Flock
Sponzorované odkazy
Bez nich by jsme si fungování internetu takřka nemohli představit. Mezi současnou elitu – Internet Explorer, Firefox a Operu se směle dere další prohlížeč, pyšnící se přídavkem „sociální“. Tento prohlížeč se jmenuje Flock a proč se mu říká „sociální“ se dozvíme záhy.
On-line služby
Jako většina prohlížečů má Flock jakousi „příkazovou zónu“. Jde o řádku záložek, které zajišťují přístup k různým funkcím, např. File (soubor), Favorites (oblíbené), Tools (nástroje), a další. Co je však opravdovým kouzlem Flocku, je zapojení zmiňovaných „sociálních“ funkcí. Z jednoho místa tak máte přístup například na svou e-mailovou schránku, soubor svých RSS, přímo můžete vkládat obrázky do služby Flickr.com a provádět ještě spoustu dalších věcí. Flock poskytuje podporu pro uživatele služeb, jako například Youtube.com, nebo Twitter.com. Podporovaných služeb je ještě několik, avšak u nás jsou poměrně neznámé a využívá jich jen mizivé procento českých uživatelů internetu.
Individualita především
Flock také klade velký důraz na samostatnost a individuální stránku uživatele. K tomu slouží nastavení „Uživatel“ a „Můj svět“. V případě „Uživatele“ jde o jakýsi prostor, kde můžete mít uložené například své obrázky z Flickru, nebo seznam služeb, které rádi využíváte – prostřednictvím tohoto nastavení můžete uveřejňovat své profily daných internetových služeb, sdílet je, nebo sdílet obrázky a videa. Funkce „Můj svět“ je jakýmsi blogem, kde uveřejňujete jen oblíbené obrázky nebo odkazy. Pomáhá tomu i přímé kopírování z textu, pokud tedy narazíte na nějaký zajímavý citát, nebo myšlenku, označíte ji a „přetáhnete“ přímo do svého blogu.
Inspirace Mozzilou
Flock svou inspiraci Firefoxem nezapře. Podobná je nejen vzhledová stránka prohlížeče, ale podobná jsou také nástrojová menu. Stejně jako Firefox tak i Flock podporuje stahování nových vzhledů a vylepšení k prohlížeči, bohužel komunita tohoto prohlížeče není tak rozsáhlá jako ta u Firefoxu, takže témat a doplňků je stále relativně málo, avšak nové postupně přibývají. Veškeré „dobré“ věci však Flock zdědil, namátkou můžeme jmenovat podporu RSS, práci se záložkami, nebo orientaci v menu.
Flockovat či neFlockovat?
Stojí tedy za to, používat Flock? Osobně si myslím že ano, kladů je spousta. Velké možnosti voleb a nastavení, jednoduchá práce s on-line službami, příjemný vzhled. Přímé negativy nejsou příliš znatelné, někomu může vadit velké podobnost s Firefoxem, nedostatek opravdových inovací a nemalá náročnost na hardware počítače.
Hodnocení: 85%
Flock ke stažení zde:
Flock download
Článek Flock byl publikován 23. dubna 2008 v 06.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Pavel Dobeš. Pro diskusi slouží komentáře (1).
Podobné články
- Comodo Dragon – Bezpečný internetový prohlížeč? 18.07.2016 05.00
- Internetový prohlížeč Seznam.cz – Jednoduše, rychle a bezpečně 19.01.2015 05.00
- Opera Tor -tajuplný prohlížeč 08.03.2009 06.00
- Internetové prohlížeče pro děti 26.02.2009 06.00
- Google Chrome – bližší pohled na nový internetový prohlížeč 06.09.2008 11.00
Top 10
- Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
- Těžba kryptoměn je šikovný způsob, jak si vydělat zajímavé peníze
- Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
- Jak využít umělou inteligenci pro správu PPC reklam?
- Pronájem virtuálních serverů: Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?
- Držte krok s dobou: Jaké (ne)výhody přináší digitalizace dokumentů?
- Raspberry Pi – průvodce výběrem nejlepšího modelu
- 8 výhod cloudového úložiště
- Prožijte léto s pánskými botami z Robelshoes
- Co je integrační software?
Tagy
navradoreality překladač, translator převod Komunismus idos spolužáci, komunikace karaoke Google music pravopis
Doporučujeme
Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.