Kde si vytvořit vlastní blog? Srovnání nejznámějších blogovacích serverů

Tagy:  nejlepší blog, kde si vytvořit blog, kde si vytvořit nejlepší blog, vytvořit blog zdarma, recenze blogovacích systémů, chci svůj blog, jak založit blog, kde založit blog

Sponzorované odkazy

Kde si vytvořit vlastní blog? Srovnání nejznámějších blogovacích serverů

Úvodem

V tomto článku si představíme ty nejznámější a nejlepší servery, kde si lze založit vlastní unikátní blog. Na tom dále můžete začít zveřejňovat libovolný obsah, který chcete světu ukázat. Samozřejmě čím zajímavější příspěvky tvoříte, tím známějším a oblíbenějším se váš blog stane. To se samozřejmě projeví na počítadle, počtu komentářů a tak dále. A pokud se vám začne opravdu dařit, můžete si i vydělat pomocí přidáním cílených reklam. Důvody proč si blog vlastně vytvořit tak může být hodně. Ať už chcete obohatit svět o své vytříbené názory nebo si chcete prostě vydělat, blog k vám tomu může snadno pomoci. Za krátkou chvíli své vlastní místo, na kterém bude jen co uznáte sami za vhodné.

Blog.cz

Asi nejznámějším portálem, kde je možné si založit vlastní blog je v současné době blog.cz. Nabízí uživatelsky jednoduchou správu stránky, možnost výrazně měnit design a tak vytvořit jedinečnou stránku, kterou se už jen díky designu odlišíte od konkurence. Osobně se mi také zamlouvá název domény blog.cz, takže například adresa na stránku swmag.cz bude www.swmag.blog.cz.

Blog – náhled stránkyBlog – náhled stránky

Vzhledem k tomu, že tato služba je zcela zdarma se objevuje na publikované stránce reklama v podobě banneru. Stejně je tomu i v redakčním systému, ve kterém se provádí všechny úpravy stránky. Před vytvořením stránky si každý uživatel vybere jednu z předem vyrobených šablon a tu následně edituje. Lze měnit rozmístění jednotlivých prvků stránky, jako je hlavička, menu, tělo a záhlaví. Dále lze samozřejmě přidávat články a další obsah, ten je možno hned publikovat nebo jen uložit a upravovat jindy. Najdeme zde také přidávání anket, správu galerie a žebříčky článků. Je tak snadno vidět, co mělo jaký úspěch u čtenářů. Server blog.cz slibuje 5Gb prostoru, což jež opravdu hodně. Zabrat takový prostor textem a obrázky vám zabere velké množství času.

Blog – náhled redakčního systémuBlog – náhled redakčního systému

Blog.idnes.cz

Dalším místem, kde si lze založit svůj blog je blog.idnes.cz, na který není tak snadné se registrovat, jak je tomu u ostatních serverů. Vaši registrace nejdříve musí schválit či zamítnout administrátoři tohoto serveru, to trvá běžně 24hodin. To je sice nepříjemná prodleva pro nadšeného pisálka, neobjeví se však žádné pochybné či zbytečné blogy a tak na blog.idnes.cz nečekejte žádné nesmyslné články.

Náhled redakčního sytému blog na idnes.czNáhled redakčního sytému blog na idnes.cz

Redakční systém není tak úplně přehledný a jednoduchý, jak by si jistě řada uživatelů představovala. Na druhou stranu obsahuje všechny důležité služby jako jsou statistiky, návštěvnost, rubriky, info o autorovi a tak dále. Design vašeho blogu si ale moc měnit nemůžete, kromě hlavičky stránky a fotografie napravo zůstává vše stejné.To je jistě škoda, protože řada blogů tak vypadá velice podobně. Tady bych uvítal trochu volnosti, aby si mohl každý svůj kousek internetu vyzdobit podle svého.

Blogger.com

Posledním představitelem je blogger.com, což je služba jedna z mnoha služeb googlu. Design stránky je značně variabilní a lze jej snadno měnit a upravovat. Jednotlivé prvky se dají přesouvat nahorů, dolů, lze přidávat další aplikace a různorodé funkce. Tento proces je velice podobný úpravám na známém serveru seznam.cz.

Blogger.comBlogger.com

Přidávání článků a dalšího obsahu je snadné, ikdyž ne dokonalé a narozdíl od předchozích serverů zde návštěvníky neotravují žádné reklamy, což je určitě velké plus. Jak jsem již napsal v úvodu, pokud nalákáte čtenáře na zajímavý obsah a váš blog se stane hojně navštěvovaným místem, můžete díky googlu vložit cílené reklamy, které vám budou automaticky vydělávat peníze. Tato služba se jmenuje AdSense a začíná být stále více oblíbenějším prvkem blogů.

Náhled blogu blogger.comNáhled blogu blogger.com

Závěrem

Doufám, že tento článek vám přiblížil služby jednotlivých českých serverů a vaše volba který si zvolit tak bude o něco snažší. Blog.cz nabízí přehlednost a jednoduchost, blog.idnes.cz zase solidní zázemí a stabilitu, blogger.com nabízí mnoho funkcí, které lze vložit na blog a navíc vydělávání finančních prostředků přímo přes vás blog. Pokud se vám nezalíbila ani jedna představená služba, variantou může být založení blogu u zahraniční konkurence či vytvoření vlastní webové stránky, o tom si ale napíšeme zase příště.

Článek Kde si vytvořit vlastní blog? Srovnání nejznámějších blogovacích serverů byl publikován 10. října 2011 v 00.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Daniel Hlas. Pro diskusi slouží komentáře (4).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...