Obnovení hesla na ICQ

Tagy:  ICQ6, ICQ5, ICQ, ICQ Lite, Messenpass, Messen Pass, AIMPR, Advanced IM Password Recovery

Sponzorované odkazy

Obnovení hesla na ICQ

Někteří z vás jistě patří do skupiny lidí, kteří bez kecálka ICQ nedají ani ránu. Možná patříte i do té skupiny, která si hesla ukládá a přihlašuje se automaticky, bez nutnosti zadávat jej. Pokud máte takové štěstí, že patříte do obou těchto skupin, navíc si své heslo nepamatujete a rádi byste ho nějakým způsobem získali zpět, tento článek je právě pro vás.

Jak tedy heslo získat?

Úvodem bych rád připomněl, že nejjednodušší cesta pro získání vašeho hesla je navštívit oficiální stránky ICQ, kde se nachází formulář pro zaslání zapomenutého hesla. Vyžádány budou vaše ICQ číslo a email zadaný při registraci, na který bude heslo zasláno.

Z důvodů limitací daných vlastnostmi nabízeného softwaru jsem tento článek rozdělil na dvě části, kde se budu zabývat postupně oběma aktuálními větvemi oficiálního klienta ICQ, nejprve ICQ Lite ve verzi 5 a poté novějším ICQ 6.

přihlašovací obrazovka ICQ5.1

přihlašovací obrazovka ICQ5.1

Vytažení hesla z ICQ5

Získání zapomenutého hesla v ICQ 5 je pro uživatele výrazně jednodušší. V této ukázce použijeme program MessenPass. Po spuštění se automaticky vypíší všechny účty z jím podporovaných programů a také hesla k nim.

rozhraní programu MessenPass

rozhraní programu MessenPass

Program je freeware, takže při jeho použití nejste nijak omezení délkou hesla a podobnými podmínkami, kterými rády omezují komerční programy. MessenPass mimo ICQ podporuje zjišťování hesel také například pro AIM, Trillian, MSN Messenger nebo Mirandu. Drobná poznámka na konec – hesla můžete zjišťovat jen pro momentálně přihlášeného uživatele.

přihlašovací obrazovka ICQ6

přihlašovací obrazovka ICQ6

A co na to ICQ6?

Pro uživatele ICQ 6 je situace o něco náročnější. To totiž používá bezpečnější způsob ukládání hesla. Ale to nevadí, my si i tak poradíme. Ač tedy samotné heslo nejde zjistit, soubor s ním jde alespoň přesunout na jiný počítač, což může přijít vhod, pokud máte v plánu přeinstalovávat svá Windows a i nadále používat uložené heslo.

rozhraní programu Advanced IM Password Recovery

rozhraní programu Advanced IM Password Recovery

Tentokrát použijeme program Advanced IM Password Recovery (AIMPR), který záchranu hesla ICQ6 podporuje pouze v plné verzi; i tak je ale zatím jediný svého druhu.

záloha ICQ údajů

záloha ICQ údajů

Po spuštění programu stačí klepnout na tlačítko Backup/Restore credentials (je druhé zleva) a vybrat Backup ICQ. Program vygeneruje soubor .imb na vámi vybrané místo, odkud ho můžete bezproblémově zálohovat.

obnovování ICQ údajů

obnovování ICQ údajů

Po přesunu záložního archivu na počítač, kde chcete účet dále používat, v programu klepněte opět na tlačítko Backup/Restore credentials a vyberte Restore credentials.

seznam messengerů podoporovaných v AIMPR

seznam messengerů podoporovaných v AIMPR

Na závěr poznamenávám, že AIMPR podporuje opravdu velké množství klientů, takže své heslo si může obnovit opravdu (téměř) každý ;-)

MessenPass download
Advanced IM Password Recovery download

Sponzorované odkazy:

Článek Obnovení hesla na ICQ byl publikován 22. února 2008 v 16.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (9).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Libimseti.cz
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!