Miranda download

Tagy:  Miranda, Miranda packs, IM

Sponzorované odkazy

Miranda download

Miranda úvod

Miranda je dalším z řady tzv. kecálků nebo moderněji a správněji „instant messengerů“. Prostě programů umožňující komunikaci v reálném čase. Vyplatí se přejít na Mirandu nebo je to jen další průměrný program?

Instalace a nastavení

Zájemce si může stáhnout Mirandu buď jako klasickou instalačku nebo ve formě archivu, který je hned po rozbalení provozuschopným. Je jen na vás, co vám vyhovuje, i když archiv má jednu zásadní výhodu – zkopírujete na flash disk a Miranda je rázem mobilním komunikačním nástrojem. Samotná instalace je poměrně konvenční a většina uživatelů s ní nebude mít nejmenší problémy… Nastavení je ale již jiná káva a zde se pro mnoho potencionálních uživatelů bude tzv. „lámat chleba“. Tak trochu prokletím Mirandy je podpora širokého spektra komunikačních protokolů (ICQ, AIM, MSN, Jabber, Tlen, Netsend, Gadu – Gadu, Yahoo, atd.) neboť je potřeba každý z nich nastavit, pokud ho chcete využívat. Proto se někteří uživatelé ochudí o různé vychytávky jen kvůli obavě aby neklikli na něco, co by jim poté nefungovalo a tak zůstávají u defaultního nastavení daného výrobcem.

Miranda-Základní grafické rozhranníMiranda-Základní grafické rozhranní

Interface

Grafické rozhranní produktu je poněkud fádní a člověk zvyklý na styl „ala omalovánky“ u ICQ 6 bude možná až zděšen. Nic ovšem není, jak se zdá a změnit vzhled u Mirandy je doslova otázkou okamžiku pomocí nepřeberného množství grafických stylů a pluginů o kterých si povíme dále…

Ovládání

Co se týká ovládání, tak Miranda přebírá to nejlepší z ICQ a musím říci, že každý si velmi rychle zvykne a bude se za pár hodin cítit „jako ryba ve vodě“. Vše je tam kde byste to čekali, odezva programu je příjemně rychlá a velmi potěšující je absence jakýchkoliv reklam, což je oproti ICQ velmi vítaná změna. Zde opravdu není co vytýkat. Samotná komunikace probíhá naprosto v pohodě, a pokud již nějaký výpadek některé ze sítí nastane, trvá jen pár minut.

Miranda-Po použití pluginu se Miranda změní k nepoznáníMiranda-Po použití pluginu se Miranda změní k nepoznání

Málo funkcí, ošklivý vzhled? Objevte svět pluginů!

Pluginy nejsou nic jiného než rozšíření posouvající Mirandu do úplně jiné dimenze instant messagingu. Na internetu se doslova válí stovky (spíše tisíce) pluginů s rozličnými funkcemi. Jen namátkou – rozšíření pro pohodlné psaní sms zpráv přímo z Mirandy, odhalený invisible (neviditelných) uživatelů, televizní programy, RSS čtečky, upozorňování na došlé emaily, hry a spousta dalších více či méně potřebných pluginů. Stejně jako pluginy, tak i motivy vzhledů jsou nesmírně populární a každý si jistě najde to své. Naprostou většinu z nich najdete na homepage Mirandy.

Plusy Mirandy

Je zdarma
Neustále se vyvíjí
Podpora hlavních i exotických komunikačních protokolů
Pluginy a s nimi spjatá ohromná variabilita a rozšiřitelnost
Možnost instalace neoficiální češtiny
Nenáročnost na hardware

Mínusy Mirandy

První kroky s programem spoustu lidí odradí
Nutnost pravidelné aktualizace programu, kvůli novým verzím protokolů
S využíváním velkého množství pluginů strmě stoupá i „žravost“ programu
Posílání souborů v některých případech není funkční a nedá se na něj 100% spolehnout

Mít či nemít?

Miranda je bezesporu úžasná, a pokud se rozhodnete jí využívat, určitě nezapomeňte na pluginy, bez kterých je to jen průměrný komunikátor s podporou velkého množství protokolů. Po upravení si programu k obrazu svému, nebudete chtít měnit a pravděpodobně se do Mirandy zamilujete…

Miranda freeware ke stažení zde:
Miranda download

Miranda čeština freeware ke stažení zde:
Miranda čeština

Diskutuovat o Mirandě můžete na ICQ fóru zde:
Miranda fórum

Článek Miranda download byl publikován 8. září 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Ryan. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...