K-Lite Codec Pack aneb jak na problémy s multimédii

Tagy:  k-lite codec pack, kodek, kodeky, k-lite, k - lite, přehrávání, filmy, přehrávače

Sponzorované odkazy

K-Lite Codec Pack aneb jak na problémy s multimédii

Určitě se Vám někdy stalo, že jste si třeba po přeinstalování počítače chtěli pustit svůj oblíbený film,který jste si zrovna koupily nebo půjčily. Pustíte přehrávač, načte se Vám film a ejhle, u filmu nejde zvuk či video. Tím pádem jste odkázáni sáhnout po nějakém balíčků kodeků, ale který v to nepřeberném množství, které internet poskytuje. Ať již vyberete potřebný samotný kodek nebo celý balík třeba i s přehrávačem, tak jedním z nejoblíbenějších balíků i s integrovaným přehrávačem je právě K-Lite Codec Pack o kterém je tento článek.

Co je vlastně kodek a k čemu ho vůbec potřebujeme?

Kodek je zkratka skládající se ze dvou slov a to kodér a dekodér, jedná se o software umožňující operačnímu systému, respektive počítači obsluhovanému uživatelem,přeh­rávat, vytvářet a komprimovat multimediální soubory v daném formátu. Zjednodušeně řečeno, jde o „příručku“, která operačnímu systému řekne, jak naložit a co dělat s daným formátem souboru. Každodenní uživatel se s tímto pojmem setká nejčastěji při problémech při přehrávání multimediálních souborů. Zejména v době, kdy kodek chybí tak video není vidět či zvuk není slyšet. Jak jsem již zmínil, kodeky neposlouží jen k přehrávání multimédií, ale také k jejich vytváření a následné komprimaci.Bez kodeků by se při vytváření stal soubor i několiksetkrát větší než by bylo přínosné. Uživatel, který chce například stříhat a vytvářet videa se bez nich z těchto důvodů jistě neobejde.

Instalace programu

V prvním kroku instalace Vám bude zobrazen text s obsahem instalace. Po přečtení klikneme na Next, čímž se dostaneme k dalšímu kroku instalace. Tím je zvolení umístění programu. Po zvolení místa k instalaci pokračujeme opětovně tlačítkem Next do dalšího kroku, tentokrát k výběru komponent k instalaci.Po rozbalení nabídky máte v základu na výběr ze čtyř možných profilů a to základní, základní bez přehrávače, uživatelský a bez výběru.Jestliže na PC nemáte žádný přehrávač zvolte první možnost a to základní (s přehrávačem). V případě, že ho již máte na počítači nainstalovaný nastavte si samozřejmě bez přehrávače nebo jste již zkušený uživatel nadefinujte si vše co potřebujete.

První důležitý krok

První důležitý krok

V dalším důležitém kroku volíte jaké další úkoly, které by měly být provedeny.Zde doporučuji provádět změny jen pokročilým uživatelům.

Druhý důležitý krok

Druhý důležitý krok

Dále jsme pokročili ke konečné rekapitulaci nastavení instalace.

Rekapitulace

Rekapitulace

Závěr

V dnešní nepřeberné nabídce balíků převládají, dle mého názoru, dva a to Codec Pack all in 1 a zde zmiňovaný K-lite Codec Pack. Oba dva programy jsou kvalitní, ale i přesto má každý z nich své odpůrce i zastánce. Jedni odmítají jeden a naopak.Oba mají své výhody i nevýhody.V mém případě vítězí K-lite Codec Pack již pěknou dobu především díky integrovanému přehrávači Media Player Classic se kterým jsem nikdy neměl žádnej problém.

K-Lite Codec Pack si stáhněte zde: K-Lite Codec Pack download

Výborný program

Výhody:

 • Integrace přehrávače

Nevýhody:

 • Absence češtiny

Sponzorované odkazy:

Článek K-Lite Codec Pack aneb jak na problémy s multimédii byl publikován 16. srpna 2009 v 10.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Petr Vaníček. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Ztrátová a bezeztrátová komprese: Znáte rozdíl?
 3. Google vyhledávač
 4. ICQ 5.1
 5. Ikony souborů: Jak na změnu ikonek v Průzkumníku krok za krokem
 6. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 7. Když web, tak od profesionála
 8. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 10. Rozzlobenimuzi.com

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!