Centrum Mail - Užitečný pomocník

Tagy:  centrum mail, správa emailů, kalendář, instant messaging

Sponzorované odkazy

Centrum Mail - Užitečný pomocník

Jedna z nejnovějších aplikací pro správu emailů se nazývá Centrum Mail. Není tomu tak dlouho, co se vyklubal z dílny Centrum Holdings a poněkud rozčeřil již dlouho stojaté vody v oblasti desktopových aplikací. Pracujete-li i vy mnohem raději s desktopovými aplikacemi než s webovými službami, mohl by Centrum Mail být tou správnou volbou. Svou základnu uživatelů se ovšem snaží rozšířit i na zatvrzelé uživatele internetových schránek a to velkým množstvím nových funkcí. Umožňuje nejen kompletní práci s emaily přímo z počítače, ale zajišťuje i rychlou komunikaci a správu pošty z různých služeb a sociálních sítí jako je Facebook či Skype.

Pění chvály

Snadné ovládání, bohatý výběr funkcí a široké možnosti nastavení v dnešní době oslovilo již více než 1,6 mil. uživatelů. Funkčně je velmi podobný MS Outlooku či Thunderbirdu, a stává se další velmi zajímavou alternativou. Charakteristickým znakem je fakt, že Centrum Mail umožňuje správu emailů z více různých účtů najednou. (Neskrývanou výhodu poskytuje uživatelům, kteří již vlastní účet na Atlas.cz nebo Centrum.cz. V těchto případech stačí v programu pouze vyplnit přihlašovací údaje a veškeré ostatní funkce jsou již nastaveny zcela automaticky. Uživatel je tak připraven k okamžitému upotřebení aplikace.)

Správa emailůSpráva emailů

Používáte-li nyní některou z jiných aplikací pro správu emailů a o svá data nechcete přijít – není třeba zoufat! Veškeré informace lze zcela jednoduše do aplikace** importovat a to konkrétně z MS Outlooku, Windows Mailu, Outlooku Express, Thunderbirdu či z The Bat!** O žádnou z uložených zpráv či kontaktů tak nepřijdeme.

Import datImport dat

Při založení nového účtu získáme 2 GB místa pro své emaily a 15 MB pro posílané přílohy, což se dá zařadit do vcelku solidních velikostí. Pro zvýšení komfortu užívání je zaveden velmi kvalitní antispam systém. Tuto ochranu zajišťuje společnost Cisco – IronPort a většinu reklamních emailů a spamů zachytává už při příchodu a do našich schránek se tak vůbec nedostává.

Kromě správy emailů

Jak už jsem zmiňoval v úvodu, nemluvíme zde pouze o nástroji pro správu emailů. Centrum Mail umožňuje klasický instant messaging s našimi přáteli a nemusíme již navštěvovat konkrétní webové stránky a využívat jejich služby. Jedná se například o Google Talk, Facebook chat nebo Jabber účtu.

Instant messagingInstant messaging

Další funkcí, které Centrum Mail nabízí, je** kalendář s organizérem plánování** osobních či pracovních aktivit. Dále Centrum Mail disponuje plánovačem úkolů. Možnosti opakování nebo schopnosti upozornění jsou samozřejmostí.

PlánovačPlánovač

Ještě pár slov závěrem…

Centrum Mail je aplikace, která nachází své uplatnění u širokého spektra uživatelů. Všechny výše zmíněné moduly tvoří velmi dobře fungující celek, který ušetří a zpohodlní naši práci. Umožňuje rychlou orientaci a vyhledávání v emailech, kontaktech i kalendáři a obsahuje kontrolu pravopisu. Bonusem navíc může být zobrazení nejzajímavějších zpráv z webů Centrum.cz. Není jistě přehnané, zařadíme-li Centrum Mail do toho nejlepšího, co dnešní bezplatné programy pro práci s elektronickou poštou nabízejí. Mnozí uživatelé jistě ocení, že celá aplikace je v češtině, což zvyšuje její intuitivnost.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

 • Správa emailů
 • Importy z ostatních aplikací
 • Instant messaging
 • Kalendář
 • Šikovný plánovač

Nevýhody:

 • Zprávy jen z centrum.cz
 • Obsah menšího počtu služeb

Sponzorované odkazy:

Článek Centrum Mail - Užitečný pomocník byl publikován 5. června 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Vladimír Václavek. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 3. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 4. Domácí skupina - Sdílení dat mezi počítači nejenom po WiFi routeru
 5. Kam s fotkami z dovolené - Výběr nejlepších úložišť
 6. FreeFileSync 7.9 – Aktuální data na všech discích
 7. Kaspersky Internet Security 2017 - ochrání ruský bohatýr?
 8. Internet Explorer je out - A co konkurence v rychlostním testu?
 9. Je možné si zdarma zrychlit počítač? Otestovali jsme to za vás!
 10. Daemon Tools aneb Potřebujeme ještě virtuální mechaniky?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!