Pivot Stickfigure Animator - udělejte si vlastní animace

Tagy:  Pivot Stickfigure Animator, animace, obrázky, pivot, figure, animování, film, kreslené animace

Sponzorované odkazy

Pivot Stickfigure Animator - udělejte si vlastní animace

Dnes si povíme o jednom z freeware prográmků sloužících k vytváření jednoduchých, ale i přesto efektivních animací.

Instalace a seznámení se s programem

Program má pouze něco málo přes 1 Mb, takže problém s místem na disku vůbec nemusíte řešit. Je potřeba zmínit, že tento program určitě nebude vhodný pro nějaké firemní účely, ale spíše pro nějaké školní projekty, hodí se totiž opravdu jen pro základní animace postav. Pivot Stickfigure Animator disponuje lehkým ovládáním, které pochopí během chvíle snad opravdu každý.

InstalaceInstalace

Začínáme tvořit

Ze začátku bych doporučil zkoušet vytvářet animace se základní postavičkou Stickman, která je generována vývojáři. Pokud chcete dosáhnout efektivnějších a lepších animací, můžete si také vytvořit postavy své. ( File/Create figure type).

Postava je ovládána, respektive jsou ji zadávány příkazy pomocí tlačítek v liště, jde třeba o základní Play, tedy spuštění animace, nebo Add figure, což přidá dalšího „panáčka“.

Nahoře nad všemi tlačítky jsou zobrazeny miniatury veškerých obrázků, které jste zakomponovaly do animace a jednoduše si tak můžete zkontrolovat, zda-li vše vypadá, jak jste chtěli.

ProgramProgram

Není to lehké, ale výsledek stojí za to

Musím se přiznat, že ve tvoření animací nijak nevynikám a tak tento program nemohu využívat naplno. Pro někoho kdo si ale ví rady v tom, jak správně tvořit animace aby vypadaly věrohodně, může program přinést hodiny zábavy. Navíc, když Vám nebude líto času, který vložíte do vytváření nových postav, docílíte ještě vtipnějších a efektivnějších animací. Budete do nich totiž moci zakomponovat více postaviček najednou.

Vizuální stránka programu

Design programu není jeho podstatou a tak určitě nikoho nezaujme. Je ale zbytečné, aby oplýval vymazlenou grafikou. Vývojáři se zaměřili daleko více na uživatele. Každý si totiž může vytvořit postavy pro animaci podle svého gusta, což si myslím že je velkým plusem programu.

AnimaceAnimace

Závěr

Pivot Stickfigure Animator si určitě najde své příznivce i odpůrce, ovšem to asi každý program. Někteří mohou vyzdvihovat zaměření na uživatele, který má do velké míry nad animacemi kontrolu. Jiní zase mohou říkat, že v programu, který má takto jednoduchou grafiku prostě pracovat nebudou. Málo lidí si ale uvědomuje, že čím jednodušší grafika, tím přehlednější program je. Každý podle svého gusta. Já si myslím, že Pivot Stickfigure Animator do jisté míry splní veškeré požadavky obyčejného PC uživatele a poskytne hodiny zábavy.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

  • Jednoduché
  • Zábavné
  • Ale není pro každého

Nevýhody:

  • Umožňuje vytvoření jen základních animací

Stáhnout Pivot Stickfigure Animator z Edownload.cz

Článek Pivot Stickfigure Animator - udělejte si vlastní animace byl publikován 11. května 2010 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Michal Kadidlo. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...