Jak účinně snížit náklady za tisk?

Tagy:  tisk, snížení nákladů na tisk, Epson, Canon, cartridge, tonery, náplně do tiskáren, laser, inkoust

Jak účinně snížit náklady za tisk?

Ať už máte laserovou či inkoustovou tiskárnu, existuje mnoho způsobu jak snížit náklady spojené s tiskem. Tímto článkem si ukážeme jednu z účinných možností, kterou se dá finanční spotřeba vaší tiskárny částečně zredukovat.

Vybírejte správný režim tisku

Jednou z možností, jak částečně snížit spotřebu toneru či inkoustu při tisku, je důsledné používání jednotlivých režimů, které tiskárna nabízí. Například ekonomický režim umožňuje značně snížit spotřebu tím, že netiskne tak hustě, jako při kvalitnějším tisku. U fotografií je tento „ošizený“ tisk samozřejmě vidět pouhým okem, nicméně u textu to až tak nevadí. Záleží také na schopnostech tiskárny. Ekonomický tisk je u různých tiskáren odlišný. Občas může být kvalitnější, občas pro změnu horší.

Alternativní tonery a cartridge

Originální náplně do tiskáren bývají často velmi drahé, neboť člověk z části platí i značku prodejce. Existuje však jedno východisko, které vám sníží cenu pořizovaných náplní. Tou možností je sáhnout po alternativních tonerech a cartridgích. Například originální catridge Canon mohou stát o stovky procent více než neznačkové kazety od alternativních výrobců. V současné době povýšila výroba alternativních výrobců do takové míry, že je můžete bez problémů a starostí v klidu používat. To samé platí pro cartridge Epson , které stejně jako v případě Canonu stojí mnohonásobně více, než alternativní náplně do těchto tiskáren. Jak jsem již říkal, úspora peněz je opravdu razantní a dokáže vám snížit náklady na jednu stránku o desítky haléřů, ne-li o koruny. Ve větším počtu, myšleno samozřejmě ve firemní sféře, se úspora ještě mnohonásobně zvýší a ve výsledku se můžeme dostat opravdu na veliké částky, které jen potvrzují, že se alternativní tonery a cartridge vyplatí.

Jak je to s doplňováním?

Dalším způsobem, jak ušetřit nejenom za náplně do tiskáren Canon či Epson, je doplňování již použitých kazet, se kterým se občas nesou různé problémy. I když jsou v současnosti do jisté míry potlačeny, stále to není nejlepší způsob, jak ušetřit při tisku. Kazety totiž mají čip, kvůli kterému vznikají problémy s pozdější kompatibilitou. V závěru tedy nemusí tiskárna fungovat a tisknout korektně a nebo nemusí náplně vůbec rozpoznat. Oproti doplňování již použitých kazet je asi opravdu lepší sáhnout po produktech alternativních výrobců.

Článek Jak účinně snížit náklady za tisk? byl publikován 5. června 2012 v 00.00 v rubrice PR články. Autorem článku je Ondřej Dostál. Pro diskusi slouží komentáře (0).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...