Přehled nejlepších online instant messengerů

Tagy:  IM, IM klient, messenger, instant messaging, ICQ, Windows Live, Facebook, meebo, imo.im

Sponzorované odkazy

Přehled nejlepších online instant messengerů

V minulosti byla u nás velice populární, řekl bych téměř výhradně, jedna komunikační síť – ICQ. Zatímco tenkrát jste všechny své přátele měli pohromadě na jednom místě, dnes je naše komunikační infrastruktura vcelku roztříštěná. Valná většina uživatelů sídlí na Facebooku, zbylá část uživatelů, jimž Facebook nevyhovuje, se roztříštila mezi jiné komunikační protokoly. Spojit se s těmito přáteli pohodlně na cizím počítači, kde nemáte nainstalovaného svého IM klienta, může být oříšek. Náš problém vyřeší webové online komunikátory, které si snadno poradí s nejrozšířenějšími komunikačními sítěmi.

Prakticky ke všem komunikačním sítím se připojíte přímo z oficiálních stránek. Ne každému to ale může vyhovovat a uvítal by možnost být připojen k více sítím naráz. Těm jsou určeny univerzální webové IM komunikátory. Nejprve se podívejme na oficiální varianty.

Oficiální weboví klienti

K dříve velice populární síti ICQ se připojíte pohodlně z oficiálních stránek přes službu ICQ2GO. Není potřeba žádného nastavování, či registrace navíc, apod. ICQ2GO v sobě skrývá víceméně plnohodnotného desktopového klienta včetně odběru informací ze sociálních sítí. Služba je lokalizována do českého jazyka. Více si o službě můžete přečíst v samostatném článku.

ICQ2GO

ICQ2GO

Stejně tak k sítím Windows Live a GTalk se připojíte přímo z oficiální emailové schránky (Hotmail a Google). Komfort zde ale striktně ustoupil jednoduchosti.

K dalším méně rozšířeným sítím, jako jsou Yahoo! Messenger a AIM, se lze rovněž připojit z oficiálních stránek.

Neoficiální řešení

V této kategorii jasně nejznámější letitou službou je meebo.com. S meebo se připojíte k veliké spoustě sítí. Mezi ně samozřejmě z těch známějších patří: ICQ, AIM, Facebook, Windows Live, Yahoo!, GTalk, Yabber a další. Po registraci navíc získáte možnost být připojen k více sítím naráz.

S meebo se lze připojit k více sítím najednou

S meebo se lze připojit k více sítím najednou

Další povedenou službou, která nejen hezky vypadá, je imo.im. I s ní se připojíte k nejpoužívanějším sítím, jakou jsou ICQ, AIM, Facebook, Windows Live, Yahoo!, GTalk, Yabber, atd. včetně Skypu. Zde se na rozdíl od meebo nemusíte registrovat, abyste získali možnost připojení k více účtům naráz.

imo.im zvládá i Skype

imo.im zvládá i Skype

Dále ještě uvedu službu ebuddy.com. Portfolio nabízených služeb je takřka totožné s výše zmíněnými. Specialitou je možnost uskutečnění video hovoru.

ebuddy.com

ebuddy.com

Nakonec už jen uvedu další ze služeb, které se víceméně neliší od ostatních. Jsou to například ILoveIM.com, KarooLark.com, liveGO.com (hodně zakládá na sociálních sítích).

Úplnou perličkou na závěr budiž webová varianta výborného kecálka Trillian. Po přihlášení skrz svůj Trillian účet získáte přístup ke všem vašim používaným sítím v desktopové verzi klienta.

Závěrem

Na úplný závěr takové zamyšlení. Je jen otázka času, kdy všechny tyto alternativní formy zahynou díky stále zvětšující se oblibě chytrých telefonů a přístupu k mobilnímu internetu.

Sponzorované odkazy:

Článek Přehled nejlepších online instant messengerů byl publikován 16. března 2012 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  5. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  7. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  8. Jak vytvořit domácí síť ve Windows
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. Jak správně psát email - zásady a chyby

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!