Přehled nejlepších online instant messengerů

Tagy:  IM, IM klient, messenger, instant messaging, ICQ, Windows Live, Facebook, meebo, imo.im

Sponzorované odkazy

Přehled nejlepších online instant messengerů

V minulosti byla u nás velice populární, řekl bych téměř výhradně, jedna komunikační síť – ICQ. Zatímco tenkrát jste všechny své přátele měli pohromadě na jednom místě, dnes je naše komunikační infrastruktura vcelku roztříštěná. Valná většina uživatelů sídlí na Facebooku, zbylá část uživatelů, jimž Facebook nevyhovuje, se roztříštila mezi jiné komunikační protokoly. Spojit se s těmito přáteli pohodlně na cizím počítači, kde nemáte nainstalovaného svého IM klienta, může být oříšek. Náš problém vyřeší webové online komunikátory, které si snadno poradí s nejrozšířenějšími komunikačními sítěmi.

Prakticky ke všem komunikačním sítím se připojíte přímo z oficiálních stránek. Ne každému to ale může vyhovovat a uvítal by možnost být připojen k více sítím naráz. Těm jsou určeny univerzální webové IM komunikátory. Nejprve se podívejme na oficiální varianty.

Oficiální weboví klienti

K dříve velice populární síti ICQ se připojíte pohodlně z oficiálních stránek přes službu ICQ2GO. Není potřeba žádného nastavování, či registrace navíc, apod. ICQ2GO v sobě skrývá víceméně plnohodnotného desktopového klienta včetně odběru informací ze sociálních sítí. Služba je lokalizována do českého jazyka. Více si o službě můžete přečíst v samostatném článku.

ICQ2GOICQ2GO

Stejně tak k sítím Windows Live a GTalk se připojíte přímo z oficiální emailové schránky (Hotmail a Google). Komfort zde ale striktně ustoupil jednoduchosti.

K dalším méně rozšířeným sítím, jako jsou Yahoo! Messenger a AIM, se lze rovněž připojit z oficiálních stránek.

Neoficiální řešení

V této kategorii jasně nejznámější letitou službou je meebo.com. S meebo se připojíte k veliké spoustě sítí. Mezi ně samozřejmě z těch známějších patří: ICQ, AIM, Facebook, Windows Live, Yahoo!, GTalk, Yabber a další. Po registraci navíc získáte možnost být připojen k více sítím naráz.

S meebo se lze připojit k více sítím najednouS meebo se lze připojit k více sítím najednou

Další povedenou službou, která nejen hezky vypadá, je imo.im. I s ní se připojíte k nejpoužívanějším sítím, jakou jsou ICQ, AIM, Facebook, Windows Live, Yahoo!, GTalk, Yabber, atd. včetně Skypu. Zde se na rozdíl od meebo nemusíte registrovat, abyste získali možnost připojení k více účtům naráz.

imo.im zvládá i Skypeimo.im zvládá i Skype

Dále ještě uvedu službu ebuddy.com. Portfolio nabízených služeb je takřka totožné s výše zmíněnými. Specialitou je možnost uskutečnění video hovoru.

ebuddy.comebuddy.com

Nakonec už jen uvedu další ze služeb, které se víceméně neliší od ostatních. Jsou to například ILoveIM.com, KarooLark.com, liveGO.com (hodně zakládá na sociálních sítích).

Úplnou perličkou na závěr budiž webová varianta výborného kecálka Trillian. Po přihlášení skrz svůj Trillian účet získáte přístup ke všem vašim používaným sítím v desktopové verzi klienta.

Závěrem

Na úplný závěr takové zamyšlení. Je jen otázka času, kdy všechny tyto alternativní formy zahynou díky stále zvětšující se oblibě chytrých telefonů a přístupu k mobilnímu internetu.

Článek Přehled nejlepších online instant messengerů byl publikován 16. března 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...