Centrum Mail - Užitečný pomocník

Tagy:  centrum mail, správa emailů, kalendář, instant messaging

Sponzorované odkazy

Centrum Mail - Užitečný pomocník

Jedna z nejnovějších aplikací pro správu emailů se nazývá Centrum Mail. Není tomu tak dlouho, co se vyklubal z dílny Centrum Holdings a poněkud rozčeřil již dlouho stojaté vody v oblasti desktopových aplikací. Pracujete-li i vy mnohem raději s desktopovými aplikacemi než s webovými službami, mohl by Centrum Mail být tou správnou volbou. Svou základnu uživatelů se ovšem snaží rozšířit i na zatvrzelé uživatele internetových schránek a to velkým množstvím nových funkcí. Umožňuje nejen kompletní práci s emaily přímo z počítače, ale zajišťuje i rychlou komunikaci a správu pošty z různých služeb a sociálních sítí jako je Facebook či Skype.

Pění chvály

Snadné ovládání, bohatý výběr funkcí a široké možnosti nastavení v dnešní době oslovilo již více než 1,6 mil. uživatelů. Funkčně je velmi podobný MS Outlooku či Thunderbirdu, a stává se další velmi zajímavou alternativou. Charakteristickým znakem je fakt, že Centrum Mail umožňuje správu emailů z více různých účtů najednou. (Neskrývanou výhodu poskytuje uživatelům, kteří již vlastní účet na Atlas.cz nebo Centrum.cz. V těchto případech stačí v programu pouze vyplnit přihlašovací údaje a veškeré ostatní funkce jsou již nastaveny zcela automaticky. Uživatel je tak připraven k okamžitému upotřebení aplikace.)

Správa emailůSpráva emailů

Používáte-li nyní některou z jiných aplikací pro správu emailů a o svá data nechcete přijít – není třeba zoufat! Veškeré informace lze zcela jednoduše do aplikace** importovat a to konkrétně z MS Outlooku, Windows Mailu, Outlooku Express, Thunderbirdu či z The Bat!** O žádnou z uložených zpráv či kontaktů tak nepřijdeme.

Import datImport dat

Při založení nového účtu získáme 2 GB místa pro své emaily a 15 MB pro posílané přílohy, což se dá zařadit do vcelku solidních velikostí. Pro zvýšení komfortu užívání je zaveden velmi kvalitní antispam systém. Tuto ochranu zajišťuje společnost Cisco – IronPort a většinu reklamních emailů a spamů zachytává už při příchodu a do našich schránek se tak vůbec nedostává.

Kromě správy emailů

Jak už jsem zmiňoval v úvodu, nemluvíme zde pouze o nástroji pro správu emailů. Centrum Mail umožňuje klasický instant messaging s našimi přáteli a nemusíme již navštěvovat konkrétní webové stránky a využívat jejich služby. Jedná se například o Google Talk, Facebook chat nebo Jabber účtu.

Instant messagingInstant messaging

Další funkcí, které Centrum Mail nabízí, je** kalendář s organizérem plánování** osobních či pracovních aktivit. Dále Centrum Mail disponuje plánovačem úkolů. Možnosti opakování nebo schopnosti upozornění jsou samozřejmostí.

PlánovačPlánovač

Ještě pár slov závěrem…

Centrum Mail je aplikace, která nachází své uplatnění u širokého spektra uživatelů. Všechny výše zmíněné moduly tvoří velmi dobře fungující celek, který ušetří a zpohodlní naši práci. Umožňuje rychlou orientaci a vyhledávání v emailech, kontaktech i kalendáři a obsahuje kontrolu pravopisu. Bonusem navíc může být zobrazení nejzajímavějších zpráv z webů Centrum.cz. Není jistě přehnané, zařadíme-li Centrum Mail do toho nejlepšího, co dnešní bezplatné programy pro práci s elektronickou poštou nabízejí. Mnozí uživatelé jistě ocení, že celá aplikace je v češtině, což zvyšuje její intuitivnost.

Moje hodnocení:  85 %

Výhody:

 • Správa emailů
 • Importy z ostatních aplikací
 • Instant messaging
 • Kalendář
 • Šikovný plánovač

Nevýhody:

 • Zprávy jen z centrum.cz
 • Obsah menšího počtu služeb

Sponzorované odkazy:

Článek Centrum Mail - Užitečný pomocník byl publikován 5. června 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Vladimír Václavek. Pro diskusi slouží komentáře (5).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Odesíláme SMS z internetu
 3. Rozzlobenimuzi.com
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 6. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 7. Náhradní pásky pro chytré hodinky
 8. Ochránit své obydlí můžete třeba i pomocí moderních kamer
 9. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple MacBook se špičkovým Retina displejem. Výkonný počítač pro nejnáročnější uživatele!