Sociální e-mail od Yahoo

Tagy:  mail, Yahoo, elektronická pošta, e-mail, gmail, hotmail

Sponzorované odkazy

Sociální e-mail od Yahoo

U nás téměř nepoužívaný, přehlížený a přesto praktický a použitelný e-mail. Takto by se dal stručně charakterizovat e-mail zdarma nabízený světoznámým internetovým gigantem Yahoo.

Yahoo bojuje s odlivem uživatelů například ke Googlu. A bojuje docela důstojně. Yahoo se snaží svou elektronickou poštu poměrně slušně socializovat. V tomto článku se podíváme na možnosti využití sociálního e-mailu, díky kterému možná přejdete od Seznamu nebo od Centrumu.

Poštovní schránka Yahoo mailuPoštovní schránka Yahoo mailu

Zprávy, sociálno a pošta na jednom místě

Ruku na srdce, absence české lokalizace a ne příliš atraktivní e-mailové koncovky (@yahoo.com, @ymail.com a @rocketmail.com) nejsou příliš lákavé faktory pro našince. Yahoo vás může však zaujmout funkčností a přehledností nabízeného mailu.

Zaregistrovat se do Yahoo mailu můžete celkem třemi způsoby. Prvním je klasická registrace, kde zadáte celkem běžné údaje požadované e-mailovými službami. Další možností je propojení s již existujícím účtem na Facebooku. Zvolíte si pouze své Yahoo ID, což je jméno před zavináčem. Nakonec se můžete přihlásit pod svým Google účtem. Toto přihlášení je podobné jako v případě Facebooku.

Úvodní stránka Yahoo mailuÚvodní stránka Yahoo mailu

Přihlášením pomocí těchto dvou posledních způsobů propojíte Yahoo ID s Facebookem či Googlem a tímto Yahoo mail “socializujete”. Nyní se nabízí možnost import kontaktů, což je velice praktické a tím pádem nemusíte zadávat své kontakty ručně či je získávat postupně.

V případě Facebooku Yahoo mail nabízí velice praktickou funkci a tou je napojení Facebook chatu přímo do rozhraní Yahoo mailu. Facebook chat přímo v mailu si můžete otevřít v novém okně či v nové záložce, ke kterým se dostaneme později.

Yahoo mail je v podstatě velice komplexní službou. Na vstupní stránce do e-mailové schránky v prvé řadě uvidíte samozřejmě nepřečtené maily, pod nimi se nachází nejnovější zprávy. Nepřítomnost bližšího nastavení z jaké oblasti, ať už tématu zpráv či země původu, jistě Yahoo mailu nepřidá na oblíbenosti neamerickým uživatelům. Dále na vstupní stránce e-mailu naleznete vyhledávané trendy, takže máte přehled, co právě “letí” ve vyhledávání.

Systém záložek a kvalitní správa kontaktů

Yahoo nabízí praktickou možnost pohybu ve schránce pomocí záložek. V praxi to funguje tak, že když otevřete nepřečtený e-mail, otevře se v nové záložce tak, jak to vidíte na obrázku níže. To samé platí v případě Facebook chatu, který můžete používat buď v záložce či v novém okně prohlížeče.

Poměrně přehledná a jednoduchá je správa kontaktů, která odpovídá nejaktuálnějším standardům v této oblasti. Samozřejmostí je vytváření různých seznamů či editace podrobnějších detailů o kontaktu. Praktickou funkcí je vyhledávání a následné mazání duplicitních kontaktů.

Systém záložekSystém záložek

Yahoo mail nabízí ve svém rozhraní kalendář, velikost příloh až do velikosti 2GB, notes a také zajímavou správu a základní editaci fotek propojením se službou Flickr.

Závěrem

Yahoo má na internetu obrovskou konkurenci a kvalitní elektronickou poštou se snaží udržet krok s ostatními poskytovateli jako je Gmail a Hotmail. Yahoo používá něco přes 310 miliónů uživatelů, kdežto Hotmail a Gmail mají shodně okolo 350 miliónů aktivních uživatelů. Českého uživatele může Yahoo mail zaujmout především propojením s Facebookem, ale masivního používání Yahoo mailu u nás se “bát” nemusíme, i když rozhraní elektronické pošty je na daleko vyšší úrovni, než jakou nabízí Seznam, který používá v Česku zatím stále nejvíce lidí.

Článek Sociální e-mail od Yahoo byl publikován 3. dubna 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...