Vyzkoušejte si operační systém Windows 8 a to zcela zdarma

Tagy:  windows, microsoft, operační systém, návod, instalace, windows 8, microsoft windows, microsoft windows 8

Sponzorované odkazy

Vyzkoušejte si operační systém Windows 8 a to zcela zdarma

Microsoft už finišuje s vytvářením nástupce velice úspěšného operačního systému Windows 7. Další operační systém v pořadí ponese název Windows 8. Microfost chce s Windows 8 udělat podobný boom jako tomu bylo v případě Windows XP, který byl revoluční a zároveň veleúspěšný. Dokonce do minulého měsíce byl Windows XP stále nejpoužívanější operační systém na osobních počítačích. Nikdo nemůže být na výsluní věčně a tak ho pochopitelně předběhl jiný operační systém – Windows 7.

Hlavní změny nového Windows

Nyní se čeká na vydání Windows 8. Pro běžného uživatele bude zásaní změna Windows 8 v ovládání. Objevilo se totiž uživatelské rozhraní zvané Metro. Nový Windows bude vypadat jako v mobilních zařízení. Uživatelé, kteří mají možnost ovládat počítač pomocí dotykového zařízení budou mít obrovskou výhodu a pohodlí oproti uživatelům, kteří ovládají počítač pomocí myši. Nové rozhraní tedy trochu zpomalí práci těm, co používají stále myš, ale samozřejmě je zde možnost rozhraní Metro vypnout a pracovat tak klasicky, jak tomu bylo u předchozích verzí Windows.

Nebudeme zde rozebírat co nový Windows nabízí, my máte tu možnost si vyzkoušet Windows 8 sami. Microsoft uvolnil nové Windows ve verzi Developers Preview volně ke stažení. My vám ukážeme, kde tuto verzi stáhnout a jak si ji nainstalovat.

Instalace Windows 8

Upozornění: Před instalcí doporučujeme si zálohovat všechny důležité soubory!

Odkazy na stažení:

Windows 8 Developer Preview 64-bit

Windows 8 Developer Preview 32-bit

Před instalací doporučujeme si rozdělit disk na dva oddíly napřiklad pomocí EaseUS Partition Master. Pro instalaci Windows 8 bude postačovat nový oddíl o velikosti 20 GB. Informace o tomto programu naleznete zde.

Nyní přejdeme k samotné instalci. Windows 8 stáhnete v image formátu. Ten tedy nahrejte to virtuální mechaniky a spusťte. Otevře se vám první okno kde odsouhlasíte smluvní podmínky.

Smluvní podmínkySmluvní podmínky

Poté vás instalátor donutí restartovat PC.

Restart PCRestart PC

Dojde k restartu, jakmile se počítač znovu spustí, instalátor se vás zeptá, kam Windows 8 nainstalovat. Vyberte ten oddíl, který jste si připravili pro instalaci Windows 8.

Výběr oddíluVýběr oddílu

Poté by se měla spustit klasická instalace. Občas se stane, že instalátor nenalezne obraz disku ve virtuální mechanice a objeví se tohle:

Stačí zase vložit obraz instalace Windows 8 do virutální mechaniky a spustit, objeví se okno kde vyberete, že chcete pokračovat v instalaci, kde jste skončili.

Pokračování instalacePokračování instalace

A nyní už začne samotná instalace, průměrně trvá asi 10 minut. Samožřejmě záleží na výkonnosti počítače, takže doba instalace se může lišit. Poté dojde k dalšímu restartu a spustí se nabídka se základními nastaveními Windows 8. Tady nebudeme ukazovat postup, pro každého je individuální a jistě to každý zvládne.

Nastavení Windows 8Nastavení Windows 8

Poté si vytvořite osobní profil a dostanete se do Windows 8.

Článek Vyzkoušejte si operační systém Windows 8 a to zcela zdarma byl publikován 2. listopadu 2011 v 00.00 v rubrice Programy. Autorem článku je Adam Beránek. Pro diskusi slouží komentáře (2).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...