Rozhovor se zástupkyní Seznamu.cz o nové e-mailové schránce

Tagy:  nejlepší český email, založit nový email. seznam.cz email, emailová schránka, poslat email, jak otevřít word v emailu

Sponzorované odkazy

Rozhovor se zástupkyní Seznamu.cz o nové e-mailové schránce

Přinášíme vám rozhovor s manažerkou PR a interní komunikace Irenou Zatloukalovou, která v současnosti pracuje pro jeden z největších českých vyhledávacích serverů – Seznam.cz. Položili jsme jí několik otázek ohledně nového emailu, který Seznam v současnosti připravuje. O zmíněném e-mailu jsme vás již informovali v předešlém článku zde. Nyní už ale přistupme k samotným otázkám a odpovědím.

Jaký je hlavní důvod aktualizace celého emailu?

Seznam.cz Email bylo třeba přizpůsobit moderním trendům. Potřebovali jsme také reagovat na požadavky a podněty, které jsme od našich uživatelů posbírali. Úprava Seznam.cz Emailu již byla nevyhnutelná, a proto jsme jej předělali od základu. Zvýšili jsme jeho bezpečnost, rychlost i přešli na řešení, které umožní uživatelům snadnější ovládání e-mailu, a to jak v klasickém webovém rozhraní, tak v mobilních telefonech,“ uvedla Blanka Čárová, produktová manažerka služby Seznam.cz Email.

Přehled došlých emailů

Co nového e-mail přinese oproti původní verzi?

„I přes to, že Seznam.cz nyní znatelně inovuje své služby, u E-mailu cítíme, že je pro naše uživatele hodně osobní záležitostí a zcela revoluční změnou projít nemůže. Neprováděli jsme žádné experimenty, naslouchali jsme našim beta testerům, provedli množství uživatelských testů, a proto se nám za poslední měsíce podařilo Seznam.cz Email zjednodušit při zachování oblíbených a nejpoužívanějších funkcí do současné podoby, kterou uživatelům nyní nabídneme,“ odpověděla Blanka Čárová.

Seznam.cz Email s sebou přináší řadu novinek. Patří k nim například velké náhledy obrázků přiložených k e-mailům, přidávání příloh pomoci funkce „Drag and drop“. Novinkou z posledních pár dní i pro beta testery je využití Office Web Apps od společnosti Microsoft, která umožní otevření Microsoft Office dokumentů (Word, Excel, PowerPoint) přímo v prostředí e-mailové schránky. Tuto novinku ocení hlavně ti, kdo nemají v počítači nainstalovaný placený kancelářský balíček společnosti Microsoft a potřebují si přečíst či vytisknout dokumenty, které jim někdo zašle.

Zobrazení fotky

V čem nový Email vyniká oproti konkurenci?

Nabízíme různé funkcionality. Důležité pro nás je, aby byl Email pro uživatele snadno použitelný. Není důležité vynikat, je důležité nabízet kvalitní a stabilní e-mailové řešení.

Musí stávající uživatelé Email manuálně převést nebo vše probíhá automaticky?

Stěhování funguje automaticky. Po několika měsících testování a úprav na službě nyní čeká přechod na vylepšenou verzi všech 11 milionů schránek, které mají uživatelé na Seznam.cz zřízeny.

Převedou se všechny emaily najednou nebo půjde o postupnou změnu?

Celý proces přechodu je časově i technologicky náročný. Přepínání bude probíhat postupně, vždy ve vlně, která bude zahrnovat sto až dvě stě tisíc e-mailových schránek, takže potrvá minimálně tři měsíce, maximálně do konce roku.

Uskutečnili jste betatest, do kterého se zapojil značný počet uživatelů. V čem vám test pomohl?

Beta testování běželo od ledna 2012. Využili jsme přes 10 000 uživatelů, kteří chtěli Seznam.cz Email vyzkoušet. Beta test nám dal především podněty od našich uživatelů a požadavky na jednotlivé funkcionality, které jsou pro uživatele k jejich využívání e-mailových schránek nezbytné. Díky tomu, že Beta testeři používali vlastně beta verzi svého e-mailu ve svých reálných schránkách, podařilo se nám odchytat věci, na které při běžném testování uživatelského rozhraní nenarazíte. Odhalili jsme tak zavčas věci, které bychom jinak poznali až v reálném provozu.

Psaní emailu

Nastaly nějaké komplikace nebo vše probíhá podle plánu?

Protože každý bere svůj e-mail jako soukromou věc, jsou na něj lidé velmi citliví. I proto byl nutný několikaměsíční beta test. V současné době již vše probíhá dle plánu a bez komplikací.

Čím hodláte nový email v budoucnu ještě vylepšit?

Práce na Seznam.cz Emailu ale nekončí. Ještě letos bude Seznam.cz upravovat práci s kontakty, antispam systémem či přidávat pokročilejší funkce pro práci s přílohami.

To je z našeho rozhovoru vše. Doufáme, že jste se dozvěděli důležité informace o novém, nadějném Emailu serveru Seznam.cz. Z pohledu naší redakce vypadá tato nová služba o poznání lépe než předchůdce.

Výhody:

  • Rychlejší
  • Stabilnější
  • Nové funkce

Nevýhody:

  • Nenalezli jsme

Sponzorované odkazy:

Článek Rozhovor se zástupkyní Seznamu.cz o nové e-mailové schránce byl publikován 23. srpna 2012 v 05.00 v rubrice Rozhovory. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Podobné články

Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!