QIP 2010 - překoná ICQ?

Tagy:  ICQ, IM, QIP, QIP 2010, QIP infium, komunikační programy, komunikace, icq, rusko, kecálci

Sponzorované odkazy

QIP 2010 - překoná ICQ?

V dnešní době si už většina z nás nedokáže představit svůj život bez některého z IM (Instant messaging) programů. Od roku 1988 kdy vznikl první IM klient uběhlo už spoustu let, za tu dobu se vše posunulo o pořádný kus dále. V roce 1996 se poprvé objevil protokol Oskar který je v současné době u nás asi nejvíce rozšířen. Pokud jste jej chtěli používat museli jste si pořídit program ICQ. To se ovšem časem změnilo a nyní s tímto protokolem pracují i jiné programy (Miranda, Trillian, atd..) Mezi uživateli se velké oblíbenosti těší ruský program QIP a my si nyní představíme jeho nejnovější verzi QIP 2010.

Contact ListContact List

Co vlastně je QIP2010

Určitě se nejedná o následovníka QIP Infium, dle mnohých uživatelů se jedná o jakousi kombinací programu QIP Infium a QIP 2005 z kterých si měl tento program vzít jen to nejlepší. Jak se uvádí na oficiálních stránkách, program kombinuje jednoduchost QIP 2005 s funkčností Infium. To vše zní velmi pěkně a lákavě, ovšem to by páni vývojáři nebyli z Ruska aby nám nepřipravili nějaký ten méně radostný element, a to sice nutnost registrovat se na stránkách QIP.ru. Nejedná se o nějak hrůznou věc, ovšem pokud se chtěl QIP 2010 tvářit jako jednoduchý program, tak mu to tato nutnost značně zkomplikovala. Je potřeba dávat pozor při instalaci programu, jsou zaškrtnuté položky pro nastavení jiné vyhledávací stránky v prohlížeči, stejně tak je předdefinovaná možnost nainstalovat vyhledávací addon. Registraci se dá vyhnout, řešení je ale složitější, návod lze nalézt na QIPIm.cz.

Okno zprávyOkno zprávy

Proč QIP 2010?

Pokud přehlédneme výše uvedenou skutečnost nutnosti registrace, je program skutečně v celku jednoduchý, a to zvlášť oproti verzi Infium. Největší základnu uživatelů si jistě najde mezi méně náročnými jedinci, kteří program používají výhradně ke komunikaci z ostatními uživateli. Takže zde nenajdeme žádné další různé funkce jako je předpověď počasí, poslouchaní rádi, či zobrazení aktuálního TV programu. QIP 2010 je tedy IM program v pravém slova smyslu. Hlavní výhoda QIPu (nejen této verze) je že není zatížen žádnými reklamami jako jeho hlavní konkurent ICQ. Tato skutečnost je velmi potěšujícím faktem. Program nabízí běžné funkce jako je přepínaní všech konverzací pouze v jednom okně, posílaní smajlíku a souborů či upozorněni na narozeniny některého z vašich kontaktů.Celý program funguje v příjemném uživatelském prostředí, ale pokud vám nesedne nebojte, brzy se určitě objeví další skiny pro tento program.

HistorieHistorie

Slovo na závěr

Pro uživatele který je již nějakou dobu zvykli na QIP Infium tento program nic velkého nenabízí, a tudíž nemá cenu jej vůbec instalovat. Ovšem pro všechny kteří zatím QIP nepoužívají a přemýšlejí o tom, je QIP 2010 ideální volba. Tato verze určitě nezpůsobí žádnou revoluci v komunitě IM programů, ale určitě si najde své věrné uživatele a zastánce stejně tak jako své odpůrce. Mezi největší zápory bych tedy řadil zmiňovanou nutnost registrace na stránkách výrobce, a problém, se kterým se QIP potýká již delší dobu, tedy obrovské kvantum spamových profilů, které si vás sice čas od času přidávají, jde však maximálně o jeden účet do měsíce. Spam se ale dá celkem dobře odventilovat rozumným nastavením filtru, navíc platí pravidlo nepřidávat podezřelé profily, většinou jde o ty, které mají ve jméně azbuku. Občasným problémem jsou nekompatibilní pluginy, těch je ovšem minimum.

Výhody:

  • Funkčnost
  • Bez reklam
  • Přehlednost

Nevýhody:

  • Registrace na qip.ru
  • Spam

Moje hodnocení:  75 %

Stáhnout QIP 2010 z Edownlo­ad.cz

**Stáhnout Češtinu pro QIP 2010 z Edownlo­ad.cz

Článek QIP 2010 - překoná ICQ? byl publikován 7. července 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je David Třeťák. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...