Nokia PC Suite

Tagy:  Nokia, telefon, mobil, synchronizace, párování, recenze

Sponzorované odkazy

Nokia PC Suite

Téměř každý má v dnešní době svůj vlastní mobilní telefon, někteří dokonce 2 a více. Pryč jsou časy. Kdy telefon byl skutečně jen telefon. Postupem času se přidaly hojně oblíbené krátké SMS zprávy, což bylo první signalizací, že se telefon nebude používat pouze k volání, ale bude sloužit jako více-funkční a multimediální přístroj. V dnešní době máte na trhu celou řadu výrobců, každý z nich0 se může pyšnit svými skvělými kousky přístupné pro všechny skupiny lidí. Telefon si zakoupíte od pár korun až po desetitisíce. Ovšem v dnešní době, které vládnou počítače, se synchronizace se svým silným či slabším strojem nevyhnete. Právě proto je tu pro všechny majitele vynikajících mobilních telefonů značky Nokia kompletní balík aplikací, který komunikaci prostřednictvím počítače několikanásobně urychlí. Finská Nokia na svém softwarovém vybavení zapracovala a vydala volně ke stažení již několikátou verzi softwaru, který je pravidelně aktualizován. Program si můžete bezplatně stáhnout z oficiálních stránek Nokie. Velikou výhodou u této aplikace je, že poslouží pro úplně všechny modely své značky. Není pak potřeba kvůli každému telefonu instalovat nové ovladače, či dokonce celý software. K dispozici je celá řada užitečných aplikací. Nokia PC Suite by se tedy dala přirovnat k veliké nákupní tašce, ze které si vytáhnete právě, to zrovna potřebujete, aniž byste pro to museli kamkoliv chodit a utrácet za to zbytečné peníze.

Připojení

Pro použití Nokia PC Suite se svým telefonem nepotřebujete doinstalovavat žádné ovladače, ty jsou už v balíku přichystané. Stačí pouze balík nainstalovat, a řídit se průvodními kroky, které vám budou razeny. Telefon můžete s počítačem propojit prostřednictvím Bluetooth, infračerveného portu, sériového portu nebo USB kabelem. Já osobně používám Bluettoth adaptér, zacházení s ním je velice jednoduché a při práci s počítače není nutné mít telefon po ruce. Stačí ho mít v jiné místnosti a dosah je bezproblémový, rychlost přenosu adekvátní při srovnání s kabelem nadmíru dobrá. Po spárování přístroje s počítačem se vám objeví rozcestník, který vás odkáže tam, kam budete potřebovat.

Rozcestník

Nyní jsme se ocitli v centru našeho dění, nacházíme se v menu, které nás bude odkazovat na místo, které bude právě pro nás užitečné a potřebné. Pojďme se podívat blíže na jednotlivá tlačítka:

Zálohovat – Jak již z názvu vypovídá, půjde o zálohování všech potřebných souborů uložených ve vašem telefonu. To je velmi užitečné, obzvlášť v případě, že potřebujete část telefonu či paměťové karty zformátovat, uschovat potřebná data nebo máte pouze strach o vaše cenné informace. Aplikace vytváří při zálohování speciální typ souboru, který pak do telefonu nahrajete ve stejné části programu. Následně se vaše data vrátí na své správné místo.

Synchronizovat – Slouží ke spárování a výměně potřebných údajů jako jsou kontakty, adresy, emaily, zprávy, poznámky. Vše je vymyšleno velmi důkladně, např. při synchronizaci emailové pošty se vám celý váš účet může „okopírovat“ do Outlooku bez nutnosti jakéhokoliv nastavení.

Připojení k internetu – Slouží k využívání mobilního telefonu jako modem. Pokud nemáte předplacenou datovou službu, nedoporučoval bych vám to ani nějak zdlouhavě a dopodrobna zkoušet. Je to žrout financí.

Instalovat aplikace – Název mluví sám za sebe. Jednoduše můžete nahrát do telefonu java aplikace a hry.

Správce souborů – Vypadá jako obyčejný průzkumní Windows s tím rozdílem, že můžete procházet obsah telefonu a paměťové kary. Velmi jednoduše můžete přesunovat jednotlivé soubory z PC do mobilu a naopak.

Kontakty – Seznam a úprava adresáře. Import, Export.

Zprávy – Záloha SMS zpráv, možnost jejich předepsání a následné odeslání. Co je jednodušší, napsat si zprávu pohodlně prostřednictvím počítače, nebo klikat tlačítko po tlačítku na telefonu?

Přenos hudby – Slouží k jednoduchému a rychlému zkopírování jednotlivých skladeb a možnosti převedení do daného formátu.

Zobrazit multimédia – Ukáže všechny obrázky a videa uložené v mobilním telefonu.

Závěr

Jak jste mohli vidět, není nic jednoduššího. Stačí si na pár minut sednou k počítači a ovládat program se naučíte za pár minut. Taková také byla hlavní myšlenka programu – jednoduše, levně a kvalitně.

Nokia PC Suite můžete stáhnout zde: Stáhnout Nokia PC Suite z edownload.cz

Článek Nokia PC Suite byl publikován 16. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...