Bing - podařený úder Googlu?

Tagy:  Bing vs Google, Bing recenze, Bing bič na google?, Google, vyhledávače, Microsoft, MSN, Bink

Sponzorované odkazy

Bing - podařený úder Googlu?

Jak všichni jistě víte, Google drží v internetových vyhledávačích monopol už nějaký ten rok. Největší databáze, rychlé vyhledávání a téměř každý den nové tématické logo, tomu se jen s těží konkuruje. Microsoft však do boje vytáhl s novým prohlížečem Bing.com. Jak to tedy dopadlo vám prozradí následující řádky.

Porovnání – Google vs. Bing

Nejprve se podíváme na starý dobrý Google. Jak ten si poradil s vyhledáváním obrázku? Podíváme-li se na prostředí, není to tak úplně ideální. Všude je spousta textu a celkově to budí nepřehledný dojem. Navíc jsou pod hlavní lištou vždy zobrazeny otravné reklamy. Co se týče filtrů i zde je Google o něco lepší. Vše zkrátka funguje jak má. Počet filtrů není nijak rozdílný, dá se říct, že je stejný. Počet výsledků po zadání stejné fráze do obou vyhledávačů se už ale velice liší. Google je ve většině případů hodně pozadu a najde jen zlomek toho co konkurent. To ale vynahrazuje v rychlosti a je tedy mírně rychlejší. Teď se mrkněme na naši novinku Bing. Grafické zpracování prohlížeče je vcelku unikátní. Vše je přehledné a jednoduché. Po najetí myši na jednotlivé fotky se obrázek vždy zvětší a zobrazí se podrobnosti. V rohu si smíte také zvolit, v jaké velikosti se ony výsledky zobrazí. Jak jsem již zmínil, různorodost filtrů je skoro stejná, jen u Bingu některé trochu pokulhávají a nefiltrují zcela přesně.

Bing – vyhledávání obrázkůBing – vyhledávání obrázků

Vyhledávání textu

Teď si rozebereme asi nejdůležitější úlohu každého vyhledávače a tím je vyhledání určité informace. Google tady jasně dominuje v počtu nalezených stránek v dané oblasti. Jestliže hledáme český text, je rozdíl ještě mnohem větší. Bing je naproti tomu zase o něco přehlednější. Vyhledané stránky nemačká přímo na levou stranu, ale o něco je posune ke středu, což o něco zvyšuje přehlednost. Navíc je tento prohlížeč očištěn od všech reklam, což je zkrátka paráda.

Bing – vyhledávání informacíBing – vyhledávání informací

Další funkce

Co se týče vyhledávání jednotlivých vyhledávacích sekcí, je Google zase na koni. Můžete zde najít například vyhledávání blogů, zpráv, skupin a mnoho dalšího. Dalším trumfem Googlu je překladač, který udělá z každé cizojazyčného webu českou stránku. Google má (zatím) také mnohonásobně větší komunitu. Jeho email gmail.com je jedna z nejpoužívanějších schránek na světě. Dále disponuje stránkou igoogle.cz, kde si můžete celou stránku přizpůsobit přesně na míru. K dispozici máte mnoho funkcí i vzhledů a tento sortiment se stále rozšiřuje.

Google – vyhledávání obrázkůGoogle – vyhledávání obrázků

Závěr

Co je pro vás lepší vyhledávač si zvolte sami. Google je ale prozatím stále jen lepší. Má více funkcí, je rychlejší a hlavně už se v branži vyzná. Hlavně má mnohem větší databázi. Bing je naproti tomu zajímavou alternativou, přehlednost a jednoduchost jsou jeho hlavní zbraní.

Oficiální stránky prohlížeče Bing.com

Článek Bing - podařený úder Googlu? byl publikován 11. června 2009 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...