Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma

Tagy:  Avira, antivirus, antirootkit, antimalware, free, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma

Doba, kdy bylo internetové připojení raritou, je nenávratně pryč. Příchod internetu otevřel lidem doslova nový svět, v němž však na každém druhém rohu číhá nebezpečí, proti němuž je třeba se chránit. Kdo ale říká, že vás ochrana počítače musí stát horentní sumy. Za zmínku jistě stojí bezplatné bezpečnostní řešení německé světové špičky společnosti Avira. Vyzkoušeli jsme pro vás bezplatnou verzi Avira Free Antivirus.

Avira Free AntivirusAvira Free Antivirus

Avira Free Antivirus je bezplatná odnož velice kvalitních produktů německé společnosti Avira. Byť se vám může zdát jméno této firmy neznámé, vězte však, že Avira tvoří špičku ledovce nejlepších bezpečnostních produktů dle nezávislých virových laboratoří spolu s takovými produkty, jako jsou Kaspersky, Bitdefender, apod. Tento, dnes už řádně odlehčený, bezplatný antivir si za svou dobu vydobyl na trhu zvučné jméno a jednoznačně patří mezi TOP bezplatné antiviry.

Ryze základní ochrana

Zatímco konkurenční bezplatné produkty zbrojí a přidávají na funkcích, Avira se vydala zcela opačným směrem. Avira Free Antivirus nabízí zcela základní ochranu, tedy pouze rezidentní antimalware, jenž vás ochrání před všemi typy nákaz (viry, rootkity, aj.).

Dostupná ochrana počítačeDostupná ochrana počítače

Další, řekl bych, standardní funkce v podobě webového štítu, emailové ochrany, atd., jsou výsadou placené verze Avira Antivirus Premium 2012, popř. Avira Internet Security 2012.

Uživatel až na posledním místě

Že používáte bezplatnou verzi, vám dá Avira narovinu vědět ihned po instalaci. Jednak se totiž musíte spokojit s občasnou reklamou v podobě vyskakujícího okénka, a jednak je třeba se obrnit trpělivostí. Důvodem je tragická rychlost stahování aktualizací (virových definic). Asi byste nečekali, že v době několika megabitového internetu budete stahovat zhruba 20MB definic okolo 25 minut. Přenosová rychlost v rozmezí 10–40 kb/s není výjimkou. Placených verzí se tento problém netýká.

Reklama a pekelně dlouhé stahování aktualizaceReklama a pekelně dlouhé stahování aktualizace

Zároveň trochu zestručnilo podrobné nastavení aplikace. Zejména v placených verzích postrádám možnost definitivně povypínat komponenty.

Závěrem

Dle mého názoru v posledních několika verzích Avira pohřbila jeden z nejlepších bezplatných antivirových produktů. Jedinou věcí, kterou nelze Aviře upřít, je kvalita detekce a ochrany uživatele. Zároveň by potěšila česká lokalizace, když už máme naše sousedy za humny.

Jako alternativy bych doporučil oba naše české produkty avast! Free Antivirus nebo AVG Free Antivirus.

Hodnocení:  60 %

Výhody:

  • zdarma
  • kvalita detekce
  • bez registrace
  • rychlost skenování

Nevýhody:

  • reklama
  • omezené funkce
  • cizojazyčná lokalizace

 

Článek Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma byl publikován 8. února 2012 v 16.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...