ICQ 5.1

Tagy:  ICQ 5.1, ICQ 6, ICQ, ICQ Atlas, ICQ 5.1 Atlas download

Sponzorované odkazy

ICQ 5.1

ICQ 5.1 úvod

Představovat si v Čechách nejoblíbenější instant messenger s názvem ICQ je opravdu zbytečná námaha. Skoro každý si tento freeware program na nejen textovou komunikaci v reálném čase vyzkoušel a nainstaloval. Většina už ale bez něho nemůže žít a používá ho každodenně. Sice je již venku nějaký pátek verze ICQ 6, ale protože mnohým nevyhovuje, povězme si zpětně o zásadních a nových vlastnostech verze 5.1.

Pár vět o základních vlastnostech ICQ

ICQ slouží hlavně k posílání textových zpráv, offline (když je příjemce odpojen od internetu) textových zpráv. Dalšími vlastnostmi je textový chat ve více lidech najednou, push-to-talk (volání mezi uživateli na principu vysílačky), posílání SMS, podpora POP3 protokolu, flashové hry nebo třeba odesílání a přijímání souborů. Každý uživatel má své UIN (Universal Internet Number), což je číslo sloužící k přihlašování do sítě ICQ a hledání ostatních uživatelů.

Nové vlastnosti v ICQ 5.1

ICQ 5.1 je tu s námi od roku 2006 a přineslo několik pozitivních vylepšení a jednu pro většinu uživatelů nepříjemnou vlastnost. Tak nejprve ty pozitivní…

tZers

ICQ 5.1 – tZersICQ 5.1 – tZers

Jde o naprosto kouzelné a vtipné flashové animace hodící se v případě, kdy smajlík nestačí vyjádřit pocity autora nebo nechce své pocity a emoce popisovat. Podmínkou pro správný chod těchto animací je mít ICQ 5.1 na straně odesilatele i adresáta a Flash Player minimálně ve verzi 7.

Nová sada skinů

Skiny, témata, vzhled, atd. Jiný než základní vzhled ovládacího rozhranní ICQ má právě tyto názvy. Mnoho uživatelů totiž jednotvárný vzhled brzy omrzí a díky alternativním skinům je otázka nového vzhledu během sekundy vyřešena. Jen je třeba zdůraznit, že nové skiny zrovna ergonomií neoplývají a budete se v nich spíše ztrácet.

ICQ 5.1 – rozhranníICQ 5.1 – rozhranní

Emotikony

Smajlíci provázejí ICQ již odnepaměti, ovšem v této verzi prožívají obrázky vyjadřující emoce evoluci. Evoluci k horšímu nejen pro mě. Dříve byly smajlíci jednoduší a hned bylo patrné, jakou emoci vyjadřují, teď jsou z emotikon neurčité „ksichtíky“ nemající ani hlavu ani patu. Naštěstí lze do ICQ dodat zpátky smajlíky původní díky jednoduchému prográmku.

ICQ 5.1? Berem!

ICQ 5.1 je pokrokem v mezích zákona, ovšem i tak stojí za pozornost. Není tolik náročné jako ICQ 6 a přitom umí to samé.

Hodnocení programu: 84%

ICQ 5.1 freeware ke stažení zde:
ICQ 5.1 download

čeština ICQ 5.1 freeware ke stažení zde:
čeština do ICQ 5.1 download

Článek ICQ 5.1 byl publikován 30. října 2007 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Miroslav Mlejnek (Ryan). Pro diskusi slouží komentáře (17).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...