ESET Smart Security 6 ochrání váš počítač před malwarem, podvodníky i zloději

Tagy:  ESET, NOD32, Smart Security, malware, anti-malware, antivirus, spam, phishing, firewall, bezpečnost, program, Windows 8

Sponzorované odkazy

ESET Smart Security 6 ochrání váš počítač před malwarem, podvodníky i zloději

Na začátku listopadu ESET vypustil na trh svou novou řadu bezpečnostních produktů pro domácnosti a podniky. Šestá řada získala od Microsoftu certifikaci pro Windows 8, produkty jsou tedy dostupné i ve Windows Store. Nový ESET Smart Security 6 míří do každé domácnosti. Uživatelům poskytne účinnou ochranu proti malwaru, průniku zvenčí, podvodným webům a dokonce proti fyzické krádeži zařízení. Zároveň zamezí vašim ratolestem v přístupu k nevhodnému obsahu.

Bezpečnostní produkty slovenské společnosti ESET se těší veliké oblibě. Ve srovnání se světovou konkurencí si vedou výborně. Jak potvrzují pravidelné testy nezávislých antivirových laboratoří (např. Virus Bulletin, AV-Comparatives), produkty ESET dokážou ochránit váš počítač, aniž by jej výrazně zpomalovaly. Pravidelně se tak produkty ESET umisťují mezi špičkou v bezpečnostních a výkonnostních testech. Tyto skvělé vlastnosti jsou vykoupeny jejich cenou. Roční licence ESET Smart Security 6 vás vyjde na patnáct stovek, licence k ESET Antiviru o něco méně – dvanáct stovek.

ESET Smart Security 6

ESET Smart Security 6

Instalace produktu přes online instalátor je ukázkově jednoduchá. Standardní doba testovací trial verze je 30 dní. Veškeré produkty pro domácnost, webové stránky ESETu i podpora jsou v českém jazyce.

Snadné přizpůsobení jednotlivých komponent

Snadné přizpůsobení jednotlivých komponent

Rozhraní šesté verze prošlo decentním faceliftem. Vývojáři výborně skloubili decentní grafiku s funkčním intuitivním ovládáním. Přesně takto si představuji rozhraní moderní aplikace – nepřeplácané, pěkné, funkční.

Vybrané funkce ESET Smart Security 6

Anti-malware – Proaktivní ochrana před všemi typy offline/online hrozeb. Kontrolovány jsou veškeré akce souborového systému, spouštění samorozbalovacích souborů, stahování souborů, atp. Inteligentní využití cloudových služeb umožnuje zvýšit efektivitu detekce nákazy a zároveň snížit využití systémových prostředků.

Osobní Firewall – Kontroluje veškerou síťovou komunikaci počítače a zabraňuje neoprávněným aplikacím/osobám v průniku do počítače. Na výběr jsou dva základní režimy – veřejná a domácí síť. Pravidla firewallu lze vlastnoručně upravovat.

Online ochrana – Vzhledem k faktu, že více času trávíme na internetu, stává se tento typ ochrany uživatele prioritou. Kontrola emailových zpráv je samozřejmostí. Množící se podvodné weby blokuje Anti-Phishingová ochrana.

Rodičovská kontrola – Zablokuje obsah nevhodný pro vaše ratolesti vzhledem k jejich věku. Ochrana je aktivována jen pro dané uživatelské účty, aby neomezovala ostatní uživatele.

Ochrana proti krádeži ESET Anti-Theft

Novou funkcí ESET Smart Security 6 je integrovaná ochrana proti krádeži. Registrací do speciální služby ESETu získáte možnost sledovat vzdáleně svůj ztracený počítač. Uživatel skrz tutoriál vytvoří speciální uživatelský účet, který bude sloužit ke sledování počítače v případě ztráty. Jakmile dojde k ohlášení ztráty, systém se restartuje, zablokuje ostatní uživatelské účty a ponechá jen speciální tzv. Fantom účet. Dále služba monitoruje obrazovku počítače, pořizuje snímky z webkamery a přibližně lokalizuje zařízení pomocí Wi-Fi nebo IP adresy.

Webové rozhraní služby ESET Anti-Theft

Webové rozhraní služby ESET Anti-Theft

Zařízení bude monitorováno po dobu 14 dnů. Dobu je možno prodloužit. O veškeré podezřelé aktivitě budete informováni emailem. Poskytnutá data vám, respektive policii pomohou najít váš notebook. Služba je ve fázi beta testování. Počítač se mi zablokovat povedlo, nicméně snímky zprvu nedorazily a služba se chovala vůbec podivně. Posléze se mi však povedlo službu znovu spustit.

Detailní aktivita zloděje na počítači

Detailní aktivita zloděje na počítači

Pokud vás možnosti zabezpečení počítače v případě krádeže zajímají, nové notebooky v sobě integrují pokročilou ochranu Intel Anti-Theft, která funguje už na HW úrovni. Dokáže vás lokalizovat z jakéhokoliv Wi-Fi či 3G signálu, apod. Více informací na stránkách Intelu.

Shrnutí

Nová šestá řada produktů pro domácnost od společnosti ESET rozhodně stojí za vyzkoušení. ESET Smart Security 6 kombinuje moderní funkce zabezpečení počítače, přičemž dopad na výkon počítače je uspokojivý. Nicméně patnáct stovek není málo. Za tyto peníze však obdržíte kvalitní produkt v českém jazyce a s českou podporou.

Hodnocení:  90 %

Výhody:

 • Kompletní česká lokalizace
 • Jednoduché ovládání
 • Velmi rychlé skenování PC
 • Snadná dočasná deaktivace
 • Přibližná lokalizace ztracného PC
 • Nízký dopad na výkon PC
 • Stabilně dobré výsledky v testech antivirových laboratoří

Nevýhody:

 • Cena přes tisíc korun

Výborný program

 

 

Sponzorované odkazy:

Článek ESET Smart Security 6 ochrání váš počítač před malwarem, podvodníky i zloději byl publikován 26. listopadu 2012 v 05.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 3. Kancelář v e-mailu? S novou generací CRM žádný problém!
 4. Vivaldi – Prohlížeč Opera má následovníka
 5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 6. Steam a levné hry - Sezónní výprodeje, ale i prodejci klíčů ke hrám
 7. MP3s.Nadruhou.net
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!