POHODA 2008

Tagy:  účetní, software, účetnictví, programy, pohoda 2008, pohoda

Sponzorované odkazy

POHODA 2008

Pokud vlastníte menší firmu, nebo se hlouběji zajímáte o domácí či podnikové účetnictví, určitě jste přemýšleli o nějakém IT řešení, které by vám celkovou práci s finanční správou ulehčilo a zpřehlednilo. Jedním z takových řešení je účetní software POHODA 2008. Výrobcem softwaru je firma Stormware.

Vzhled a ovládání

Design programu není příliš složitý, ani zbytečně křiklavý, nebo obtěžující. Většinou se staví na jednoduchém základě, kde vidíte jen to, co vidět chcete. Různé sekce programu jsou děleny na tématické okruhy, od Internetových obchodů, až po skladové inventáře. Sekcí existuje celá řada, takže si nyní pojďme upřesnit, co všechno jde pomocí Pohody udělat.

Účetní funkce

Základem je správa daňových a bankovních údajů. Do POHODY 2008 tak jdou vkládat například zápisy z výpisů účtů, můžete se také pustit do vystavování a archivování účetních dokladů. Pomocí nástroje Pokladna se upravuje evidence a spravování například skladových zásob nebo hotových výrobků.

Vlastností, kterou si mnoho uživatelů velmi chválí, je tzv. Homebanking. V podstatě jde o funkci, díky které se můžou zpracovávat základní úkony jako příkazy k úhradě, přímo v prostředí firmy, není tedy nutné chodit přímo do banky. Aktuální nabídka dostupných bank zahrnuje například Citibank, ČSOB, ale i řadu jiných finančních ústavů.

Homebanking POHODAHomebanking POHODA

Doplňkové funkce

Jelikož POHODA 2008 se snaží ulehčit co nejvíce práci i s objednávkami a nákupy zboží, je v programu zabudována volba pro nákup a komunikaci s internetovými obchody. Rovněž se zde nabízí možnost, zřídit si pro firmy, které se zaměřují na určitou specifickou činnost vlastní, malý e-shop. Tento obchod je možné libovolně nastavovat, přijímat objednávky, komunikovat se zákazníky atd.

e-shop POHODAe-shop POHODA

Ke konci bych rád uvedl funkci, která se mi osobně velmi zalíbila. Jde o jakýsi „inventář“ majetku – majetkovou správu. Evidovat jde prakticky vše, firemní nemovitosti, stroje, materiál. Pro puntičkáře jde využít i evidenci drobného majetku. Zajímavě je vyřešen i seznam leasingových smluv, POHODA 2008 dokáže po zadání kritérií vypočítat splátkový kalendář a potřebné daně. Poslední funkcí z této kategorie je tisk, například inventárních štítků, visaček, vizitek a dalších malých písemností.

Cena programu

Základní varianta, POHODA 2008 Mini je k dostání za 1980 Kč, nejdražší POHODA 2008 Komplet za 11 980 Kč. Detailní ceník je k dispozici na stránkách výrobce Stormware.

Závěrečný verdikt

POHODA 2008 je dle mého mínění velmi kvalitní software, avšak neměl jsem možnost ho vyzkoušet. Podle dostupných obrázků se mi jeví, jako největší problém tohoto programu lehká nepřehlednost v zadaváních a výsledcích úkolů.

Hodnocení 94%

Oficiální stránky

POHODA 2008 ke stažení zde:
POHODA 2008 download

Koupit POHODA 2009

Článek POHODA 2008 byl publikován 14. března 2008 v 01.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...