Maxthon

Tagy:  Maxton, Maxthon

Sponzorované odkazy

Maxthon

Pokud hledáte větší výběr internetových prohlížečů, je tato recenze právě pro vás. Popíšeme si program Maxthon. Je to prohlížeč založený na renderovacím jádře Microsoft Internet Exploreru, takže podědil některé jeho nevýhody a výhody. Způsob vykreslování stránek je ale jediné, co mají tyto dva prohlížeče společného. Maxthon je nyní vydávaný ve dvou verzích – jedna stabilní, osvědčená, druhá nabitá novými vlastnostmi, které slibují výrazně lepší zítřky. Jako kterýkoliv jiný prohlížeč je totiž neustále ve vývoji, aby za svými konkurenty nezaostával. Ač obě verze toho mají mnoho společného a nejspíš byste se starší verzí necítili omezeni, v tomto článku se budu zabývat pouze verzí novou.

Maxthon po spuštění

Maxthon po spuštění

Webové služby

Hned po poklepání na ikonu na vás vybafne okno, zda se zaregistrovat do webových služeb Maxthonu. Obdržíte pak vlastní „pas“, se kterým se můžete přihlásit ke všem službám, které Maxthon nabízí. Mimo jiné tak máte možnost ukládat své oblíbené stránky online a připojovat se k nim odkudkoliv, za předpokladu, že použijete Maxthon. Registrace není povinná, můžete si zvolit spuštění programu i bez webových služeb.

Pár užitečných ikonek navíc

Samotný vzhled prohlížeče není nic, za co by se mohl stydět. Vzhled ikon a přítomnost záložek pod řádkem pro zadávání adresy asi nejvíc připomíná Firefox, ale podobnost je to opravdu jenom náhodná. Ve srovnání s ostatními prohlížeči oplývá řádek nejčastěji používaných ikon poněkud více kousky, než zřejmě budete zvyklí. Mimo klasických Vpřed, Zpět či Stop je Maxthon vybaven také ještě jedním tlačítkem Zpět určeným na otevírání nedávno zavřených panelů. To ovšem není všechno, za ním dále následuje magická hůlka pro automatické vyplňování formulářů, tlačítko na procházení historie, rozdělení oken a také vestavěný download manažer.

Je libo split screen?

Historie je jedna z věcí, za které si Maxthon zaslouží velkou pochvalu. Jelikož jí nevěnuje jen část obrazovky vlevo, ale celý jeden panel, může si dovolit výrazně luxusnější práci s ní než jiné prohlížeče. Všechny servery jsou přehledně setříděny, v historii se dá vyhledávat a je také jedním z míst, kde můžete procházet a upravovat své zdroje (myšleno RSS). Rozdělení oken je vlastnost, která si své příznivce jistě najde. Prohlížeč se po vzoru Total Commanderu „rozpůlí“ na dvě části, kde každé má své vlastní záložky, ale obě jsou sdružené v rámci jednoho okna. Download manažer jistě znáte z Firefoxu i Opery. Ve verzi, kterou jsem měl v rukách, ještě nebyl přeložen do češtiny, a nabízené texty nebyly ani anglicky ani česky, ale funkčnost nebyla nijak ovlivněna. Ve chvíli, kdy čtete tento článek, už nejspíš budou texty v pořádku.

prohlížení dvou stránek zároveň

prohlížení dvou stránek zároveň

Webový prohlížeč není věc, co by se dala popsat na pár řádek. V tomto případě sice obrázek řekne víc, než tisíc slov, ale i to je málo na popsání Maxthonu. Pokud jsem vás dostatečně navnadil, následující řádky už asi nebudou mít co změnit. Mezi dalšími vlastnostmi Maxthonu nechybí zvětšení a zmenšení stránek – a to až desetinásobně a včetně obrázků, dobře promyšlená startovací stránka se seznamem nejčastěji a nejnověji otevřených stránek, nebo například možnost vyfotit si libovolnou část okna bez nutnosti použít externí program.

logo Maxthonu

logo Maxthonu

Pokud přemýšlíte, jestli je nejlepší prohlížeč Opera, Firefox nebo Internet Explorer, neporadím vám. Jediné, co můžu poradit, je škrtnout Internet Explorer a přepsat to na Maxthon. Maxthon stránku totiž vykreslí stejně a ve srovnání s Internet Explorerem nabízí mnohem víc funkcí pro zpříjemnění vašeho surfování.

Maxthon ke stažení zde:
Maxthon download

Sponzorované odkazy:

Článek Maxthon byl publikován 18. března 2008 v 07.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Radek Liška. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Libimseti.cz
  7. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  8. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  9. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
  10. CCleaner 5 - Jak vyčistit počítač snadno a rychle

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!