Srovnání internetových bazarů

Tagy:  nákup, shop, bazar, srovnání, test, návod, bazos, sbazar, hyperinzerce, swmag, testujeme, web, servery

Sponzorované odkazy

Srovnání internetových bazarů

Internetové bazary se v dnešní době staly obyčejnou záležitostí. Každý prodává, nakupuje, draží, nebo jen sleduje ceny v porovnání s novým a použitým zbožím. Bazary napomáhají jak těm, kteří se snaží zbavit něčeho nepotřebného nebo vyřešit finanční krizi, ale i těm, kteří něco nutně potřebují a cena většiny předmětů prodávaných v bazarech může klesnou až o polovinu. Díky poště si nemusíte pro zboží dojíždět, ale můžete čekat doma, až na vás zaměstnanec České pošty či kurýrní služby zazvoní. Nakupování po internetu se stalo fenoménem. O největším českém aukčním serveru Aukro.cz se dneska ani nebudu příliš zmiňovat, jelikož už většina z vás, která tento článek čte, víc o co jde nebo je dokonce i zaregistrovaná a nakupuje či prodává. Na Aukru je registrováno přes 100 000 zákazníků a každým dnem jich stále přibývá. Dalo by se říci, že kdo nenakupuje přes Aukro, může být mimo dění a přichází o řadu skvělých nabídek za výborné ceny. Ovšem při nákupu na internetu je také třeba dbát těch nejpřísnějších pravidel a nenechat se jen tak oklamat. Už bylo spousta takových, kteří byly podvedeni a přišli o nemalou finanční částku. Již několikrát jste mohli zaznamenat terčem podvodů samotné Aukro, které byly zveřejněno i v televizních zprávách. Avšak situace nakupování na internetu se stále zlepšuje a při podvedení si můžete nechat poradit od krizového centra či zavolat policii. Tyto virtuální podvody se začínají velmi krutě trestat. Tak a nyní se pojďme podívat na jednotlivé servery věnované inzerátům.

sBazar.cz

sBazar.cz patří mezi největší inzertní server na českém internetu. Mezi hlavní výhody sBazaru patří především propojení mezi všemi servery společné pro Seznam.cz, kde se můžete přihlašovat jedním totožným přihlašovacím jménem, tj. emailem a heslem. To znamená, že se na sBazar dostanete bez jakékoliv registrace, stačí mít pouze založený email na Seznamu. Snad jediným problémem může být pro pár jedinců nutnost ověření totožnosti prostřednictvím mobilního telefonu, stačí poslat SMS zprávu a v vzápětí se vám zpřístupní plnohodnotný přístup k inzerci. Celkový vzhled webu je velmi jednoduchý a přehledný, rozdělený do spousty kategorií, mezi předměty můžete vyhledávat a zúžit si své spektrum vyhledávání na určenou ceno v daném rozmezí, stav zboží (nové, použité) a kraj prodejce. Přidání inzerce je velmi jednoduché a poradí si s ním i naprostý začátečník. Navíc, pokud nějaký předmět prodáváte, můžete si na svůj účet dobít kredit a ten pak postupně čerpat ke zviditelnění svých inzercí.

Hyperinzerce.cz

Hyperinzerce.cz se řadí mezi další nejrozšířenější inzertní servery, nakupování i prodávání je jednoduché a přehledné, každý den zde přichází tisíce návštěvníků. K prodávání se stačí pouze zaregistrovat, nic jiného vtom není. Můžete si vybrat z celé řady kategorií, do které právě ten váš prodávaný předmět umístníte. Grafické zpracování serveru je při srovnání s sBazar.cz mnohokrát lepší, přehlednější a útulnější, a záleží na vkusu každého z vás. Poměrně rozsáhlé vyhledávání je k dispozici již na úvodní stránce, takže můžete začít s vyhledávání již po zobrazení indexní strany.

Ostatní méně známe bazary

Hyperinzerce.cz a sBazar.cz patří bezpochyby hned po Aukru k těm největším českým inzertním serverům, ale k dispozici je celá řada dalších výborných serverů, které můžete využít jak k prodeji tak k nákupu použitého, ale někdy i nového zboží. Nemá smysl se rozepisovat ke každému zvlášť, protože mají většinou stejné nebo velmi podobné uživatelské rozhraní a ovládání. Mezi ty nejnavštěvovanější patří určitě za zmínku např.Bazos.cz, KupNet.cz, Odklepnuto.cz, i-bazar.cz a pro všechny hudebníky výborný hudebnibazar.cz se vším možným od hudebních nástrojů přes zesilovače až po drahé PA systémy. Nakupovat a prodávat na internetu není nic těžkého, tak proč byste to nemohli zkusit také?

Článek Srovnání internetových bazarů byl publikován 27. dubna 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...