Sociální e-mail od Yahoo

Tagy:  mail, Yahoo, elektronická pošta, e-mail, gmail, hotmail

Sponzorované odkazy

Sociální e-mail od Yahoo

U nás téměř nepoužívaný, přehlížený a přesto praktický a použitelný e-mail. Takto by se dal stručně charakterizovat e-mail zdarma nabízený světoznámým internetovým gigantem Yahoo.

Yahoo bojuje s odlivem uživatelů například ke Googlu. A bojuje docela důstojně. Yahoo se snaží svou elektronickou poštu poměrně slušně socializovat. V tomto článku se podíváme na možnosti využití sociálního e-mailu, díky kterému možná přejdete od Seznamu nebo od Centrumu.

Poštovní schránka Yahoo mailu

Poštovní schránka Yahoo mailu

Zprávy, sociálno a pošta na jednom místě

Ruku na srdce, absence české lokalizace a ne příliš atraktivní e-mailové koncovky (@yahoo.com, @ymail.com a @rocketmail.com) nejsou příliš lákavé faktory pro našince. Yahoo vás může však zaujmout funkčností a přehledností nabízeného mailu.

Zaregistrovat se do Yahoo mailu můžete celkem třemi způsoby. Prvním je klasická registrace, kde zadáte celkem běžné údaje požadované e-mailovými službami. Další možností je propojení s již existujícím účtem na Facebooku. Zvolíte si pouze své Yahoo ID, což je jméno před zavináčem. Nakonec se můžete přihlásit pod svým Google účtem. Toto přihlášení je podobné jako v případě Facebooku.

Úvodní stránka Yahoo mailu

Úvodní stránka Yahoo mailu

Přihlášením pomocí těchto dvou posledních způsobů propojíte Yahoo ID s Facebookem či Googlem a tímto Yahoo mail “socializujete”. Nyní se nabízí možnost import kontaktů, což je velice praktické a tím pádem nemusíte zadávat své kontakty ručně či je získávat postupně.

V případě Facebooku Yahoo mail nabízí velice praktickou funkci a tou je napojení Facebook chatu přímo do rozhraní Yahoo mailu. Facebook chat přímo v mailu si můžete otevřít v novém okně či v nové záložce, ke kterým se dostaneme později.

Yahoo mail je v podstatě velice komplexní službou. Na vstupní stránce do e-mailové schránky v prvé řadě uvidíte samozřejmě nepřečtené maily, pod nimi se nachází nejnovější zprávy. Nepřítomnost bližšího nastavení z jaké oblasti, ať už tématu zpráv či země původu, jistě Yahoo mailu nepřidá na oblíbenosti neamerickým uživatelům. Dále na vstupní stránce e-mailu naleznete vyhledávané trendy, takže máte přehled, co právě “letí” ve vyhledávání.

Systém záložek a kvalitní správa kontaktů

Yahoo nabízí praktickou možnost pohybu ve schránce pomocí záložek. V praxi to funguje tak, že když otevřete nepřečtený e-mail, otevře se v nové záložce tak, jak to vidíte na obrázku níže. To samé platí v případě Facebook chatu, který můžete používat buď v záložce či v novém okně prohlížeče.

Poměrně přehledná a jednoduchá je správa kontaktů, která odpovídá nejaktuálnějším standardům v této oblasti. Samozřejmostí je vytváření různých seznamů či editace podrobnějších detailů o kontaktu. Praktickou funkcí je vyhledávání a následné mazání duplicitních kontaktů.

Systém záložek

Systém záložek

Yahoo mail nabízí ve svém rozhraní kalendář, velikost příloh až do velikosti 2GB, notes a také zajímavou správu a základní editaci fotek propojením se službou Flickr.

Závěrem

Yahoo má na internetu obrovskou konkurenci a kvalitní elektronickou poštou se snaží udržet krok s ostatními poskytovateli jako je Gmail a Hotmail. Yahoo používá něco přes 310 miliónů uživatelů, kdežto Hotmail a Gmail mají shodně okolo 350 miliónů aktivních uživatelů. Českého uživatele může Yahoo mail zaujmout především propojením s Facebookem, ale masivního používání Yahoo mailu u nás se “bát” nemusíme, i když rozhraní elektronické pošty je na daleko vyšší úrovni, než jakou nabízí Seznam, který používá v Česku zatím stále nejvíce lidí.

Sponzorované odkazy:

Článek Sociální e-mail od Yahoo byl publikován 3. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Jak přenést 2D obraz na 3D předmět? Pomocí tampónového tisku to jde lehce
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  4. MP3s.Nadruhou.net
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  7. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  8. Sledování letadel - Díky Flightradar24 nic složitého
  9. CCleaner - Piriform říká jednoduše, chytře a zdarma
  10. Katastrální mapy online

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!