Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač

Tagy:  mufin, player, hudba, prehravac hudby

Sponzorované odkazy

Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač

Na trhu je k dostání velké množství softwaru určeného pro přehrávání hudby. Od těch jednodušších, sloužících pouze k přehrávání, až po ty složitější, které nám umožní dělat i jiné věci, nejen s hudebními soubory. Některé přehrávací programy jsou robustní a pomalé, jiné zas rychlé, ale bez funkcí a některé jsou celkem obstojné. Dnes bych rád představil program s názvem Muffin player. Tento přehrávací software je celkem pěkně zpracován.

Zlehka na úvod

Výše sem již zmínil, že program je pěkně zpracován. To je pravda (alespoň mě se design líbí). Grafické zpracování je na dobré úrovni. Tvůrci použili kombinaci barev, které k sobě pěkně ladí (šedá, bílá, žlutá a oranžová). Samotné prostředí je v podstatě takový průzkumník. Vlevo je seznam dostupných umístění, playlisty, mechaniky CD/DVD, oblíbené, nejvíce přehrávané, a další běžné aspekty třízení a vyhledávání.

Okno uprostřed je na zobrazení samotného seznamu hudby, toto je běžná věc u takového typu programu. Obsahuje sloupce s názvem písničky, alba, umělce, hodnocení, atd …

Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač (https://www.swmag.cz)

Horní část okna je velmi jednoduchá. Vidíme zde navigační ikony vpřed, vzad a pole pro hledání. Po kliknutí na ikonu filtru se nám zobrazí filtr a jednoduše si nastavíme požadované parametry.

No a nakonec ve spodní části okna najdeme doplňující informace o vybrané písni a ovládací prvky přehrávání.

Začínáme

Tento program se snaží trošku podobat programu iTunes. Jak už vzhledem, tak i některými funkcemi. Po spuštění programu máme možnost vložení adresáře, kde se naše hudební soubory nachází nebo máme možnost importovat playlisty z programu iTunes. Po tomto kroku se soubory přidají do seznamu a začne jakási analýza, kterou si popíšeme později. Jinak je toto vcelku dobře ovládatelný a dobře zpracovaný program, který nadchne nejednoho uživatele.

Funkce

Základní funkce jako úprava ID3 tagů zde nebudu a snad ani nemusím popisovat, tyto základní funkce má dnes skoro všechen software zabývající se touto problematikou.

Výše jsem naznačil, že se program chce podobat programu iTunes. Nevyrovná se mu však úplně, spoustu funkcí totiž nemá, ale v něčem se snaží napodobit (ví totiž co je dobré).

Vraťme se k té analýze, která proběhne po importu nových souborů. Je to zajímavá funkce, která zanalyzuje jednotlivé písničky a po jejich vybrání nám ukáže, v okýnku pod hlavním seznamem, písničky podobné.

Další zajímavá funkce je taky trošku obdobou jedné funkce z iTunes (iTunes Store). Tvůrci Muffin playeru do něj zakomponovali možnost nakupovaní hudby online. Jednoduše v levém menu zvolíte možnost „www.muffin.com“, vyhledáte si to co by jste chtěli a koupíte. Ovšem, že musíte být registrováni a v Muffin playeru zalogováni.

Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač (https://www.swmag.cz)

K této funkci jsou spjaté další dvě. Tento přehrávač má v sobě zakomponovaný prohlížeč stránek, tudíž nám výrobce poskytl možnost surfovat bez nutnosti zapínat nějaký internetový prohlížeč. A druhá spjatá funkce je vyhledání dalších informací o aktuální písni prostřednictvím právě tohoto prohlížeče.

Program by dokonce měl být schopný hudbu vypalovat na CD, toto však nemám ověřené, zda funguje, ale možnost tam byla.

Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač (https://www.swmag.cz)

Závěr

Na závěr bych rád shrnul, že program je opravdu velice povedený, zda-li je možnost vypalování kvalitní, tak je to další ulehčení pro uživatele, kteří si jednoduše zvolenou hudbu okamžitě vypálí, když v dnešní době mp3 přehrávačů nevím jestli se tato funkce využije.

Propracování programu opravdu velmi pěkné a myslím, že se jedná o další pěkný kousek v této kategorii. Stále se však jedná o betaverzi, tak uvidíme jak nás překvapí finální verze.

Hodnocení: 75%

Download zde: Mufin Player

Sponzorované odkazy:

Článek Mufin player - dobře upečený hudební přehrávač byl publikován 5. dubna 2009 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Jakub Kulhavý. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Kam dát doma WiFi přijímač? Poradí aplikace Wifi Analyzer
  3. Odesíláme SMS z internetu
  4. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  5. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  6. Blesk.cz - jeden z nejčtenějších bulvárních deníků
  7. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
  8. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
  9. Rozzlobenimuzi.com
  10. MP3s.Nadruhou.net

Tagy

multimediální přehrávač antivirus pravopis Google Vánoce SEO DVD vypalování Windows office

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový MacBook Pro se špičkovým Retina displejem. Nejvýkonnější notebook pro nejnáročnější uživatele!