Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma

Tagy:  Avira, antivirus, antirootkit, antimalware, free, bezpečnost

Sponzorované odkazy

Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma

Doba, kdy bylo internetové připojení raritou, je nenávratně pryč. Příchod internetu otevřel lidem doslova nový svět, v němž však na každém druhém rohu číhá nebezpečí, proti němuž je třeba se chránit. Kdo ale říká, že vás ochrana počítače musí stát horentní sumy. Za zmínku jistě stojí bezplatné bezpečnostní řešení německé světové špičky společnosti Avira. Vyzkoušeli jsme pro vás bezplatnou verzi Avira Free Antivirus.

Avira Free Antivirus

Avira Free Antivirus je bezplatná odnož velice kvalitních produktů německé společnosti Avira. Byť se vám může zdát jméno této firmy neznámé, vězte však, že Avira tvoří špičku ledovce nejlepších bezpečnostních produktů dle nezávislých virových laboratoří spolu s takovými produkty, jako jsou Kaspersky, Bitdefender, apod. Tento, dnes už řádně odlehčený, bezplatný antivir si za svou dobu vydobyl na trhu zvučné jméno a jednoznačně patří mezi TOP bezplatné antiviry.

Ryze základní ochrana

Zatímco konkurenční bezplatné produkty zbrojí a přidávají na funkcích, Avira se vydala zcela opačným směrem. Avira Free Antivirus nabízí zcela základní ochranu, tedy pouze rezidentní antimalware, jenž vás ochrání před všemi typy nákaz (viry, rootkity, aj.).

Dostupná ochrana počítače

Další, řekl bych, standardní funkce v podobě webového štítu, emailové ochrany, atd., jsou výsadou placené verze Avira Antivirus Premium 2012, popř. Avira Internet Security 2012.

Uživatel až na posledním místě

Že používáte bezplatnou verzi, vám dá Avira narovinu vědět ihned po instalaci. Jednak se totiž musíte spokojit s občasnou reklamou v podobě vyskakujícího okénka, a jednak je třeba se obrnit trpělivostí. Důvodem je tragická rychlost stahování aktualizací (virových definic). Asi byste nečekali, že v době několika megabitového internetu budete stahovat zhruba 20MB definic okolo 25 minut. Přenosová rychlost v rozmezí 10–40 kb/s není výjimkou. Placených verzí se tento problém netýká.

Reklama a pekelně dlouhé stahování aktualizace

Zároveň trochu zestručnilo podrobné nastavení aplikace. Zejména v placených verzích postrádám možnost definitivně povypínat komponenty.

Závěrem

Dle mého názoru v posledních několika verzích Avira pohřbila jeden z nejlepších bezplatných antivirových produktů. Jedinou věcí, kterou nelze Aviře upřít, je kvalita detekce a ochrany uživatele. Zároveň by potěšila česká lokalizace, když už máme naše sousedy za humny.

Jako alternativy bych doporučil oba naše české produkty avast! Free Antivirus nebo AVG Free Antivirus.

Hodnocení:  60 %

Výhody:

 • zdarma
 • kvalita detekce
 • bez registrace
 • rychlost skenování

Nevýhody:

 • reklama
 • omezené funkce
 • cizojazyčná lokalizace

 

Sponzorované odkazy:

Článek Avira Free Antivirus – kvalitní antivirový deštník zdarma byl publikován 8. února 2012 v 16.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Milan Herbig. Pro diskusi slouží komentáře (3).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Digitální distribuce je hudbou budoucnosti?
 2. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 3. Nejlepší souborové manažery zdarma
 4. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 5. phpBB 3.0 - vytvořte si fórum jednoduše a rychle!
 6. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 7. Jak můžete zabezpečit svůj počítač nebo notebook?
 8. Hot spot - Návod jak vytvořit vlastní WiFi přístupový bod
 9. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 10. Odesíláme SMS z internetu

Tagy

google Vánoce vypalování Windows Firefox Office antivirus SEO dvd multimediální přehrávač

Doporučujeme

Jednou pro vždy skoncujte s IT problémy přesunutím dat a programů na český cloud a už se nebudete muset nikdy trápit s IT provozem.

Již 15 let je naší doménou kybernetická bezpečnost a díky nám se už nemusíte obávat o rizika a IT bezpečnost svého podnikání, o vše se postaráme.

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Tip na nový Apple iPad se špičkovým Retina XDR displejem. Výkonný tablet pro nejnáročnější uživatele!