Yahoo.com - Světový vyhledávač?

Tagy:  yahoo.com recenze, about yahoo.com, yahoo.com here, yahoo.com czech republic, yahoo.com článek, yahoo.com popis

Sponzorované odkazy

Yahoo.com - Světový vyhledávač?

Vyhledávacích serverů je na internetu dlouhá řada. Nabízí se tedy otázka, který z nich je nejlepší a který si tedy pro své potřeby vybrat. V dnešním článku si představíme světoznámý vyhledávač yahoo.com, který může být jednou z variant. Nabízí rychlost, stabilitu a velmi mnoho různorodých užitečných funkcí.

Vyhledávač

Hlavní prioritou tohoto serveru je samotné vyhledávaní požadovaných informací ve světě internetu. To je možné uskutečnit hned v několika různých kategorií. Defaultně jsou vyhledávány webové stránky, lze ale přepnout do režimů images pro vyhledávání potřebných obrázků, do režimu video pro nalezení videí ze všech serverů internetu nebo můžete vyzkoušet news, pro zobrazení všech zpráv a článků z médií. Nabízí se celá řada dalších způsobů vyhledávání, které vám mohou usnadnit naleznutí toho, co přesně hledáte. Pokud se vám nelíbí rozmístění služeb a zpráv na stránce, můžete si jednotlivé položky rozestavět jak sami uznáte za vhodné na adrese my.yahoo.com. Kdekoliv se přihlásíte ke svému účtu, automaticky se vám načte vámi vytvořené prostředí a tak budete mít vždy a všude informace po ruce. Nechybí ani ladění vzhledu a barev dle svého gusta. Samozřejmostí je propojení této stránky s fenomény jako je facebook.com nebo twitter.com, takže máte o všech svých přátelích neustálý přehled. Charakterickou vlastnost pro yahoo je lišta zobrazující všechny služby a možnosti tohoto serveru, která bývá vidět po levé straně za všech okolností. Můžete tak pohodlně přecházet odkudkoliv tam, kam potřebujete.

hlavní stranahlavní strana

Další funkce

V dnešním světě jsou zcela obvykle vyhledávače vybavovány funkcemi navíc. Jsou to bonusy, které lákají návštěvníky zvolit i v budoucnu právě jejich server. Ani yahoo není vyjímkou a tak si v následujících řádcích představíme některé z dostupných funkcí.

Email

Emailová schránka je již jakousi standartní službou vyhledávacíh serverů. Ani Yahoo není pozadu a nabízí uživateli založit si a spravovat vlastní emailovou schránku. Samozřejmostí je ochrana proti spamu, ochrana počítače před nebezpečnými viry z emailů, třídění zpráv dle kategorií a mnoho dalšího. Zdarma je tedy nabídnuta velmi kvalitní schránka.

Jobs

Pokud se chystáte bydlet v zahraničí, jistě hledáte v dané lokalitě prácovní místo. Velkou pomoc nabízí služba jobs, díky které si nabídky určité oblasti rychle zobrazíte. Stačí zadat v jakém oboru práci hledáte, lokalitu ve které se má pracovní místo nacházet a aktuální nabídky se jen hrnou.

jobsjobs

Weather

Předpověď počasí je další důležitá služba, která spoustu lidí zajímá. Yahoo tedy připravilo přesnou předpověď počasí na několik dní dopředu pro všechny větší města na světě. Ať hledáte počasí doma či v zahraničí, na tomto místě najdete všechny potřebné informace. Bohužel méně známé města České republiky nelze nalézt a tak nám bude muset stačit předpověď pro Prahu, Brno, Ostravu a další větší města.


Bohužel vyhledávač Yahoo.com není dostupný v českém jazyce. To je jeden z hlavních důvodů, proč není tak světoznámý server tolik rozšířený v České republice. Mnoho uživatelů také považuje tuto internetovou stránku za dosti nepřehlednou až nepoužitelnou. Je třeba si ale uvědomit, že tak vypadá na první pohled drtivá většina vyhledávacích serverů, jde jen o to se časem zorientovat. Mnoho lidí si ale na nic zvykat nechce a tak raději volí google.cz, který je právě založen na jednoduchosti a přehlednosti. Další mírnou nevýhodou jsou také často se zobrazující reklamy.

WeatherWeather

Závěrem

Yahoo.com je celosvětově známý vyhledávač, který je velmi zajímavou variantou i pro české uživatele. Kromě rychlého a přehledného vyhledávání umožňuje všem bezplatně využívat užitečné funkce a aplikace jako je email, zprávy, počasí a mnoho dalšího. Pokud se tedy orientujete ve světových jazycích jako je angličtina nebo němčina, určitě by jste měli yahoo vyzokušet a udělat si o něm obrázek sami.

Výhody:

  • Kategorie vyhledávání
  • Rychlost
  • Aktuální informace
  • Funkce

Nevýhody:

  • Reklamy
  • Není v českém jazyce

Článek Yahoo.com - Světový vyhledávač? byl publikován 3. července 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...