Nové funkce skomírajícího ICQ 7.7

Tagy:  ICQ 7.7, ICQ, QIP, Miranda, Pidgin, Mail.ru, IM, Facebook, instant messaging, zdarma, kecálek

Sponzorované odkazy

Nové funkce skomírajícího ICQ 7.7

Před lety tolik oblíbená služba, která mnohým zcela nahradila emailovou komunikaci či telefon, je dnes na ústupu. Oficiální čísla sice nejsou známa, ale předpokládá se jednoznačný odliv uživatelů k jiným službám, typicky k Facebooku. Přestože se vývojáři snaží, leč jim síly stačí, a doplňují svůj klient ICQ o podporu těchto sociálních sítí, zdá se, že se jim odliv uživatelů stále nedaří zvrátit.

Nová verze ICQ klienta s označením 7.7 přináší hned několik novinek. Na prvním místě tolik kritizované přihlášení na více místech najednou. Zkrátka nebylo možné být přihlášen na dvou zařízeních najednou, což s rostoucím rozmachem chytrých telefonů je velmi obtěžující. Nová verze tento letitý neduh odstraňuje. Bez problémů nyní můžete provozovat ICQ na chytrém telefonu a počítači zároveň, přičemž vám zpráva dorazí na obě zařízení.

Přidána podpora GTalku stejně jako chat na FacebookuPřidána podpora GTalku stejně jako chat na Facebooku

U chytrých telefonů tak trochu zůstaneme. Tvůrci si všimli rostoucího potenciálu Google Talku nejen díky astronomicky se rozšiřujícímu systému Android, ale i díky integraci chatu v Gmailu. Do nové verze proto zabudovali podporu tohoto protokolu.

Okno chatu ICQ 7.7Okno chatu ICQ 7.7

V nové verzi nechybí ještě větší propojení se sociálními sítěmi, přičemž na samotných stránkách ICQ vzniká taková integrovaná sociální síť. Není třeba se už do sítě ICQ registrovat přes vlastní ICQ účet, nýbrž postačí účet Facebooku. Tvůrci se stejně jako ostatní snaží co nejdéle svézt na vlně tohoto trendu, a tak se více pozornosti věnuje i tvorbě uživatelského profilu.

Propojení s CET21 přineslo svoje ovocePropojení s CET21 přineslo svoje ovoce

Ostatní funkce byly zachovány a chat je stejně pohodlný jako dříve. Markantních změn prodělala ale česká verze vyvíjená doposud pod záštitou Centrum.cz. Před nedávnem otěže převzala CET21, tedy „TV Nova“. Česká verze je, jak byste čekali, prošpikovaná balastem směřující uživatele na stránky TN.cz, Voyo.cz, apod. Jestliže ale při instalaci ICQ zpozorníte a odškrtáte zákeřně maskované volby (je třeba chybějícím posuvníkem rolovat) a navíc v nastavení aplikace odškrtnete spouštějící se okno Xtras, ICQ se začne chovat zcela kultivovaně. Pokud tak neučiníte, zachová se ICQ jako adware!

Maskované volby instalaceMaskované volby instalace

Na závěr menší shrnutí. Je vidět, že tvůrci cítí, že jim teče do bot. Odmyslíme-li si stav české distribuované verze, ICQ na tom snad nikdy kvalitou aplikace nebylo lépe. Ano, otravnosti jako charakteristické zvuky zůstaly zachovány, ale naopak vypadá klient nejlépe oproti konkurenčním počinům. Buď jak buď, odliv uživatelů je značný. Zatímco ještě před nedávnem používal ICQ každý, dnes je tomu tak v sociálním světě. Více informací se dozvíte v článku věnovaném ICQ 7.5.

 

Článek Nové funkce skomírajícího ICQ 7.7 byl publikován 13. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...