Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli

Sponzorované odkazy

Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli

Stále jste nestihli poslat svým přátelům a známým přání k letošním Velikonocím? Klasické pohledy mají sice své kouzlo, ale dodací doba většinou hraje v jejich neprospěch. I proto lze na internetu snadno nalézt celou řadu portálů, které umožňuji snadno a rychle posílat textová i obrázková přání. Přinášíme krátký přehled těch nejzajímavějších.

Velikonoce a jejich tradice

Velikonoce jsou jedním z nejvýznamnějších náboženských svátků, které slavíme nejenom v Evropě. Jsou opředeny celou řadou prastarých i modernějších tradic a symbolů. Typickými symboly jsou například zdobená vajíčka, jinak zvané kraslice, které symbolizují vznik nového života. Dalším z často vídaných symbolů Velikonoc je také beránek, který představuje Ježíše Krista jako oběť za spásu světa. Chybět nesmí ani velikonoční zajíček, jehož původ pochází ještě z předkřesťanských dob, kdy období Velikonoc představovalo svátek oslavující příchod jara. Chybět by neměla ani tradiční česká pomlázka pletená z vrbového proutí a ozdobená barevnými stužkami. Všechny tyto zcela typické symboly jsou základním stavebním kamenem textových i obrázkových přání na Velikonoce.

Krátké textové přání

Celá řada portálů na internetu nabízí různorodou sbírku textových přání v podobě básniček, koled a říkanek, které můžete poslat e-mailem, SMS zprávou či třeba sdílet na sociálních službách s přáteli či známými.

Výběr přání je široký.

Celou řadu textových přání nabízí například portál www.prani-pranicka.cz, která vedle možnosti okamžitého sdílení na sociálních sítích umožňují také zaslání vybraného textu na e-mail či třeba zdarma prostřednictvím SMS brány do sítí všech českých operátorů. Omezená je pouze délka SMS zprávy na 160 znaků. Výběr je opravdu široký a čítá téměř 400 různých přání. U každého přání nechybí statistiky používání a také hodnocení.

Samotný text je možné upravit a zdarma poslat SMS zprávou.

Obrázkové přání

I když textová přání mají své kouzlo, blíže ke klasickým pohledům mají obrázková přání zpravidla posílaná e-mailem. Sáhnout můžete po nejjednodušší verzi, ve které vytvoříte vlastní e-mail, na internetových galeriích si vybere nejhezčí obrázek a doplněný o text jej vložíte přímo do e-mailu. Poté již stačí e-mail odeslat vybraným adresátům. Ovšem existují služby, které mohou zmíněný proces lehce zkrátit. Má to ale své nevýhody.

Jednou ze zajímavých služeb je bezesporu portál www.ecards.cz, kde je k dispozici na třicet různorodých přání od tradičních kreseb až po různé pokročilejší animace. Odesílání je jednoduché, přičemž stačí vyplnit vaše jméno, e-mail a adresáty vybraného přání. Doplnit poté můžete ještě text pohlednice a také hudební podkreslení. Bohužel chybí tématická, tedy velikonoční hudba. Adresát si poté musí přání vyzvednou přímo na webu, přičemž odkaz na vaše přání obdrží právě e-mailem.

Výsledné přání na Ecards.cz – nutnost prokliku na web je zbytečná.

Další pozoruhodnou službou je například server www.poslat-prani.cz, který funguje na zcela stejném principu jako výše zmíněná služba Ecards.cz, neumožňuje ovšem přidávat hudbu.

Výběr velikonočních přání na poslat-prani.cz

V nápovědě ale obsahuje celou řadu textových básniček, které můžete doplnit do textu e-mailu k obrázkovému přání. Zde oceňuji především hezkou vizáž e-mailu a fakt, že adresát dostane obrázek i text přímo do své schránky, aniž by se musel proklikávat na jakýkoli další web. Takto si představuji internetové přání na Velikonoce.

V této formě dostává adresát vaše přání z poslat-prani.cz.

Portál www.obrazkyanimace.cz nabízí celou řadu statických i animovaných obrázkových přání. Zde stačí vyplnit adresátův i váš e-mail. Předmět bohužel nejde upravit, což neplatí pro samotný text. Služba nabízí snadnou tvorbu šablony pro nejznámější webové e-mailové služby, mezi nimiž nechybí GMail, Yahoo Mail, Outlook a Aol. mail. Adresát do své schránky obdrží přímo váš vzkaz i obrázek, vzhledově je ale e-mail neucelený a nezajímavý. První poslané zkušební přání navíc antispamový filtr vyhodnotil jako spam.

Jedno z mnoha poskytovaných přání na obrazkyanimace.cz. E-mail je ovšem jaksi neučesaný.

Veselé Velikonoce

Za celou redakci SWMag.cz i HerniMag.cz vám přeji krásné prožití svátků velikonočních.

Sponzorované odkazy:

Článek Velikonoční přání aneb Posíláme pohledy na poslední chvíli byl publikován 1. dubna 2015 v 10.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
  2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  3. Nejlepší souborové manažery zdarma
  4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
  8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
  9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!