CCleaner – rychlý úklid počítače

Sponzorované odkazy

CCleaner – rychlý úklid počítače

CCleaner je kvalitní a tradiční nástroj pro odstranÄ›ní zbytečností z disku a opravení registrÃ…¯. Je snad tím nejznámÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­m programem pro údrÃ…¾bu počítače. Jak je na tom po tÄ›ch letech? Je stále tak dobrý? ÄŒtÄ›te dále.

V jednoduchosti je síla

CCleaner byl vyvinut společností Piriform a pÃ…¯vodnÄ› byl určen pouze pro operační systémy Microsoft Windows. Program je specializován zvláštÄ› na smazání dočasných souborÃ…¯ internetových prohlížečÃ…¯. Jeho velkou pÃ…™edností je jednoduchost.

Program má navíc zabudován Registry Cleaner, který se postará o vyčiÃ…¡tÄ›ní registrÃ…¯. Toto vÃ…¡e dopomÃ…¯Ã…¾e k vyÃ…¡Ã…¡ÃƒÃ‚­ rychlosti počítače. DalÃ…¡ÃƒÃ‚­m plusem CCleaneru je pÃ…™enositelnost. UÃ…¾ivatel tak mÃ…¯Ã…¾e spustit program z flash disku.

CCleaner – rychlý úklid počítače (https://www.swmag.cz)

Kde mÃ…¯Ã…¾u, pomÃ…¯Ã…¾u

Jak bylo v Ãºvodu Ã…™ečeno, CCleaner se specializuje hlavnÄ› na prohlížeče. Dokáže si poradit se vÃ…¡emi populárními, jako jsou napÃ…™. Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, atd. V tÄ›chto umí pročistit dočasné soubory, cookies, historii nebo také uloÃ…¾ená hesla. Mnoho uÃ…¾ivatelÃ…¯ na moÃ…¾nost smazání uloÃ…¾ených hesel nadává, ale tato lze bez problému vypnout, takÃ…¾e není tÃ…™eba mít obavy.

Co se operačního systému týče, je CCleaner schopen vysypat koÃ…¡, smazat dočasné soubory, nebo promazat nepotÃ…™ebné logové soubory. Registry Cleaner pak dodatečnÄ› odstraní pÃ…™ebytečné vÄ›ci z registru.

ÄŒtvrtá Ã…™ada

Poslední verze jiÃ…¾ začínají číslem 4, pÃ…™ičemÃ…¾ se Piriform snaÃ…¾ÃƒÃ‚­ kaÃ…¾dý mÄ›síc vydat dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ update. Poslední z mÄ›síce srpna je verze CCleaner 4.17. V prÃ…¯bÄ›hu posledních updatÃ…¯ proÃ…¡lo menÃ…¡ÃƒÃ‚­mi úpravami uÃ…¾ivatelské rozhraní, které se vývojáři snaÃ…¾ÃƒÃ‚­ doladit na ovladatelnosti. Pokud tento program pouÃ…¾ÃƒÃ‚­váte jiÃ…¾ déle, tak víte, Ã…¾e se za ty roky Ã…¾ÃƒÃ‚¡dný zvláštní posun v grafice programu neudál.

CCleaner pÃ…™i práci

CCleaner pÃ…™i práci

CCleaner – rychlý úklid počítače (https://www.swmag.cz)

Vzhledem k rostoucím počtu internetových prohlížečÃ…¯ se za poslední verze dostalo podpory dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ch ménÄ› známých prohlížečÃ…¯. Jsou jimi napÃ…™. Phoneix, Netscape, Maxthon, SeaMonkey, atp. Nyní zvládne CCleaner vyčistit zbytečné soubory také nÄ›kterých aplikací tÃ…™etí strany. Posledními pÃ…™idanými jsou Windows Media Player, WinRar, Nero, Adobe Acrobat, a dalÃ…¡ÃƒÃ‚­.

Pokud nejste uÃ…¾ivatelé Windows, nezoufejte. Tento program je také kompatibilní s MAC a novÄ› také se systémem Android. Poskytuje podporu 32 i 64 bitových operačních systémÃ…¯.

PÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad verze pro Android

PÃ…™ÃƒƒÃ‚­klad verze pro Android

Pro náročnÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ uÃ…¾ivatele, kterým toto čiÃ…¡tÄ›ní nestačí, nabízí Piriform licence Professional a Professional Plus. Ty pak nabízejí více moÃ…¾ností včetnÄ› automatických aktualizací, hlubÃ…¡ÃƒÃ‚­ho čiÃ…¡tÄ›ní a u licence Professional Plus tÃ…™eba i defragmentaci disku. Tabulka licencí a jejich funkcí je uvedena na obrázku dole.

Tabulka licencí a jejich funkcí

Tabulka licencí a jejich funkcí

Závěrem

Vzhledem k jednoduchosti a kvalitÄ› doporučuji program pro uÃ…¾ivatele, kteÃ…™ÃƒƒÃ‚­ se v tomto odvÄ›tví moc nevyznají a nechtÄ›jí provádÄ›t nÄ›jaké komplikovanÄ›jÃ…¡ÃƒÃ‚­ úpravy. V opačném pÃ…™ÃƒƒÃ‚­padÄ› jsou dostupné dalÃ…¡ÃƒÃ‚­ (placené) licence.

Program je snadno ovladatelný a vývojáři ho obohacují nÄ›kolik let. NicménÄ› počtu funkcí v porovnání s konkurencí nedosahuje a uÃ…¾ivatelé si stěÃ…¾ují, Ã…¾e jiÃ…¾ není na dneÃ…¡ní pomÄ›ry dostačující. Po vyčiÃ…¡tÄ›ní pomocí CCleaneru není dosaÃ…¾eno poÃ…¾adované rychlosti.

Pokud se Vám CCleaner nelíbí, doporučuji sáhnout po rozsáhlejÃ…¡ÃƒÃ‚­m Advanced System Care, jehoÃ…¾ recenzi najdete zde.

Moje hodnocení:  75 %

Výhody:

 • Ryhclý a jednoduchý
 • Zdarma
 • Čištění mnoha aplikací
 • Měsíční aktualizace

Nevýhody:

 • Málo funkcí
 • Moc nepomáhá

Sponzorované odkazy:

Článek CCleaner – rychlý úklid počítače byl publikován 22. září 2014 v 09.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Michal Havlík. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 5. Internetová stránka Navratdoreality.cz
 6. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. Rozzlobenimuzi.com
 9. Odesíláme SMS z internetu
 10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!