsou nastavitelné. Takto můžete určit i podobu filtru na vybrané zdroje. Na nové zprávy budete upozornění vyskakujícím oknem i zvukem. FeedReader je i více přístupný neangličtinářům tím, že disponuje obstojnou českou lokalizací. K tomu všemu je zcela zdarma.

RSSOwl

Zajímavá, multiplatformní (Windows, Linux i Mac OS), opensourcová RSS čtečka, která disponuje standardním ovládáním, uživatelsky přívětivým prostředím i slabými nároky na hardware počítače. Zvládá import kanálů i zobrazování zdrojového webu přímo v integrovaném prohlížeči. Nabízí i vybírání zdrojů tématicky či podle zadaných slov. Jednoduše při přidávání nového zdroje nekliknete na vyplňování adresy, ale na kolonku pro klíčová slova. V dalším kroku zvolíte službu, kterou bude RSSOwl při vyhledávání informací používat. Máte tu tak populární Google News, Twitter, YouTube a další. Poté už jen můžete čekat, jak si aplikace poradí se ziskem dat dle vašeho zadání.

GreatNews

Minimalistická a velice rychlá RSS čtečka. Ovládání pracuje na obdobném principu jako její konkurenti. Disponuje přehledným a lehce navolitelným uživatelským prostředím, celkem povedenou českou lokalizací i možností exportovat i importovat RSS zdroje do a z OPML formátu. Nabízí přehledné statistiky o využívání a importu jednotlivých kanálů. To vše plní bez nároku na honorář.

Závěr

Doufám, že se Vám něco málo z našeho výběru bude hodit a budete spokojení se stahováním RSS zpráv.

Článek Přehled nejlepších RSS čteček byl publikován 27. prosince 2010 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...