WindowSpace - organizátor vaší plochy

Tagy:  windowspace, organizace plochy, workspace

Sponzorované odkazy

WindowSpace - organizátor vaší plochy

WindowSpace je mocná utilitka pro operační systém Windows. Slouží pro zjednodušení manipulace s jednotlivými okny, jakmile ji jednou nainstalujete, najdete různé nové a taky zajímavé způsoby jak s okny manipulovat. Jednoduše okna přichytíte k okrajům jiného a pak jimi manipulujete najednou, pomocí klávesových zkratek si snadno přizpůsobíte velikost okna, umístění a chování, připíchnete si okno nad druhé a vidíte oba najednou, a to je pouze zlomek možností, které můžete s okny dělat.

Většinu akcí je možno ovládat pomocí klávesových zkratek, některé lze využít vybráním volby z menu okna. Nové možnosti přivítají převážně majitelé velkých širokoúhlých monitorů, nebo majitelé, kteří používají více monitorů a také uživatelé, kteří potřebují pracovat s více aplikací najednou, nechce se jim pořád přepínat mezi okny a jsou limitováni velikostí monitoru / displeje.

hlavní okno WindowSpace

Přichytávání okna k okrajům

Nezáleží zda máte malou či velkou obrazovku, spoustu otevřených oken aplikací vám stejně udělá pěknou neplechu na ploše a někdy je těžké se v tom vyznat, zvlášť když se některé okna přes sebe překrývají. Jednoduché přichycení oken vám může pomoc udržet plochu přehlednou. Přichytávání je povoleno, když okno posouváte nebo měníte jeho velikost pomocí myši. Když máte okna vedle sebe, nemusíte pak klikat z okna do okna a hledat požadovanou aplikaci. Když měníte velikost oken, jednoduše a hlavně rychle si můžete vytvořit okna o stejné velikosti a vše je pak přehledné. Pomocí této vychytávky jednoduše srovnáte okna a zvětšíte si velikost volné pracovní plochy. Pak vám to zabere méně než sekundu aby jste okna srovnali do požadované pozice a využili jste každý volný pixel drahocenného pracovního prostoru.

Ovládání pomocí klávesnice

Defaultně můžete oknům měnit velikost jen pouze myši. Po nainstalování WindowSpace můžete tuhle funkci ovládat pomocí klávesnice a to je jistě výhoda pro uživatele notebooků, kteří zrovna nemají po ruce myš a tohle by se jim na touchpadu dělalo jistě hůř.

Ovládání je jednoduché:

  • Win + šipky slouží pro posun okna.
  • Win + Ctrl + šipky slouží pro rychlé přichycení okna k některému okraji obrazovky.
  • Win + Alt + šipky slouží pro změnu šířky a výšky okna.

Horizontální či vertikální maximalizace

Vertikální maximalizace je převážně určena pro majitele širokoúhlých monitorů. Když máte otevřená dvě okna, jednoduše si je umístíte vedle sebe a vertikálně maximalizujete, poté je můžete jednoduše porovnávat či si je jen prohlížet. Klávesová zkratka pro tuhle akci je defaultně Alt + F5, nebo to provedete pravým kliknutím na maximalizační tlačítko na liště. Po opakovaném pravém kliknutí vrátíte okno do původní velikosti.

Vždy nahoře? Někdy se to hodí

k čemu to je dobré

Tak tahle možnost se vám jistě bude hodit v případě když něco přepisujete (instalace fullscreen, sériové číslo v jiném okně a kopírovat nejde :) ). Okno s číslem si připíchnete nahoru a je to, pak se už nemusíte pořád přepínat mezi jednotlivými okny. Tuhle akci provedete pravým kliknutím na horní lištu a zvolením volby „Always on top“.

volba Always on top

Okna v kaskádě, vedle sebe nebo pod sebou

Jediným stiskem klávesové zkratky okna srovnáte vedle sebe, pod sebe, do kaskády za sebou nebo je jednoduše zavřete všechny najednou. Windowsovská zkratka Win + D všechny okna minimalizuje navíc vám pak přibudou tyhle další možnosti.

okna vedle sebe po stisku Win+V

Vertikální vyrovnání oken vedle sebe provedete stiskem Win + V, opětovným stiskem se vám okna vrátí do původních pozic. Horizontální srovnání pak provedete stiskem Win + H a zavření všech oken Win + Ctrl + Alt + F4. Nejrychlejší způsob pro vyčištění plochy pro nové úkoly.

Organizace plochy? Teď už je to hračka

S aplikací WindowSpace se od teď stanete mistry v organizaci pracovního prostoru na vaší ploše. Tahle aplikace je opravdu výborný pomocník a proto mohu jen doporučit.

WindowSpace::

  • autor: ntwind software
  • akt. verze: 1.0.5
  • velikost: cca 350kB
  • licence: shareware, 30 dní zkušební verze
  • platforma: Win 32/64bit

Download: WindowSpace

Hodnocení: za dobrý nápad, pěkné zpracování a funkčnost dávám 80%

Článek WindowSpace - organizátor vaší plochy byl publikován 30. ledna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...