Sdílíme velká data na internetu – 2. díl

Tagy:  rapidshare, rapidshare.com, rapidshare zdarma, sdílení dat, sdílíme velká data

Sponzorované odkazy

Sdílíme velká data na internetu – 2. díl

V dnešním druhém dílu našeho trojdílného seriálu si představíme zahraniční sdílející servery. V tom prvním díle jsem vám představil co to sdílející servery jsou, čím se liší a který zvolit. Pokud si nejste jistí o co přesně jde, doporučuji si přečíst nejdříve první díl.

Proč volit zahraniční server?

Důvodů proč zvolit zahraniční server, pro uložení mých dat, je více, ale já jmenuji jen dva- ty hlavní: profesionalita a rychlost.

Profesionalita

Zahraniční server je zpravidla na trhu déle, obsluhuje větší spektrum klientů a má profesionálnější přístup k práci – tam kde Čech nasadí studenta na brigádě jako poradnu po ICQ 4 hodiny denně, nasadí zahraniční společnost „stádo“ vycvičených lidí na telefonní linku apod. Samozřejmě tato profesionalita vychází z let praxe a větších finančních prostředkům.

Rychlost

Profesionálnější jsou také v nabízených službách- větší rychlosti, větší úložné objemy, méně reklam, služba navrácení ukradeného účtu apod. Pro mnoho uživatelů s rychlím připojením je však klíčová vlastnost rychlost nahrávání a stahování.

Rapidshare.com

Společnost Rapidshare AG, která provozuje Rapidshare.com je jasný vítěz mezi společnostmi poskytující sdílení dat. Kdybych měl odhadnout kolik procent lidí používá na světě tuto společnost, je to úctyhodných 70 %. Firmu Rapidshare AG možná mnozí znáte ještě z její bývalé adresy Rapidshare.de.

Rapidshare poskytuje dva typy účtu: collectors (sběratelský- zdarma) a premium (placený).

  • Collectors – určený pro sbírání bodů za stažení. 10000 bodů vám umožní vygenerovat si nebo proměnit stávající účet na prémiový. V tomto účte jste omezeni životností svých nahraných dat na 90 dní a nemůžete přes něj stahovat. Přes tento účet nelze stahovat, takže je to případ jako kdyby jste účet neměli- tj. jste limitováni čekáním před a po každém stahování a rychlostí stahování.
  • Premium – účet přes který můžete stahovat bez čekání a plnou rychlostí. Soubory vám nikdy nesmažou pokud nepřekročí 20 GB. V tomto účte, se po nedávných změnách (podle mého bohužel k horšímu), jste limitováni stažením 2,6 GB na den nebo nastřádáním na 10GB (dříve to bylo např. 25 GB na 5 dní). Maximální velikost jednoho souboru pro nahrání je 200 MB přes webové rozhraní, přes klienta zatím bohužel pořád 100 MB.

Účet na rapidshare, lze koupit bez problému u nás viz. oficiální prodejci pro ČR. Reklama není žádná.

FileFactory.com

FileFactory je další dobrý server pro sdílení vašich dat. Dříve bylo na serveru mnoho limitů, ale nyní opět snížili laťku v omezování. Max. velikost jednoho souboru pro nahrání je 300 MB a bude smazán po 90 dnech. Rychlost pro neregistrované je slušná, ale jste obtěžování celkem velkým počtem reklam a než se dostanete k souboru musíte se proklikat přes několik stránek. Množství stažených dat je také omezeno. Pokud si koupíte prémiový účet dostanete: 500 GB k uskladnění, větší rychlost stahování, minimum reklam, možnost stáhnout až 12 GB/den a jiné.

Sendspace.com

Sendspace je další známý server, ale není zdaleka tak hojně využíván jako první dva. Max. velikost souboru pro upload je 300 MB. S koupí prémia opět získáte stahování bez čekání, větší rychlost a datové přenosy. Dovolím si vás zde jen odkázat na podrobné info o prémiových účtech, protože tento server je opravdu velmi málo využíván a troufám si říct, že nikdo z nás jeho služeb nevyužije.

Související články:

Článek Sdílíme velká data na internetu – 2. díl byl publikován 9. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...