Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií

Sponzorované odkazy

Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií

VLC Media Player má mezi ostatními multimediálními přehrávači velice dobré jméno. Je známý tím, že „překousne“ téměř cokoliv díky široké podpoře různých formátů a zásobě vlastních kodeků, a ke všemu navrch je zdarma. Víte ale, že pokud ho máte na svém počítači i vy, nepotřebujete už navíc žádný další program pro převod mezi jednotlivými formáty multimediálních souborů? I s tím si totiž VLC Media Player dokáže poradit. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Postup

 1. Nainstalujte a spusťte VLC Media Player. Zobrazí se vám prázdné hlavní okno s nabídkami.
 2. Pod položkou Média zvolte možnost Převést / Uložit, případně můžete místo toho stisknout v hlavním okně klávesovou zkratku Ctrl+R
Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií (https://www.swmag.cz)
 1. V okně, které se vám nyní otevřelo, se nacházejí čtyři záložky se vstupními zdroji. Kterou z nich použít záleží na tom, z jakého zdroje chcete výsledný soubor vytvořit. Nejčastěji jde o konverzi z již existujícího souboru, VLC Media Player ale nabízí i možnost použít jako vstupní zařízení CD / DVD / BlueRay Disc, internetový stream nebo webkameru.
  Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií (https://www.swmag.cz)
 2. Za předpokladu, že vybíráte soubor, který máte již uložený na lokálním disku, stačí ho pouze vybrat ve stromové struktuře pomocí tlačítka Přidat. Ve spodní části okna můžete také případně přiložit soubor s titulky, které budou vloženy do výsledného videa.
 3. Jakmile máte vybráno, pokračujte dále stiskem tlačítka Převést / Uložit.
 4. V následujícím okně je potřeba definovat parametry výstupního souboru. Po stisku tlačítka Procházet vyberte cílovou složku a název, pod kterým bude soubor uložen. Pod položkou Profil poté můžete vybrat, jaký bude výstupní formát (jeho koncovka by se měla shodovat s tou, kterou jste použili pro jméno souboru).
  Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií (https://www.swmag.cz)
 5. Nyní již můžete kliknutím na tlačítko Spustit začít konverzi. Průběh je znázorněn na řádce, která zobrazuje pozici při přehrávání videa. Poté, co se dostane až na konec, je konverze dokončena a vy si můžete přehrát výsledný soubor.

Jak vidíte, převod mezi formáty ve VLC Media Playeru nevyžaduje žádné zvláštní dovednosti, zároveň ale nabízí dostatek možností nastavení, takže dokáže při běžných záležitostech (převod videa do MP3, přidání titulků, apod.) zastat práci programu přímo určeného pro konverzi mezi formáty. Jde přitom pouze o doplňkovou funkci jinak plně vybaveného multimediálního přehrávače.

Doufám, že vám tento malý návod usnadnil práci a pokud máte další tipy, jak využít VLC Media Player, případně podobný přehrávač, můžete se o ně podělit v diskuzi pod článkem.

Sponzorované odkazy:

Článek Návod: Všeuměl VLC Media Player jako konvertor multimédií byl publikován 27. září 2013 v 05.00 v rubrice Návody. Autorem článku je Zdeněk Kasner. Pro diskusi slouží komentáře (8).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 3. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
 4. MP3s.Nadruhou.net
 5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
 6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
 7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
 8. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle
 9. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 10. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!