Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat

Tagy:  data, smazat, smazání, cleaner, informace, programy, aplikace, program, software, sw

Sponzorované odkazy

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat

Že smazání dat ve Windows není skutečným a definitivním odstraněním, je známá věc. Ale jakými prostředky dosáhnout bezpečného vymazání citlivých údajů tak, aby nešly obnovit? Pojďme si je představit! Jako v předešlých článcích si vybereme 4 nejlepší a něco málo si o nich řekneme.

Hard Drive Eraser

Freewarová utilitka, která odstraní veškerá data na zvoleném pevném disku. Pracuje pomocí několikanásobného přeplnění magnetického povrchu disku neužitečnými a náhodnými binárními daty. Takovýto přepis výrazně zkomplikuje či dokonce úplně znemožní zpětnou obnovu neponičených dat. Jedná se tak o bezpečný a nenávratný způsob formátování disku. Obsluha aplikace je jednoduchá a vše se dá zařídit pomocí několika kliknutí myši. Stačí zvolit disk a pak jednu ze čtyř metod přepisu – pouze binární nuly, třikrát přepsat náhodnými daty, přepis algoritmem podle standardů americké armády a tzv. Peter Guttman, který přepíše data celkem 35×, což výrazně zpomalí celý proces. To vše pak provádí zcela zdarma.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Ss Data Eraser

Malý, nenáročný a freewarový nástroj, který slouží k bezpečnému a nenávratnému smazání dat z pevného disku počítače. Program využívá prověřené metody DOD 5220.22 M, tedy násobnému přepisování náhodnými daty. Trvale odstraní zvolené složky i soubory a dokonale vyčistí nalezené prázdné místo na disku. Práce s aplikací je snadná, lze využívat přetahování dat do okna programu i jeho integraci do kontextového menu.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

HDShredder

Program pro bezpečné mazání dat z pevného disku, diskových oddílů a přenosných zařízení (nově maže mass storage až do velikosti 2 TB). Nabízí především líbivé i intuitivní uživatelské prostředí, jednoduchost a rychlost práce. Free verze zvládá vymazání až 6 GB dat. Pokročilejší Basic lépe pracuje s diskovými oddíly i fyzickými chybami na disku. Standardní edice pak nabízí celkem 18 úrovní bezpečnosti a 15 mezinárodních standardů. Již ne zrovna laciná verze Professional dodává možnosti uživatelského definování práce i výmaz konkrétního sektoru na disku. A konečně nejvyšší Enterprise, za níž dáte 300 eur, zvládá paralelní hromadný výmaz až při rychlosti 60 GB za minutu.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Freeraser

Slouží pro bezpečné mazání souborů. Je velice zajímavý zejména ve způsobu ovládání. Na ploše se uživateli zobrazí speciální koš, do nějž lze soubory a složky myší přetáhnout. Zde pak dojde k jejich zničení pomocí jednoho ze zvolených tří stupňů bezpečné likvidace – rychlá, střední a nejdůkladnější (35 kol Guttmanova algoritmu). I tuto jednoduchou utilitku je možné užívat zdarma.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Na závěr

Plně věřím, že jste se díky tomuto článku zbavili svých nepotřebných věcí z Vašeho počítače.

Sponzorované odkazy:

Článek Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat byl publikován 4. ledna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Přání k Velikonocům – Jaké letos poslat velikonoční přání?
  2. Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli
  3. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  4. TOP 4 PC hry pro rok 2019 + návod, jak získat slevu
  5. Velikonoční přání ke stažení
  6. Výroba velikonočního přání v elektronické podobě
  7. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. MP3s.Nadruhou.net
  10. Libimseti.cz

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!