Bezpečnostní balík Norton Internet Security 2012

Tagy:  Norton, Symantec, Internet Security, internet, antivirus, antispyware, antimalware, viry, spyware, malware, bezpečnost, ochrana, phishing, firewall

Sponzorované odkazy

Bezpečnostní balík Norton Internet Security 2012

Produkty společnosti Symantec poskytují ochranu počítačÃ…¯m uÃ…¾ Ã…™adu let. Bezpečnostní Ã…™eÃ…¡ení poskytuje Symantec nejen domácnostem, ale i podnikÃ…¯m a Ã…¡kolám. Balíčky pro domácnost jsou dále dÄ›leny, pÃ…™ičemÃ…¾ balík Internet Security zahrnuje vÃ…¡echny potÃ…™ebné komponenty k ochranÄ› vaÃ…¡eho počítače pÃ…™ed Ã…¡kodlivým obsahem.

Společnost Symantec na trhu pÃ…¯sobí opravdu uÃ…¾ Ã…™adu let. Veliké rozÃ…¡ÃƒÃ‚­Ã…™ení antivirové produkty zaznamenaly v období, kdy na trh teprve pÃ…™icházel nováček ESET se svým antivirem. Od tÄ›ch dob si s sebou produkty s pÃ…™ÃƒƒÃ‚­zviskem Norton nesou označení za neohrabaná, veliká a hardwarovÄ› náročná monstra. Dnes dokáže Norton Internet Security zaujmout nejednoho letitého odpÃ…¯rce.

Produkty Norton nejsou bezplatné, roční licence balíku Norton Internet Security pro jeden počítač vás vyjde pÃ…™es tisíc korun. Proto doporučuji nejdÃ…™ÃƒƒÃ‚­ve zvážit pouÃ…¾ití bezplatných antivirÃ…¯ avast! nebo AVG. Ke staÃ…¾ení je dostupná 30ti denní testovací verze. Po uplynutí této doby musíte zakoupit licenci, nebo produkt trvale odinstalovat.

Rozhraní aplikace Norton Internet Security 2012

Rozhraní aplikace Norton Internet Security 2012

Instalace aplikace spočívá ve dvou krocích. Celý program je lokalizován do českého jazyka. Rozhraní aplikace má netradiční rozloÃ…¾ení. Zpočátku pÃ…¯sobí ponÄ›kud nepÃ…™ehlednÄ›. Zato nastavení aplikace je povedené a pÃ…™ehledné.

Komplexní antivirová ochrana

Norton Internet Security zahrnuje běÃ…¾nou antimalwarovou ochranu v reálném čase, která je doplnÄ›na cloudovými funkcemi. AnonymnÄ› jsou získávána data od ostatních uÃ…¾ivatelÃ…¯, čímÃ…¾ jsou procesy a aplikace programem ohodnoceny dle pouÃ…¾ÃƒÃ‚­vanosti a nebezpečnosti. UÃ…¾ivateli ověÃ…™ené procesy a aplikace následnÄ› nepodléhají natolik dÃ…¯kladné kontrole a zároveÃ…ˆ mají benevolentnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ pÃ…™ÃƒƒÃ‚­stup do sítÄ›. Tradiční antimalwarový filtr doplÃ…ˆuje emailová ochrana a filtr IM komunikace (IM protokolÃ…¯).

Cloudová statistická data

Cloudová statistická data

Ochrana pÃ…™ed naruÃ…¡ením zvenčí

Obrovská část počítačÃ…¯ v domácnostech je pÃ…™ipojena trvale k internetové síti, proto je namístÄ› zohlednit moÃ…¾nost útoku zvenčí. O kontrolu síťového provozu se stará inteligentní firewall, který vyuÃ…¾ÃƒÃ‚­vá statistická data z cloudu. VeÃ…¡kerá síťová komunikace je sledována a analyzována.

ManaÃ…¾er pÃ…™ihlaÃ…¡ovacích údajÃ…¯

ManaÃ…¾er pÃ…™ihlaÃ…¡ovacích údajÃ…¯

Velice aktuální je i ochrana proti krádeÃ…¾i vaÃ…¡ÃƒÃ‚­ digitální identity. Odcizení pÃ…™ihlaÃ…¡ovacích údajÃ…¯ zabraÃ…ˆuje integrovaný nástroj umoÃ…¾Ã…ˆující online synchronizaci podobný specializovaným programÃ…¯m Lastpass či AI Roboform.

Bezpečné online surfování

S rostoucím rozvojem webových technologií roste i riziko nakaÃ…¾ení počítače z podvrÃ…¾ené infikované webové stránky. ÄŒasto nemusejí být postiÃ…¾ené weby vÃ…¯bec podezÃ…™elé, mÃ…¯Ã…¾e se totiÃ…¾ dokonce jednat o weby legitimní, kterým byl podvrÃ…¾en Ã…¡kodlivý kód, aniÃ…¾ by si správci webu vÃ…¡imli. NakaÃ…¾ení z tÄ›chto stránek a odhalení podvrÃ…¾ené stránky zabraÃ…ˆuje anti-phishingová kontrola.

Kontrola nebezpečnosti odkazÃ…¯

Kontrola nebezpečnosti odkazÃ…¯

DalÃ…¡ÃƒÃ‚­ funkce

Mezi dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ funkce patÃ…™ÃƒƒÃ‚­ sledování a analýza výkonu počítače. Správné zabezpečení domácí sítÄ› prověÃ…™ÃƒƒÃ‚­ integrovaný nástroj. Sledovat počínání vaÃ…¡ich ratolestí a filtrovat obsah umoÃ…¾Ã…ˆuje rodičovský zámek Norton Online Family. Symantec dále nabízí napÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad antivirovou ochranu pro mobilní telefony.

Hodnocení:  70 %

Výhody:

 • Česká lokalizace
 • Využití uživatelských statistik
 • Správce hesel
 • Rodičovská kontrola

Nevýhody:

 • Komerční licence

 

Sponzorované odkazy:

Článek Bezpečnostní balík Norton Internet Security 2012 byl publikován 24. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!