Multihosting - více webů pod jednou střechou

Tagy:  multihosting, webhosting, hosting, web, internet

Multihosting - více webů pod jednou střechou

Komerční sdělení:

Pokud se zajímáte o vývoj webu, či weby provozujete, jistě jste zaslechli pojem multihosting. Pokud ne, nevadí. Společně si na to podíváme, co že multihosting je a k čemu je dobrý.

Spravovat více webů naráz není žádná legrace. Uchovávat všechny přístupové údaje ke správě každého webu zvlášť se může časem vymstít. K tomu navíc ještě hlídat, aby byly všechny faktury poplaceny včas a nedej bože někdo web neodstavil kvůli pohledávkám. Řešením může být multihosting.

Co je multihosting

Multihosting je jeden jediný webhosting, skrz nějž lze spravovat více domén (webů) naráz. Všechny své weby tedy máte pod jednou střechou, a tedy i pod jednou administrací. Pohodlně a efektivně tak spravujete z jednoho účtu jakýkoliv web, který jako ostatní podléhá stejným podmínkám, a tedy všechny weby spravujete centrálně.

Všechny weby spravujete z jediného místaVšechny weby spravujete z jediného místa

Jen jeden jediný webhosting znamená rovněž jen jednu jedinou konečnou fakturaci. Už se nikdy více neztratíte v papírování a hledání přihlašovacích ú­dajů.

Pro koho je multihosting určen

Multihosting může využívat takřka každý, kdo potřebuje mít kontrolu nad více weby. Můžete být firma, programátor, podnikatel či třeba doménový spekulant. Opravdu kdokoliv může využívat služeb multihostingu.

Jestliže navíc kapacity multihostingu plně nevyužijete, lze je například dále přeprodávat, tj. pronajímat jiným klientům. Část nákladů se vám tak efektivně vrátí zpět.

Uveďme si příklad. Jste větší firma. Provozujete několik projektů. Každý projekt má stránky v češtině určené pouze pro českou klientelu, a také v cizích jazycích cílené do zahraničí. Provoz každého webu (projektu) vás vychází na částku například 300Kč měsíčně. Kdežto multihosting, který zahrne všechny naše projekty, nás vyjde například na 1000 Kč měsíčně při stejných podmínkách. S přibývajícím množstvím projektů je úspora značná. Pokud se vám bude dařit a budete chtít koupit si společnost pro podnikání, tak vám bude stačit zkusit na Google vyhledat prodej sro.

Jak vybírat a na co si dát pozor

Postup při výběru vhodného multihostingu je téměř totožný, jako při výběru běžného webhostingu. Zajímají nás zásadní parametry, jako disková kapacita, PHP, databáze, druh operačního systému, traffic, apod. Zásadním rozdílem je počet domén druhého, ale i třetího řádu. Některý hosting nabízí i možnost upozornění na nový e-mail pomocí sms. Ta vám ale přijde jen tehdy, pokud nebude baterie do mobilu vybitá. Proto žádný spěch, tužku do ruky, abyste si udělali kompletní přehled vašich požadavků.

V konečném důsledku ušetříte své financeV konečném důsledku ušetříte své finance

Velice důležité, na co si dát pozor mimo jiné, je omezení datového přenosu – traffic. Pro samotné weby se totiž může zdát limit dostatečný, jenomže v konečném počtu se množství přenesených dat rychle nasčítá. Naštěstí dnes už většina poskytovatelů nabízí neomezený multihosting. I tak je vřele doporučováno, než učiníte konečné rozhodnutí, znovu si všechny parametry projít, abyste se ujistili, že v budoucnu nenastanou problémy. Vhodné je i kontaktovat podporu, čímž mimo jiné zjistíte, na jaké úrovni se u daného poskytovatele tyto služby nachází.

Článek Multihosting - více webů pod jednou střechou byl publikován 15. února 2012 v 14.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...