ICQ2Go – ICQ online bez instalace

Tagy:  icq, icq2go, protokol, komunikace, instant messenger, im, messenger, miranda, qip, qip infium, internetová komunikace, kecálek, internet

Sponzorované odkazy

ICQ2Go – ICQ online bez instalace

Kdo někdy pracoval s počítačem a internetem, jistě využil Instant Messengeru. Jde o prográmek, díky kterému se dostanete do sítě (povětšinou ICQ), ve které najdete několik miliónů uživatelů, kteří si mohou navzájem psát textové zprávy. Pro využívání sítě ICQ, která je v současnosti největší potřebujete zmiňovaný instant messeneger, kromě nejpoužívanějšího ICQ můžete však využívat i jiné messengery, například QIP nebo Miranda.

My se ale detailněji podíváme na odlehčené ICQ, konkrétně na verzi ICQ2Go, díky které se můžete připojit k síti bez nutnosti stahovat jakékoliv programy nebo programové balíčky. ICQ2Go najdete na adrese Icq.com. Jaká je výhoda takové služby? Kromě zmiňované nepotřeby cokoliv instalovat není ani příliš zatěžován hardware počítače, což je vhodné například pokud nedisponujeme zrovna nejnovějším strojem. My se v naší recenzi trochu detailně podíváme na to, co ICQ2GO umí, jak s ním zacházet a ukážeme si, jak provádět nejzákladnější operace s kontakty v této službě.

Webový vstupWebový vstup

Prvním krokem je samotné nalezení internetového přístupu. To není nic složitého, stačí navštívit stránky ICQ.com, kde najdeme přímo banner pro spuštění námi požadované služby. Pokud jsme se dostali až sem, klikněme na banner a zadejme přihlašovací jméno a heslo. Zde je vše takřka stejné, jako u verze 6.5. V úvodním okně jsou odkazy na registraci do sítě, odkaz pro získání zapomenutého hesla a položka Uložit údaje. Tu doporučuji zaškrtávat pouze v případě, kdy budete používat ICQ2Go pouze na svém počítači, pokud se přihlašujete jinde (škola, knihovna, internetová kavárna) zrušte případné zaškrtnutí.

ICQ 2 GO spouštěníICQ 2 GO spouštění

Po přihlášení se zobrazí okno velice podobné obvyklému ICQ. I zde vidíme výpis uživatelů, popřípadě jejich rozřazení do skupin, vidíme zde i jejich statusy, tedy jestli je uživatel právě u počítače, jestli je nečinný, nebo jestli je úplně offline. Pokud jste zvyklí na textové popisky, ty nechybí ani zde. Můžou se však objevit malé problémy, pokud používá váš kamarád jiný IM než vy. Textové popisky se pak nezobrazují buďto vůbec (což je častější), nebo se vám zobrazuje „sypaný čaj“. Osobně mám v na svém účtu okolo stovky kontaktů a popisky se nesmyslně ukazují u dvou nebo u třech lidí. Pokud jste zvyklí měnit statusy při každém pohnutí na židli, upití kafe z hrnečku, popřípadě rádi komentujete aktivity vašeho psa, o tuto možnost nepřijdete. Je ale omezena tím, že nelze zvolit jinou ikonku k popisu než Online, Nejsem přítomen a Jsem neviditelný. Já osobně si to pochvaluju, protože tak jedním pohledem na seznam kontaktů zjistíte, jestli tam člověk je, nebo není, což obvykle ke komunikaci stačí.

KomunikaceKomunikace

Vrhněme se tedy přímo ke komunikaci. K psaní s určeným kontaktem stačí, když na něj poklepete myší. Nezobrazí se úplně nové okno, jako při instalovaném ICQ, ale obraz se „posune“ přímo do režimu psaní zprávy. Pro návrat k seznamu kontaktů slouží tlačítko s obrázkem seznamu a šipky. Toto řešení sice vyžaduje trochu zvyku, a pravděpodobně vám chvilku potrvá než “přejde do krve“, je to ale z důvodů odlehčení ta nejlepší varianta. Pokud píšete s více lidmi „skládají se“ do seznamu nad Vaší konverzací a můžete pak mezi nimi libovolně přepínat.

Textové zprávyTextové zprávy

U každého kontaktu máte na výběr základní možnosti, tedy zobrazit jeho profil, poslat mu SMS (pokud má tuto funkci v provozu), můžete také uživatele zablokovat, nebo ho nahlásit (pokud vám chodí spamy s neznámého účtu, tato možnost se přímo nabízí).

Ohlášení uživateleOhlášení uživatele

Pokud mám tedy článek o ICQ2Go nějak ukončit napsal bych, že jde o velice zajímavou službu, kterou využijete hlavně, když nejste na svém počítači. Základní funkce Vám budou postačovat, nechybí několik jednoduchých zvuků, smajlíci a psaní SMS. Pro nejzákladnější komunikaci plně dostačující.

Hodnocení:  80 %

Výhody:

  • Rychlost
  • Jednoduchost
  • Není potřeba instalovat

Nevýhody:

  • Pro někoho málo funkcí
  • Těžkopádné přepínání mezi textovou konverzací a seznamem kontaktů

Článek ICQ2Go – ICQ online bez instalace byl publikován 22. ledna 2010 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (87).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...