Zabezpečujeme a čistíme pomocí aplikace Spybot S&D

Tagy:  about Spybot S&D, Spybot S&D download, Spybot S&D here, Spybot S&D recenze, Spybot S&D návod, Spybot S&D instalace, Spybot S&D použití, Spybot S&D recenze

Sponzorované odkazy

Zabezpečujeme a čistíme pomocí aplikace Spybot S&D

Pro koho je článek určen

V tomto článku si představíme užitečný program Spybot S&D, který odstraní z vašeho počítače škodlivý software jako je třeba spyware. Spyware je aplikace, která posílá informace o vás nebo vašem počítači na internet bez vašeho vědomí. A protože vše probíhá za našimi zády, není divu, že řada uživatelů proti takovému jednání protestuje.

Někdy to sice mohou být neškodná data, jako jsou navštívené stránky nebo používané aplikace. Spyware však umí také odesílat hesla, čísla kreditních karet a další údaje, které se mohou stát nebezpečné.

Dnes představovaný Spybot S&D vám pomůže vyhledat a rovnou zničit programy, které by vám mohly v tomhle uškodit. Ukážeme si samotnou instalaci programu, dále jeho funkce a k čemu ho tedy přesně můžeme využít. Pokud jste již zkušení uživatelé, můžete samozřejmě odstavec Instalace přeskočit.

Úvodní obrazovka

Instalace

Před samotnou instalací je program samozřejmě nutné stáhnout. Učinit tak můžete zde. Program má pouze 15Mb a je poměrně nenáročný, takže bude bez problému fungovat i na starších PC.

Po spuštění instalace si vyberete požadovaný jazyk, pravděpodobně tedy češtinu. Pokračujeme na stranu se základním obeznámením o programu. Dále vybereme umístění, kam chceme aplikaci nainstalovat klikneme na tlačítko „Další“. Nyní si vybereme, jestli chceme kompletní instalaci, kompaktní instalaci či vlastní, kde si vybereme přesně součásti programu, které chceme nainstalovat. Dále klikáme pouze na „Další“, počkáme na doinstalování a na závěr dáme samozřejmě tlačítko „Dokončit“.

Instalace

Spuštění

Po prvním spuštění stačí jedno stisknutí myši a Spybot začne váš počítač analyzovat. Postupně prohledá všechny vaše soubory a najde škodlivý obsah. Budete se sami divit, jaké množství nechtěného softwaru objeví i u obezřetného uživatele.

Je možné také zálohovat registry a data určené ke smazání. Pokud po vymázání nastanou jakkékoliv komplikace, můžete vymazané data jednoduše vrátit. Tím se vše opraví a PC bude znovu v pořádku fungovat.

Další funkcí je tzv. Imunizace, což je vlastně preventivní ochrana dat. Díky tomu je následně pro spyware velmi obtížné získávat z vašeho PC informace.

Prohledávání PC

Podpora a aktualizace

Protože je aplikace Spybot zcela zdarma včetně dalších verzí a aktualizací, je možné autory odměnit nebo je podpořit příspěním malé finanční částky. Učinit tak můžete zde. Díky tomu vývojářům umožníme věnovat se této kvalitní aplikaci a dále ji vylepšovat. Těšit se tak můžeme na další aktualizace.

Pokud máte o aktualizaci zájem, v nabídce vyberete políčko „Aktualizace“ v levé straně programu. Objeví se seznam serverů, ze kterých můžete stahovat. Dále zvolíte, které konkrétní aktualizace chcete a dáte „download“.

Imunizace

Závěrem

Program Spybot již získal na neuvěřitelných ** 75 ocenění** po celém světě, včetně České republiky, například od PC World. Není tedy divu, že pracuje rychle, spolehlivě a pečlivě chrání náš počítač a data v něm.

Pokud si tedy i vy chcete vyčistit a zároveň zabezpečit PC, je** Spybot S&D** vynikající volbou. Pokud oceníte kvality tohoto programu, doporučuji něco málo přispět také vývojářům, aby měli motivaci do další práce.

Sponzorované odkazy:

Článek Zabezpečujeme a čistíme pomocí aplikace Spybot S&D byl publikován 9. prosince 2011 v 00.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!