ICQ 6.5 – na jaké změny se můžeme těšit?

Tagy:  změny icq 6.5, icq 6.5, icq 6.5 download, změny v novém icq, nové vlastnosti icq, nové icq

Sponzorované odkazy

ICQ 6.5 – na jaké změny se můžeme těšit?

Nový ICQ klient, který je už také lokalizován do češtiny, nabízí některé zajímavé změny. Tato zpráva potěší určitě mnoho lidí z Česka, Slovenska a Ruska, kde je ICQ nejvíce populární. V tomto článku se obeznámíme s těmito změnami.

Instalace

Instalace zůstala nezměněna- stačí vybrat kam instalovat, jestli instalovat lištu nástrojů do prohlížeče, nastavit atlas.cz jako domovskou stránku nebo zda používat jako vyhledávač ICQ Search.

Nová grafika

Program samotný nepřekvapí nějakým extra novým vzhledem, pouze dosavadní zelenou vystřídal modrý odstín. Přibylo několik ikonek k tlačítkům v menu (poslání SMS, Vítá vás aplikace ICQ apod.). Zajímavé jsou také nové ikony profilů, resp. avatary a animovaní čertíci.

Mezi zajímavosti bych také zařadil nové ikony Zlango, což je zajímavá vlastnost, pokud se místo textu hodláte vyjadřovat pomocí obrázků. Vyjadřovací schopnost pomocí obrázků není dvakrát ideální- především z důvodu časových a omezené slovní zásoby. Je sice nabízena funkce automatického překladu textu na obrázek, ale vyžaduje to znalost těch správných slov. Jinými slovy ze začátku budete dost klikat, ale postupně se naučíte „psát“ jen tak, aby to tvořilo hezké obrázky.

Open Xtraz

Open Xtraz je další zajímavá novinka, která bude jistě v budoucnosti propagovaná ještě víc. Jedná se o velmi zajímavou komunitní službu, kdy uživatel, který napsal zajímavý program (zásuvný modul pro ICQ) se s ním může podělit na stránce ICQ. Mezi prvními programy můžeme nalézt např. Yahoo email, AOL rádio, Youtube xtraz atpd. Pokud se rozhodnete vytvořit nějakou takovouto miniaplikaci navštivte AOL Developer Network, kde se dozvíte víc. Především vás zde ale bude zajímat vývojářský balík a šablony. Taktéž zde najdete odkaz na fórum a referenční příručku.

Další změny

Pokud s někým přes ICQ často komunikujete za pomoci přenosu hlasu, jistě oceníte novou funkci push-to-talk. Tato funkce vám umožní mluvit jen pokud držíte určitou klávesu, popř. přepínat mezi stavem kdy můžete mluvit a nemůžete. Využití je zřejmé- vypnutí hlasového přenosu např. když si potřebujete zakašlat nebo nechcete druhé straně přenášet rozhovor s rodinným příslušníkem, který vás letmo navštívil ve dveřích atd. Tato funkce je nezávislá na verzi ICQ vašeho kamaráda, resp. stačí když mají obě strany verzi 5 nebo vyšší.

ICQ video přenosy by nyní měly být stabilnější a vylepšeno by mělo být také snímání obrázků z videa v reálném čase.

Celkové zlepšení

Hovořit o celkovém zlepšení je možná v tuto chvíli předčasné, ale opravdu si myslím, že chybovost a „zatuhnutí“ ICQ jsou ty tam. Například se mi celkem běžně stávalo, že text zničeho nic „skočil“ vpravo a vy jste neměli žádnou možnost vrátit psaní doleva. Taktéž mě zlobily notifikační okénka- malá výsuvná okénka upozorňující, že kontakt xxyy je nyní online. Tato okénka se vždy zobrazila nad hodinami ve Windows na 5s a pak zmizela, ale občas se stalo, že nezmizela. Museli jste pak klikat na křížek, který toto okénko zavřel.

Další běžnou chybou ICQ bylo, že delší příchozí text nebyl vidět. Text šel pouze „zviditelnit“ posunutím chatovací obrazovky, např. za posuvník.

Můj osobní verdikt programu je 75 %.

ICQ 6.5 ke stažení zde:
ICQ 6.5 download

Článek ICQ 6.5 – na jaké změny se můžeme těšit? byl publikován 29. listopadu 2008 v 23.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (32).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...