Rapidshare Search Tool - vyhledávač souborů na upload serverech

Tagy:  rapid, rapidshare, share, sdílení, search, vyhledávání, free, zdarma, tool, nástroj, nástroje, stahování, download, warez, legální, legálně, nelegální, nelegálně, software, freeware, trial

Sponzorované odkazy

Rapidshare Search Tool - vyhledávač souborů na upload serverech

Rapidshare slyšel a zná snad každý, kdo se aktivně pohybuje na internetu. A právě s tímto názvem, službou, se pojí dnes recenzovaný softwarový produkt, Rapidshare Search Tool (RST). Je utilitka docela zavádějícího názvu a ihned z něho vyplývá několik otázek: Co vlastně umí, jak s ním pracovat, kde si jej obstarat, a je zdarma? A na tyto a další otázky odpoví právě tento článek.

Něco málo informací na úvod

Rapidshare, jak ho asi známe od počátku 21. století, se ve světě neproslavil zrovna nejlépe. Jelikož je to služba poskytujícíc zdarma nebo placené úložiště bez dalších omezujících ověření pravosti apod., záhy po svém vzniku se z něho stalo útočiště warezu, nelegálně nabytých filmů, hudby, a dalšího “pochybného” obsahu.

RapidshareRapidshare

V současné době vlastní už dvě domény, s příponami .de a .com. Jeho funkčnost “ultimátního” úložiště je však limitována převážně anonymitou, což znamená, že pokud někdo na server Rapidshare nahraje soubory, vytvoří se unikátní cesta k těmto souborům. A jediný, kdo zná tyto cesty, je ten, který je na server nahrával. A pokud tyto cesty nikomu neřekne, zůstávají jeho tajemstvím…

Ale „naštěstí“ existuje mnoho blogů, portálů, fór, kde se tyto „anonymní“ odkazy sdílí a tak se tyto skryté odkazy dostávají do očí mnoha návštěvníků a masivní šíření tak může začít. Také bych neměl zapomenout, že rapidshare není jediný svého druhu, můžeme k němu zařadit např. Hellshare, Fileserve, ale i české Ulož.to.

Ulož.toUlož.to

Instalace a práce s RST

My se však vrátíme k nadepsanému softwarovém počinu, totiž k RST. V prvopočátku bych uvedl, že se jedná o placený software, nikoliv zdarma, a je dostupný ve dvou placených variantách:

  • RST – Lite za 249,– Kč
  • RST (normal) – za 390,– Kč

Samozřejmě, že můžeme používat i zdarma dostupnou trial verzi, která je však ochuzená o některé významné prvky, jako je třeba přímé stahování z programu atd.

Tabulka verzíTabulka verzí

Instalace s sebou nepřináší jediný problém, zvládnout by ji měl naprosto každý. Ihned po ní už se dostáváme přímo programu, který na nás „mluví“ anglickým jazykem, ale je velmi jednoduchý na ovládání. Stačí zadat místo hledání (Rapidshare, Hotfile, Fileserve…) a název souboru. Stiknutím tlačítka Start Search začne prohledávání programem předem nadefinovaných oblastí, webů, kde by se mohl námi hledaný prvek nacházet.

RST v akciRST v akci

Hned u něho také vidíme, jestli je “živý”, kde je uložen + některé další informace.

Závěr

Tento program rozhodně nemůže nahradit, když obdržíme nějaký úložný odkaz například o známého apod., protože Rapidshare Search Tool skutečně nedokáže hledat všude a mnoha případech není schopen najít jediný validní a v pořádku odkaz.

Ale i tak může být vhodným a užitečným prostředníkem… Samozřejmě pouze pokud hledáme legální obsah!

A obstarat si jej můžeme třeba zde: Rapidshare Search Tool

Mé hodnocení:  40 %

Článek Rapidshare Search Tool - vyhledávač souborů na upload serverech byl publikován 20. března 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je . Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...