Guitar Rig - hrajeme si přes počítač

Tagy:  kytara, modulace, efekty, nástroje, guitar

Sponzorované odkazy

Guitar Rig - hrajeme si přes počítač

Guitar Rig je skvělý profesionální nástroj pro všechny kytaristy, kteří mají rádi osobitý, řízný a kvalitní zvuk své kytary. Jedná se o kompletní softwarové řešení vhodné pro cvičení, studiové nahrávání i podium. Nástroj patří od tvůrců Native Instruments, což je samo o sobě zárukou kvality. Jediné, co k tomu potřebujete, je vaše kytara, počítač a kvalitní zvuková karta. Bez ní se neobejdete. Levné nebo integrovaná grafická karta buď silný vstupní signál kytary vůbec nezvládne a vydává podivné zvuky, nebo se zpožďuje až o několik sekund. Nutností je zvuková karta obsahující modul ASIO. Na škodu také není mít při ruce mixážní pult, který práci velmi usnadní. Samozřejmě můžete k počítači připojit také zesilovač, reprobox či hifi – výběr nechám na vás.

Co to umí?

Guitar Rig obsahuje celkem 12 simulačních zesilovačů, 9 simulací mikrofonu, 34 efektů a 17 reproboxů. Není však důležité, kolik – že program simulací umí, ale kolik se jich dá prakticky využít a jsou zvukově kvalitní. Předem vám můžu říci, že je minimum těch, které se nepovedly a jsou zcela nepoužitelné. Navíc si také můžete připlatit a zakoupit si k softwaru také bytelný nožní přepínač, který využijete především při hraní na podiu. Kromě 8 nožních spínačů a 1 pedálu slouží sám o sobě jako zvuková karta. Navíc má v sobě dva vstupy, takže můžete hrát současně dva kytaristi na jeden program, což přináší další výhody a možnosti použití.

Guitar Rig - hrajeme si přes počítač (https://www.swmag.cz)

Provedení

Guitar Rig si můžete zakoupit buď jako samostatný software, nebo v kombinaci s již zmíněným nožním pedálem. Znovu bych připomněl jednu z nejdůležitějších věcí u Guitar Pro, a to zakoupení velmi kvalitní zvukové karty. V tomto případě je proto velmi vhodné a z mé strany doporučující zakoupit software včetně nožního pedálu, zvuková karta v něm obsažená je kvalitní a investované finance se vám brzy vrátí v podobě perfektního a komfortního zvuku. Díky nižší latenci máte pocit, že je zvuk přilepený ke kytaře, díky upraveným a novým modelům zesilovačů Guitar Rig nyní oslovuje další skupinu kytaristů. Uživatelské rozhraní programu je velmi dobře vymyšlené a perfektně graficky zpracované, efekt tak skutečně vypadá jak efekt a zesilovač jako zesilovač. Každý model boxu, efektu, zesilovače či mikrofonu má své vlastní grafické zpracování, včetně funkčních ovládacích potenciometrů a vypínačů, které jsou funkční a není tak problém si nastavit konfiguraci dle libosti.

Guitar Rig - hrajeme si přes počítač (https://www.swmag.cz)

systémové požadavky:

 • operační systém Mac OSX 10.4.x na počítači s procesorem G4 1.4 GHz nebo Intel Core Duo 1.66 Ghz a vyšším, alespoň 512 MB RAM nebo operační systém Windows XP se service packem 2 nebo Windows Vista (32 bitová verze) na počítači s procesory Intel Pentium nebo AMD Athlon XP s frekvencí alespoň 1,4 Ghz a pamětí minimálně 512 MB
 • rozhraní USB 2.0 pro připojení Rig Kontrolu 3

vybrané vlastnosti:

 • 12 modelů kytarových a lampových zesilovačů
 • 44 kytarových efektů
 • 17 kytarových a 6 basových reproboxů, 4 reproboxy s rotujícími zvukovody a 9 simulací mikrofonů
 • nový systém přiřazování odpovídajících reproboxů
 • nový nožní ovladač Rig Kontrol 3 s integrovaným audio a MIDI rozhraním
 • integrovaná ladička, metronom a 2 virtuální magnetofony s možností nahrávání vaší hry
 • upravený „loop machine“ pro snadné vrstvení zvuků a práci se smyčkami
 • výborné ovladače „modifiers“ pro tvorbu zvukových kreací bez hranic
 • Live View režim zobrazení pro rychlejší práci s programem na pódiu

Shrnutí

Program poslouží všem, kteří by rádi profesionální zvuk a jednoduché ovládání bez nutnosti nákupu desítek jednotlivých efektů, které by na podiu při hraní na zemi zbytečně zavazeli. Jediné, co ke hraní potřebujete je počítač s programem, popř. ještě speciální nožní pedál.

Guitar Rig si můžete vyzkoušet zde: Stáhnou zkušební verzi

Sponzorované odkazy:

Článek Guitar Rig - hrajeme si přes počítač byl publikován 10. března 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Brázdil. Pro diskusi slouží komentáře (6).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. MP3s.Nadruhou.net
 4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 5. Vybíráme poskytovatele internetu: vesnice versus město
 6. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 9. DVD Shrink
 10. www.Spolužáci.cz

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!