Android - ohlédnutí za historií

Sponzorované odkazy

Android - ohlédnutí za historií

Android, slovo, které slýcháváme denně, ale co to vůbec znamená? Víte, kde vznikl a odkud vlastně pochází? Nemějte obavy, v dnešním článku si tyto otázky zkusíme zodpovědět, a třeba Vám sdělím i něco, co jste vůbec o této technologii nevěděli. Připravte si oči a můžeme se na to vrhnout.

Co je Android?

Jedná se open source platformu, která v prvním okamžiku vznikla jako alternativa operačního systému pro mobilní zařízení. Skládá se ze samostatného operačního systému, uživatelského rozhraní, middleware a aplikace, kterou všichni moc dobře znáte. Systém můžete používat na jakémkoliv chipsetu, velikosti a nebo rozlišení obrazovky. Hlavní výhoda této technologie spočívá v tom, že je možné jej využívat jako operačního systém pro mobilní operátory a taktéž výrobce zařízení, kteří si tuto technologii mohou dále podle sebe upravit a budou mít tak vlastní operační systém, který budou spravovat pouze oni sami.

Android

Android

Po stopách vývoje operačního systému Android

Od prvního založení Androidu uběhla spousta let a tudíž se nemůžeme divit, že tato technologie prošla řadou změn od grafiky po přidání různých funkcí a nástrojů. V roce 2007 společnost Google získala několik patentů, které se týkaly mobilních zařízení. Dne 5. listopadu roku 2007 byla vytvořena tzv. „Open Handset Alliance“. Jedná se o seskupení výrobců mobilních telefonů. Cílem této skupiny bylo vyvinout standard pro všechny mobilní zařízení. Dnešními členy jsou světoznámé společnosti Google, Intel, Samsung, HTC, LG, NVIDIA, Sony, Dell, Telefónica, T-Mobile, eBay a dalších cca 70 společností z celého světa. V ten den, kdy byla vytvořena aliance, byla také oznámena první verze operačního systému Android. Hlavní výhoda tohoto systému je flexibilita, kterou oceníte úplně všichni. Jeden operační systém = použití na více mobilních zařízení. Prvním telefonem, který podporoval Android, byl mobil značky HTC, který v roce 2008 byl vydán na trhu v USA. Od roku 2009 se začal prodávat i v České republice a od té doby se s nimi dá se říci „roztrhl pytel“! Na konci roku 2010 se platforma Android stala vedoucím celkem mezi chytrými telefony a v současnosti dominuje na trhu s podílem asi 80%.

Android vs. iOS

Android vs. iOS

Závěrem

Jakmile přišel na český trh první telefon s Androidem, říkal jsem si, co to bude a zda bude splňovat všechny mé požadavky. Začátek byl určitě složitý, ale postupem času se to zlepšilo a v současnosti mohu říci, že se jedná o jeden z nejlepších operačních systémů, které se nyní na trhu nachází. Nabízí nespočet různých variací, ale základ je vždy stejný. Jednotlivé verze přicházejí s různými novinkami, které navyšují kvalitu základního operačního systému. Domnívám se, že se jedná o nejpoužívanější systém na světě!

Sponzorované odkazy:

Článek Android - ohlédnutí za historií byl publikován 27. června 2014 v 00.00 v rubrice Technologie. Autorem článku je Zbyněk Maier. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
  6. Katastrální mapy online
  7. Správně zabezpečený DNS server nemusí být pouhým přáním
  8. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  9. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!