Pokec.Atlas.cz

Tagy:  pokec, atlas, atlas.cz, pokec.cz, pokec.atlas.cz, chat, forum, hodnoceni, qhodnoceni, srazy, fotky, diskuze, diskuzní forum, fórum, zábava, komnunita, komunitní portál, hitparáda, uživatelé, online, lide.cz, lide, xchat.cz, xchat, centrum, centrum.cz, sezn

Sponzorované odkazy

Pokec.Atlas.cz

Pár slov úvodem

Ke konci roku 2007 jsme Vás (jmenovitě to byl náš redaktor Pavel Kohout) informovali dva známé české komunitní portály. Konkrétně to byli Lidé a Xchat. Před několika dny jsem vás já (Petr Hartl) seznámil s rozdíly mezi třemi českými freemaily tří TOP portálů – Seznamu, Atlasu a Centra. Lide.cz jsou Seznamu a Xchat je zase komunitní portál serveru Centrum. Atlas přirozeně nezůstává v ústraní a samozřejmě i on má svůj komunitní portál. Říká se mu Pokec. Pojďme si jej nyní představit.

Logo Pokec.Atlas.czLogo Pokec.Atlas.cz

O Pokecu jako takovém…

České komunitní portály jsou vesměs stejné. Všude mohou uživatelé chatovat, vyjadřovat své názory, vést si deníčky, seznamovat se a mnoho dalšího věcí. Všichni mají stejný cíl. Bavit se. Ať už si to vyložíme ve smyslu bavit se jakožto komunikovat, či ve smyslu charakterizovaným slovem „Zábava“. Oba tyto výklady jsou pravdivé, jen to někde platí více, jinde méně. Atlasácký Pokec nám nabízí poměrně zajímavé služby a možnosti – chat, diskuzní fórum, seznamku, blogy, Qhodnocení, fotky a srazy. To vše skýtá hlavní menu portálu.

Je veřejným tajemstvím, že většina projektů, resp. subprojektů Seznamu jsou špičky ve svém oboru. Neplatí to ve všech případech a snad nikdy to není zcela 100%, ale často je daný subprojekt špičkou – jedničkou ve svém oboru. To platí i v případě komunitních portálů, kde mohou jejich uživatelé nalézt jak zábavu, odreagování a další věci. U serveru Lidé.cz, který je jedním z mnoha projektů portálu Seznam to rozhodně platí. Nebudu zde soudit zda-li kvalitativně, ale co se do počtu uživatelů týče, Lide vedou stejně jako v mnoha dalších ohledech.

Náhled – Pokec.Atlas.czNáhled – Pokec.Atlas.cz

Zatímco na Pokecu je jen několik stovek uživatelů, kteří jsou online na chatu na konkurenčním portálu Lide je to většinou i desetkrát větší počet. Statistiky můžeme i dále rozvést. Pro větší přehlednost jsme pro vás připravili malou stručnou tabulku – viz. níže.

alternativní textalternativní text

Nyní trochu konkrétněji

Jak již bylo řečeno, všechny tři komunitní portály českých top vyhledávačů jsou relativně stejné. Pokec.Atlas.cz je součástí tohoto soukolí a drží krok spolu s ostatními. Nyní se Vám budu snažit stručně popsat jednotlivé služby tohoto portálu. Vezmeme to tak, jak jdou po sobě v menu.

úvodu vidíme všechny potřebné a v podstatě klíčové funkce Pokecu. Na hlavní stránce, tedy zde, vidíme různé informace, o počtu uživatelů, příspěvků, atd.

Nebudeme předbíhat, když se hned zde zmíníme o tom, že ve všech částech máme v panelu na pravém straně máme možnost přihlášení, odkaz na stažení Atlasáckého ICQ a stručné infromace o nápovědě.

Chat je fenoménem dnešní doby a Pokec. Jím samozřejmě disponuje taktéž. Chat je zde jednoduše rozdělen do několika „Budov“, které jsou dále členěny do „Místností“. Každá budova má své konkrétní tématické zařazení a místnosti v ní ji dále rozdělují. Takže například v budově „Města a místa“ vidíme místnosti Plzeň, Praha, …

Diskuze je stejně jako chat v dnešní době velmi oblíbenou službou snad ve všech komunitních portálech na internetu. Vždyť uživatelé tu (za dozoru správců) mají možnost vyjadřovat své názory, diskutovat o nich, řešit různé problémy, otázky, …

Na Seznamce mají všichni uživatelé možnost najít ideálního partnera. Domluvit si s ním schůzku, vyměnit si fotografie, psát si spolu, … Uživatelé mohou mezi přehledně členěnými inzeráty jednoduše vyhledávat, filtrovat je, třídit je dle svých potřeb a mnoho dalšího.

Stejně jako chatovat, diskutovat, seznamovat se a další věci mají uživatelé Pokecu vést si i své internetové deníčky – Blogy.

Mezi dominanty komunitního portálu Pokec patří služba QHodnocení. V podstatě jde o jakousi hitparádu uživatelů. Zúčastnit se může každý – stačí ukázat fotografie a doufat v přízeň ostatních.

Náhled – QHodnoceníNáhled – QHodnocení

Další zajímavou službou jsou Fotky. S trochou logiky a dedukce je každému jasné, o jakou službu se jedná a v čem spočívá. Jde vlastně o to, že uživatelé zde mají možnost sdílet fotografie s ostatními v rozsáhlé fotogalerii… I zde samozřejmě mají uživatelé Pokecu možnost fotografie hodnotit.

Poslední službou v hlavním menu komunitního portálu vyhledávače Atlas.cz – Pokecu je služba Srazy. Nejedná se o nic jiného, než možnost zde zveřejnit informace o plánovaném srazu a pozvat na něj lidi. Ke každé akci je možno i přidat svůj komentář…

Závěr, verdikt, ortel, …

Abych řekl pravdu, když jsem začal psát o Pokecu, téměř jsem nevěděl o čem bych vlastně psal. Všechny komunitní portály v ČR jsou v podstatě stejné, nabízejí stejné funkce, jen jim občas říkají jinak. Co se Pokecu týče bych jako věc, kvůli které by na něj měli uživatelé přicházet je spojení s freemailovým účtem Atlasu, možnost sdílení fotek a QHodnocení. Pokud by se (ať už jakkoli) chtěli uživatelé bavit, s čistým svědomím bych jim doporučil Lidé.cz. Portálu Pokecu za sebe dávám 5 bodů z pěti.

Recenzi Lidé.cz naleznete zde:
Lidé.cz

Recenzi Xchat naleznete zde:
Xchat

Článek Pokec.Atlas.cz byl publikován 1. dubna 2008 v 05.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...