Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat

Tagy:  data, smazat, smazání, cleaner, informace, programy, aplikace, program, software, sw

Sponzorované odkazy

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat

Že smazání dat ve Windows není skutečným a definitivním odstraněním, je známá věc. Ale jakými prostředky dosáhnout bezpečného vymazání citlivých údajů tak, aby nešly obnovit? Pojďme si je představit! Jako v předešlých článcích si vybereme 4 nejlepší a něco málo si o nich řekneme.

Hard Drive Eraser

Freewarová utilitka, která odstraní veškerá data na zvoleném pevném disku. Pracuje pomocí několikanásobného přeplnění magnetického povrchu disku neužitečnými a náhodnými binárními daty. Takovýto přepis výrazně zkomplikuje či dokonce úplně znemožní zpětnou obnovu neponičených dat. Jedná se tak o bezpečný a nenávratný způsob formátování disku. Obsluha aplikace je jednoduchá a vše se dá zařídit pomocí několika kliknutí myši. Stačí zvolit disk a pak jednu ze čtyř metod přepisu – pouze binární nuly, třikrát přepsat náhodnými daty, přepis algoritmem podle standardů americké armády a tzv. Peter Guttman, který přepíše data celkem 35×, což výrazně zpomalí celý proces. To vše pak provádí zcela zdarma.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Ss Data Eraser

Malý, nenáročný a freewarový nástroj, který slouží k bezpečnému a nenávratnému smazání dat z pevného disku počítače. Program využívá prověřené metody DOD 5220.22 M, tedy násobnému přepisování náhodnými daty. Trvale odstraní zvolené složky i soubory a dokonale vyčistí nalezené prázdné místo na disku. Práce s aplikací je snadná, lze využívat přetahování dat do okna programu i jeho integraci do kontextového menu.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

HDShredder

Program pro bezpečné mazání dat z pevného disku, diskových oddílů a přenosných zařízení (nově maže mass storage až do velikosti 2 TB). Nabízí především líbivé i intuitivní uživatelské prostředí, jednoduchost a rychlost práce. Free verze zvládá vymazání až 6 GB dat. Pokročilejší Basic lépe pracuje s diskovými oddíly i fyzickými chybami na disku. Standardní edice pak nabízí celkem 18 úrovní bezpečnosti a 15 mezinárodních standardů. Již ne zrovna laciná verze Professional dodává možnosti uživatelského definování práce i výmaz konkrétního sektoru na disku. A konečně nejvyšší Enterprise, za níž dáte 300 eur, zvládá paralelní hromadný výmaz až při rychlosti 60 GB za minutu.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Freeraser

Slouží pro bezpečné mazání souborů. Je velice zajímavý zejména ve způsobu ovládání. Na ploše se uživateli zobrazí speciální koš, do nějž lze soubory a složky myší přetáhnout. Zde pak dojde k jejich zničení pomocí jednoho ze zvolených tří stupňů bezpečné likvidace – rychlá, střední a nejdůkladnější (35 kol Guttmanova algoritmu). I tuto jednoduchou utilitku je možné užívat zdarma.

Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat (https://www.swmag.cz)

Na závěr

Plně věřím, že jste se díky tomuto článku zbavili svých nepotřebných věcí z Vašeho počítače.

Sponzorované odkazy:

Článek Výběr nejvyužívanějších programů pro kompletní a bezpečné smazání dat byl publikován 4. ledna 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Přemysl Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!