Necyklopedie - jde to i jinak

Sponzorované odkazy

Necyklopedie - jde to i jinak

Asi každý uživatel Internetu, který jej používá i k jiným účelům než hraní her, zcela jistě slyšel o internetové encyklopedii Wikipedia. Tato encyklopedie nese status otevřená encyklopedie běžící na systému Wiki, z čehož vyplývá, že do ní může přispívat v podstatě každý uživatel. Může tedy informace aktualizovat, mazat, přidávat, … Známe mnoho portálů běžící na principu Wiki, avšak málokterý může být konkurentem pro Wikipedii. Nebo snad ano?

Na Internetu funguje již nějaký ten rok (přesněji řečeno funguje od 3.1.06) velice zajímavá encyklopedie na systému Wiki. Nese název Necklopedie. Ano, čtete správně. Kvantitou obsahu se v žádném případě nemůže rovnat Wikipedii, přesto však stojí za povšimnutí a bližší prozkoumání. Vzhůru do toho.

Na první, druhý, třetí, … pohled by se mohlo nejednomu uživateli zdát, že se jedná o jakýsi remake všemi uctívané Wikipedia. Toto tvrzení je však sporné.

Necyklopedie je samozřejmě encyklopedií, stejně jako Wikipedia, běží však na stejném systému. Pro dvě stejné encyklopedie však na internetu není příliš velké místo a tak jsou obě encyklopedie velmi odlišné. Stačí když se začteme do jakéhokoli článku.

Náhled

Náhled

Zatímco na Wikipedii jsou články většinou na úrovni, obsahují důležitá, důkazy podložená a ověřená fakta,na Necyklopedii zpravidla nalézáme něco zcela jiného. Nebudu lhát, když prohlásím, že zatímco na Wikipedii bychom hledali informace především např. Pro studijní účeli, pro informace do referátu, eseje; tak na Necyklopedii bychom hledali informace zejména pro pobavení… Jinak řečeno, informace a fakta získané s Necyklopedie bych do své školní práce rozhodně nepoužil.

Necyklopedie, jejíž rozrůstající se databáze článků, ať už těch kvalitnějších či nikoli, čítá přes více jak 1000 hesel, což oproti své konkurenci není příliš, ale rozhodně to ani není málo.

Necyklopedie je však sourozencem několika dalších takovýchto encyklopedií, jejichž mateřským projektem je (překvapivě :) anglická projekt Uncyclomedia, který se větví na několik subprojektů, mezi než patří Uncyclopedia a další. Hlavním hrdinou je zde Chuck Norris, Morava bojuje o osamostatnění, Brněnské hlavní nádraží je jakousi centrálou kde jakých pochybných činností a organizací, …

Necklopedie rozhodně stojí za to, aby si jí lidé všimli a něco si na ní přečetli. Opravdu to stojí za to. A nezapomeňte na humor ;-)

Sponzorované odkazy:

Článek Necyklopedie - jde to i jinak byl publikován 29. dubna 2008 v 07.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Petr Hartl. Pro diskusi slouží komentáře (7).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

  1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
  2. Říjnový update Windows 10 je opět dostupný
  3. MP3s.Nadruhou.net
  4. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
  5. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!
  6. Nákup na Ebay - Návod krok za krokem
  7. Nejlepší online překladače vět a textů na internetu
  8. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
  9. Jak vytvořit domácí síť ve Windows
  10. Jak správně psát email - zásady a chyby

Tagy

Google fotky Windows antivirus SEO MP3 pravopis seznam email email, gmail Windows 10

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Potřebujete spolehlivý ERP/CRM systém, který se přizpůsobí potřebám vaší firmy? Doporučujeme využívat moderní podnikový erp software Altus Vario.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový program, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone X se Super Retina HD displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!