Přání k narozeninám - jak se inspirovat texty a obrázky na internetu

Tagy:  Narozeniny, oslava, oslavenec, přání, výročí, párty, alkohol, blahopřání, pohled, pošta, pohlednice, dopis, email, ecard, animace, jak popřát na internetu, jak popřát k narozeninám, databáze pohlednic, sms, smsky, textovky

Sponzorované odkazy

Přání k narozeninám - jak se inspirovat texty a obrázky na internetu

Narozeniny jsou v životě člověka velice významným den. Koneckonců, je to den kdy jsme se narodili, takříkajíc „přišli na svět“ a tak stojí za to ho pořádně oslavit. Pokud znáte člověka, který v brzké době narozeniny má, určitě mu chcete popřát, koneckonců kdo by také nechtěl, zvlášť když jde o člověka, na kterém nám záleží. Jenže co když si na přání vzpomenete na poslední chvíli a nenapadá Vás nic, jak příteli popřát? S řešením Vám může pomoci náš článek.

Dopis – radost k nezaplacení

I když se to příliš počítačů netýká, dle mého názoru je stále nejkrásnější formou k popřání dopis. Je celkem jedno, jestli jde o obyčejnou pohlednici s vepsaným přáníčkem, nebo o delší dopis vložený do obálky, je ale pravda, že „papírové“ popřání člověka vždy nejvíce potěší, alespoň u mne a mých přátel to tak je. Na paměti ovšem musíme mít hned několik věcí. Za prvé, že Česká pošta příliš nespěchá, a i přes avizovanou kampaň „Dnes podáte, zítra dodáme“ se většinou s prací příliš nežene, je tak třeba myslet na to, že dopis by se měl posílat s určitým předstihem, aby adresátovi stačil dojít, obzvlášť když bydlí někde dál, nebo posíláte přání třeba před víkendem nebo státním svátkem. Samozřejmě kromě dopisu můžete poslat i balíček.Kurýrní služba je další možností, jak doručit oslavenci dárek. Je o mnoho spolehlivější než ČP, navíc u kurýrní služby téměř nehrozí možnost, že se zásilka někam zašantročí.

Česká pošta logoČeská pošta logo

Přání na poslední chvíli

Co ale dělat, když na nás opravdu tlačí čas a máme u sebe jenom počítač s připojením k internetu? I zde existuje řešení. Jestliže se trápíte nad tím, jak vymyslet originální text, pomůže Vám internet. Existuje velké množství různých portálů, kde je databáze přání, většinou je zde obrovské množství kategorií, od přání intimních, po vtipná nebo i vážná a upřímná. Jedním ze zástupců takového internetového serveru například Cells.cz, nebo Nej-sms.cz i když jde o databázi SMS zpráv i zde se můžete celkem zajímavě inspirovat. Navíc i krátká textovka je lepší než výročí zcela opomenout.

Nej-sms.czNej-sms.cz

Další možností jak někomu popřát je napsat e-mail. Elektronická pošta má oproti té klasické spoustu výhod, nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte v pohodlí domova. V e-mailu nejste nijak omezeni počtem znaků, nevadí, že máte ne zrovna čitelný pravopis, nemusíte se zabývat tím, aby Vám na papír něco „neukáplo“, a co je nejdůležitější – email přijde hned, bez čekání. Je však pravda, že mail je vhodný spíše pro delší texty.

Dárek přes internet

Používáte ICQ? Máte možnost využít různých giftů, tedy zaslání dárečku, většinou jde o nějakou animaci nebo obrázek. Stejnou funkci mají i některé další komunikační programy. Animované dárky můžete vesele posílat i na Facebooku, ovšem za některé je potřeba si zaplatit, koneckonců, pokud si dárky přímo sami nevyrobíte, těžko je seženete zdarma.

Virtuální pohlednice

Poslední formou přání, kterou si dnes ukážeme je ecards. Ecards.cz je internetový server, který obsahuje databázi různých animovaných pohlednic. Představme si je tedy jako pohlednici, která je ale animovaná a hraje u ní hudba. Po vybrání některé pohlednice z databáze vyplníme krátký formulář a animace je poté doručena i s textem a melodií do emailové schránky toho, komu blahopřejete.

E-cards.czE-cards.cz

Článek Přání k narozeninám - jak se inspirovat texty a obrázky na internetu byl publikován 15. července 2010 v 10.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...