Sdílíme velká data na internetu – 2. díl

Tagy:  rapidshare, rapidshare.com, rapidshare zdarma, sdílení dat, sdílíme velká data

Sponzorované odkazy

Sdílíme velká data na internetu – 2. díl

V dnešním druhém dílu našeho trojdílného seriálu si představíme zahraniční sdílející servery. V tom prvním díle jsem vám představil co to sdílející servery jsou, čím se liší a který zvolit. Pokud si nejste jistí o co přesně jde, doporučuji si přečíst nejdříve první díl.

Proč volit zahraniční server?

Důvodů proč zvolit zahraniční server, pro uložení mých dat, je více, ale já jmenuji jen dva- ty hlavní: profesionalita a rychlost.

Profesionalita

Zahraniční server je zpravidla na trhu déle, obsluhuje větší spektrum klientů a má profesionálnější přístup k práci – tam kde Čech nasadí studenta na brigádě jako poradnu po ICQ 4 hodiny denně, nasadí zahraniční společnost „stádo“ vycvičených lidí na telefonní linku apod. Samozřejmě tato profesionalita vychází z let praxe a větších finančních prostředkům.

Rychlost

Profesionálnější jsou také v nabízených službách- větší rychlosti, větší úložné objemy, méně reklam, služba navrácení ukradeného účtu apod. Pro mnoho uživatelů s rychlím připojením je však klíčová vlastnost rychlost nahrávání a stahování.

Rapidshare.com

Společnost Rapidshare AG, která provozuje Rapidshare.com je jasný vítěz mezi společnostmi poskytující sdílení dat. Kdybych měl odhadnout kolik procent lidí používá na světě tuto společnost, je to úctyhodných 70 %. Firmu Rapidshare AG možná mnozí znáte ještě z její bývalé adresy Rapidshare.de.

Rapidshare poskytuje dva typy účtu: collectors (sběratelský- zdarma) a premium (placený).

 • Collectors – určený pro sbírání bodů za stažení. 10000 bodů vám umožní vygenerovat si nebo proměnit stávající účet na prémiový. V tomto účte jste omezeni životností svých nahraných dat na 90 dní a nemůžete přes něj stahovat. Přes tento účet nelze stahovat, takže je to případ jako kdyby jste účet neměli- tj. jste limitováni čekáním před a po každém stahování a rychlostí stahování.
 • Premium – účet přes který můžete stahovat bez čekání a plnou rychlostí. Soubory vám nikdy nesmažou pokud nepřekročí 20 GB. V tomto účte, se po nedávných změnách (podle mého bohužel k horšímu), jste limitováni stažením 2,6 GB na den nebo nastřádáním na 10GB (dříve to bylo např. 25 GB na 5 dní). Maximální velikost jednoho souboru pro nahrání je 200 MB přes webové rozhraní, přes klienta zatím bohužel pořád 100 MB.
  Sdílíme velká data na internetu – 2. díl (https://www.swmag.cz)

Účet na rapidshare, lze koupit bez problému u nás viz. oficiální prodejci pro ČR. Reklama není žádná.

FileFactory.com

FileFactory je další dobrý server pro sdílení vašich dat. Dříve bylo na serveru mnoho limitů, ale nyní opět snížili laťku v omezování. Max. velikost jednoho souboru pro nahrání je 300 MB a bude smazán po 90 dnech. Rychlost pro neregistrované je slušná, ale jste obtěžování celkem velkým počtem reklam a než se dostanete k souboru musíte se proklikat přes několik stránek. Množství stažených dat je také omezeno. Pokud si koupíte prémiový účet dostanete: 500 GB k uskladnění, větší rychlost stahování, minimum reklam, možnost stáhnout až 12 GB/den a jiné.

Sdílíme velká data na internetu – 2. díl (https://www.swmag.cz)

Sendspace.com

Sendspace je další známý server, ale není zdaleka tak hojně využíván jako první dva. Max. velikost souboru pro upload je 300 MB. S koupí prémia opět získáte stahování bez čekání, větší rychlost a datové přenosy. Dovolím si vás zde jen odkázat na podrobné info o prémiových účtech, protože tento server je opravdu velmi málo využíván a troufám si říct, že nikdo z nás jeho služeb nevyužije.

Sdílíme velká data na internetu – 2. díl (https://www.swmag.cz)

Související články:

Sponzorované odkazy:

Článek Sdílíme velká data na internetu – 2. díl byl publikován 9. listopadu 2008 v 06.00 v rubrice Internet. Autorem článku je Jaroslav Nezbeda. Pro diskusi slouží komentáře (1).

Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...
Prosím čekejte ...

Top 10

 1. Kontrola pravopisu - Jak účinně opravovat texty?
 2. Idos.cz - Jízdní řády na internetu snadno a rychle
 3. Karaoke - Texty písní ke stažení zdarma
 4. INSPECTO: Propracovaný software nejen pro plánování revizí
 5. Autoškola pohodlně s testy od Ministerstva dopravy
 6. Elektronické pohlednice - Snadná a rychlá tvorba zdarma
 7. Katastrální mapy online
 8. MP3s.Nadruhou.net
 9. Neomezené posílání SMS zpráv do všech sítí zdarma
 10. Sledujuserialy.cz- Tuny seriálů na jednom místě!

Tagy

Mobilní telefon antivirus MP3 idos Google Ccleaner Windows Grafika Pravopis cashback

Doporučujeme

Máte tiskárnu? Ať již jste firma či spotřebitel, vyzkoušejte naše tonery ve slevě. Tonery a náplně do tiskáren HP máme za bezkonkurenční ceny.

Hledáte efektivní řešení pro zpracování mezd? Společnost Vema nabízí moderní mzdový systém, který zcela naplní požadavky malých i velkých společností.

Tip na nový iPhone Xs se Super Retina displejem. Nejvýkonnější smartphone pro nejnáročnější uživatele!